تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
1

افزایش ۳۰ درصدی قیمت غذای رستوران ها

افزایش ۳۰ درصدی قیمت غذای رستوران ها

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تهران گفت: افزایش قیمت در رستوران ها بستگی به کیفیت مواد اولیه دارد، اما می توان گفت افزایش قیمت غذای رستوران ها حدود ۳۰ درصد بوده است.

افزایش ۳۰ درصدی قیمت غذای رستوران ها

علی اصغر میرابراهیمی در مورد افزایش قیمت غذای رستوران ها اظهار کرد:گرانی مواد غذایی که مواد اولیه رستوران ها هستند دیگر بدون حساب و کتاب شده است. میتوان گفت مواد اولیه رستوران ها ۴۰ تا ۵۰ درصد گران شده، همه اقلام حتی نان افزایش قیمت داشته است.
به گزارش خبرآنلاین:رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تهران افزود:همکاران ما در این موج گرانی مستاصل مانده اند. دیروز تعدادی از رستوران دارها به اتحادیه آمده بودند و معترض بودند؛ اما گرانی اقلام و تورم در اختیار اتحادیه نیست و در این مورد نمیتوانیم کاری انجام دهیم. یکی از رستوران دارها گفت که لاشه گوسفند را کیلویی ۱۵۰ هزار تومان خریده یعنی گوشت آن برای او حدودا ۳۰۰ هزار تومان است. وضعیت به شکلی است که از دست همه خارج شده، علاوه بر این حقوق پرسنل و حق بیمه هم افزایش دارد.

میرابراهیمی خاطرنشان کرد:در اتحادیه به همکاران خود گفتیم که باید فاکتور روز داشته باشند و هزینه سربار و همچنین ۲۰ درصد سود را به آن اضافه کنند، قیمت نهایی باید از این فرمول به دست بیاید. اگر طبق این دستورالعمل قیمتگذاری شود مورد تایید اتحادیه است. افزایش قیمت در رستوران ها بستگی به کیفیت مواد اولیه دارد، اما میتوان گفت افزایش قیمت غذای رستوران ها حدود ۳۰ درصد بوده است.
وی در پاسخ به سوالی در مورد تغییرات تقاضا گفت:شیوع موج جدید کرونا موسوم به دلتا باعث شده بسیاری از رستوران ها تعطیل باشند، علاوه بر این افزایش قیمت ها هم مزید بر علت شده تا با کاهش تقاضا مواجه باشیم، میتوان گفت تقاضا دوباره ۵۰ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/م

 

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=115495

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0