تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

۱۰ سال زندان بخاطر کشیدن سیگار الکترونیکی!

۱۰ سال زندان بخاطر کشیدن سیگار الکترونیکی!

مقامات تایلندی مجازات عجیبی برای استفاده از سیگار الکترونیکی برای مسافران و بازدید کنندگان این کشور وضع کرده اند.مجازات عجیب برای استفاده از سیگار الکترونیکی در تایلند

۱۰ سال زندان بخاطر کشیدن سیگار الکترونیکی!

مجازات عجیب برای استعمال سیگار الکترونیکی

سیگار برقی یا سیگار الکترونیکی وسیله ای است الکترونیکی که استعمال دخانیات را شبیه سازی می کند. این کار توسط تولید بخارات خاصی که بو، طعم، مزه و احساس کشیدن سیگار واقعی را به مصرف کننده بدهد اما زیانهای سیگار واقعی را نداشته یا این زیانها به حداقل برسد در این گونه سیگارها انجام می شود.

وزارت خارجه انگلیس به گردشگران کشور تایلند که قصد سفر و بازدید از این کشور را دارند نسبت به حمل و استعمال سیگار الکترونیکی هشدار داد.

وزارت خارجه انگلیس و آژانس های مسافرتی خارجه ضمن هشدار به شهروندان در این مورد، مجازات حمل یا استفاده از سیگار الکترونیکی را ۱۰ سال زندان عنوان کردند.

این قانون در سال ۲۰۱۴ برای اجرایی شدن به دستگاه های مختلف این کشور اعلام شد.

سیگار الکترونیکی

کشیدن سیگار الکترونیکی

«پات واترتون»، نماینده فروش سیگار الکترونیکی در این رابطه گفت که او هم از این قانون خبر نداشت تا اینکه برادرزاده اش در سفر به کشور تایلند در شهر بانکوک بازداشت و گرفتار شد.

البته به گفته «واترتون»، وی موفق شد با پرداخت مبلغی خود را از این گرداب رها سازد چرا که ۱۰ سال به نظر زمان طولانی برای ترک سیگار به نظر می رسد.

جیمز در نهایت با پرداخت جریمه ۱۲۵ دلاری خود را از مصیبتی که گریبانگیرش شده بود رها کرد اما این مصیبت باعث شده تا «پات» برای محافظت از گردشگرانی که به تایلند سفر می کنند، هشدار دهد.

سیگار برقی یا سیگار الکترونیکی وسیله ای است الکترونیکی که استعمال دخانیات را شبیه سازی می کند و در میان دانشمندان و محققان مخالفان زیادی دارد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=49132

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0