تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

مادر و دختر جوانی که یکدفعه ۴۰ سال پیر شدند + تصاویر

مادر و دختر جوانی که یکدفعه ۴۰ سال پیر شدند + تصاویر

مادر و دختر جوان پیر شده بودند ، خیلی زودتر از سن پیری چین و چروک های عمیق روی پوست صورتشان نمایان شده بود. دختری که در سن نوجوانی شبیه پیرزن ۶۰ ساله بود از اختلال نادر پوستی رنج می برد.

مادر و دختر جوانی که یکدفعه ۴۰ سال پیر شدند + تصاویر

دختر جوان که در سن نوجوانی ۴۰ سال پیر شد

پیر شدن یک شبه دختر نوجوان ، پیرترین دختر ۲۰ ساله جهان ، این عنوانی است که سایت های خارجی برای معرفی دختری که در سنین نوجوانی به دلیل اختلال نادر پوستی دچار پیری شد منتشر کردند.

“زارا هاتشورن ” دختر جوانی است که از یک مشکل نادر پوستی به نام “لیپودیستروفی” رنج می برد و درست مثل مادرش یکباره به سرعت باورنکردنی در سن نوجوانی مثل یک فرد ۶۰ ساله پیر شد.

دختر جوان پیر

عکس چهره ی پیر “زارا” در سن ۱۳ سالگی و مادرش در ۴۰ سالگی

لیپودیستروفی اختلال دختر جوانی است که ۴۰ سال پیرشد

لیپودیستروفی یک بیماری ارثی است و در واقع یک نقص ژنتیکی به شمار می آید؛ نقصی که در کروموزم های ما رخ می دهد و باعث اختلال در ژن های خاصی می شود و به موجب آن، بدن نمی تواند سلول های چربی را در بافت زیر پوست تولید کند.

صورت و اندام فرد مبتلا به این بیماری، نحیف و چروکیده به نظر می آید.

مشکلات زندگی دختر جوان ۲۰ ساله که شبیه ۶۰ ساله هاست

حتی تصورش هم سخت است زندگی به چهره ی ۶۰ ساله در دوران جوانی و نوجوانی ، اینها را “تریسی” مادر “زارا” می گوید کسی که خودش هم دچار چنین مشکلی است. او می گوید اختلال نادر پوستی من را فرزندانم هم به ارث برده اند درست مثل من که این مشکل را از مادرم به ارث بردم. در بین بچه هایم “زارا” از همان روز اول نشانه های اختلال را داشت .

پدر و مادر او از کودکی متوجه بیماری او شده بودند و مادرش او را از کودکی از رفتن به مدرسه و حضور در میان هم سالان اش بازداشت؛ چون اعتقاد داشت که دختر کوچولوی او توانایی تحمل نگاه های تحقیر آمیز و حرف های توهین آمیز دیگران را ندارد.

پیر شدن دختر جوان

عکس زارا هاتشورن و خانواده اش

او خودش می گوید هنگامی که برای نخستین بار سوار اتوبوس مدرسه شده، اطرافیان اش او را به اسامی تحقیر آمیزی صدا زده اند:میمون، مادربزرگ و … و این قبیل اتفاق ها باعث شد که والدین او بیش از پیش از فرستادن او به مدرسه و حضور در جمع دوستان هم سن و سال اش امتناع کنند.

در ۱۳ سالگی او درست مثل یک فرد ۵۰ ساله بود ولی بعد از انکه تصاویر و مشکل ما رسانه ای مطرح شد پزشکی برای کمک به ما اعلام امادگی کرد و تصمیم گرفت با یک جراحی پلاستیک ساده و کشیدن پوست ما را به جوانی بازگرداند.

پیر شدن دختر جوان

عکس زارا و مادرش قبل از جراحی

پیر شدن دختر جوان

مادر و دختری که در جوانی پیر شده بودند بعد از جراحی پلاستیک 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=47971

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0