تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024
0

نوشیدنی که عمر را زیاد می کند

نوشیدنی که عمر را زیاد می کند

در بین نوشیدنی هایی که ما در طول روز می نوشیم برخی مفید و برخی مضر هستند. از آن دسته از نوشیدنی های مفید محققان یکی را به عنوان نوشیدنی برای طولانی تر شدن عمر معرفی می کنند.

نوشیدنی که عمر را زیاد می کند

یک نوشیدنی مفید برای سلامت بدن

 

چای به عنوان یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در دنیا به خصوص در آسیا است که خواص گیاهی و دارویی بسیاری دارد. مطالعات نشان داده است که مصرف چای ریسک مرگ را کم می کند.

مصرف چای خطر مرگ با بیماری های غیر قلبی و عروقی را تا ۲۴ درصد کاهش می دهد. فایده نوشیدن چای به طور اصلی به دلیل دارا بودن فلاونوید و آنتی اکسیدان چای است که برای قلب بسیار مفید است.

 

چای

نوشیدنی شگفت انگیز برای سلامت بدن 

 

پروفسور نیکولاس دانچین در مورد مصرف چای تاکید می کند و پیشنهاد می کند که قهوه را کمتر مصرف شود چرا که مصرف قهوه به صورت عادت گونه و زیاد مانند مصرف سیگار خطرناک است.

مطالعات و تحقیقات انجام شده بر روی ۱۳۱٫۴۰۱ نفر در سنین بین ۱۸ تا ۹۵ طی ال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸ این نتیجه را داشته است که افرادی که این مواد موجود در چای را به بدن خود به اندازه رسانده اند ۹۵ نفر فوت کرده اند و افراد غیر از این دسته ۶۳۵ نفر فوت کرده اند.مصرف مناسب چای در طول روز در افراد به طور متوسط ۱ الی ۳ فنجان است و همانطور که می دانید مصرف هر ماده ای بیشتر از حد طبیعی نتیجه معکوس خواهد داشت.

همچنین مصرف چای سبز بسیار بیشتر از مصرف چای قرمز توصیه می شود هم به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان بیشتر و هم به دلیل تناسب اندام.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=7364

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0