تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

تاثیر جالب قدردانی و تشکر روی مغز

تاثیر جالب قدردانی و تشکر روی مغز

می دانید که قدردانی هم فوایدی دارد ؟ فوایدی که جسم و روح فرد قدردان را تحت تاثیر قرار می دهد . مهم ترین آنها تاثیری است که روی مغز گذاشته می شود.

تاثیر جالب قدردانی و تشکر روی مغز

۴ دلیل علمی تاثیر مثبت قدردانی 

اگر به واژه و رفتار نام آشنای قدردانی تنها به عنوان یک عادت نگاه می کنید باید گفت بهتر است دید خود را تغییر دهید چرا که این کار زیبا تاثیرات جالب و مثبتی روی روح فرد می گذارد ، تاثیرات که ۴ مورد از موارد تایید شده علمی آن را در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند.

قدردانی

اثرات مثبت قدردانی روی جسم و روح

قدردانی شادی واقعی ایجاد می کند

قدردانی به مغز کمک می کند
تمرین قدردانی بطور روزمره احساسات مثبت مثل هیجان ،غرور و لذت را بالا میبرد. قدردانی دوپامین وسروتونین را درمغز بالا میبرد واحساس رضایت ایجاد می کند و اگر اغلب قدردانی می کنید شادی حاصله مثل ورزش بدن را تقویت می کند.
قدردانی خوش بینی را بالا میبرد
محققان دانشگاه کالیفرنیا بیان می کنند بعد از ۱۰ هفته ابراز قدر دانی بطور منظم حتما خوش بینی بیشتری نسبت به زندگی پیدا و طول عمر بیشتر میشود؛ یکی از تحقیقات بیان می کند خوش بینی تاثیر بسزایی روی مغز و جسم میگذارد و با قدردانی هر دوی انها تقویت می شود.
ابراز قدردانی رابطه ها را تقویت می کند
رابرت محقق نویسنده در زمینه قدردانی بیان میکند: وقتی به درستی از ارزش خانواده و دوست آگاه باشیم با آنها بهتر رفتار میکنیم و درپی آن رابطه ها تقویت می شود. رابطه های سالم مارا خوشحال می کند چطور طبق مطالعات طولانی مدت در زمینه پیشرفت بیان می کنند پیش بینی سلامتی و خوشحالی در زندگی اشخاص کیفیت روابط را رقم میزند اگر مورد قدردانی قرار بگیرید آن را به دیگران میدهید.
قدردانی خیرخواهی را تقویت می کند
آیا اگر قدردانی خیرخواهی را بالا ببرد جهانی بهتر نخواهیم داشت ؟ابراز قدردانی برای شخصی که دوستش داریم یا دوستمان باعث می شود آن را روی دیگران پیاده کند زیرا حس مثبتی درفرد ایجاد میکند که تمایل دارد آن را به دیگران هم منتقل کند اینگونه افراد کمک به دیگران را دوست دارند.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67195

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0