تاریخ : یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
2

فواید نپوشیدن کفش پاشنه بلند

فواید نپوشیدن کفش پاشنه بلند

همه ی خانم ها به پوشیدن کفش پاشنه بلند علاقه دارند اما با نپوشیدن کفش پاشنه بلند پاها و کمرتان را نجات میدهید چون در دراز مدت آسیب جدی وارد میکند.

فواید نپوشیدن کفش پاشنه بلند

تاثیر پوشیدن کفش پاشنه بلند بر بدن

 
محققان متوجه شدند زنانی که مرتب و برای مدت های طولانی کفش های پاشنه بلند می پوشند بیش تر دچار درد در ناحیه پا می شوند، چرا که عضلات آن ها بیش از اندازه کشیده می شود و امکان استراحت برای آن ها فراهم نیست.
وضعیت بدنی در زمانی که کفش پاشنه بلند می پوشید به صورتی است که مرکز جرم بدن را به جلو متمایل می کند و لگن و ستون مهره ها از هم راستا بودن خارج می کند.

کفش پاشنه بلند ظاهری عالی برای شما خواهد ساخت. مشکل اینجاست که پس از ۱۰ دقیقه پوشیدن آنها، احساس درد خواهید کرد. پس از ۱۰ سال پوشیدن آنها چه خواهد شد؟ در ادامه، به مواردی می پردازیم که در صورت عدم استفاده از کفش پاشنه بلند رخ می دهند.

کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند دشمن سلامتی

پاهای شما آسوده خواهند شد
پوشیدن کفش پاشنه بلند به مدت طولانی، می تواند باعث کوتاه شدن تاندون آشیل (Achilles tendon) شود. بافتی که استخوان پاشنه شما را به ماهیچه ساق پا متصل می کند. معمولاً بسته به زمانی که از کفش پاشنه بلند استفاده کرده اید، مدتی طول می کشد تا این تاندون طول اولیه خود را پیدا کند. پس از سپری شدن این زمان، دیگر دردی احساس نخواهید کرد.

کمردردتان ازبین می رود
شاید به این فکر کنید که پاشنه بلندها فرم پاهایتان را زیباتر نشان می دهند. این به این دلیل است که با پوشیدن آنها لگن شما به سمت عقب متمایل می شود. این عامل باعث می شود تعادل ناحیه کمر به هم خورده و فشار غیرمتعادلی به ستون فقرات وارد شود، که نتیجه آن کمردرد خواهد بود. با نپوشیدن پاشنه بلندها، این کمر درد ناپدید خواهد شد.

پاهای شما زیباتر جلوه می کنند
کفش های پاشنه بلند و نوک تیز، اغلب به پنجه های شما آسیب زده و ناخن هایتان را بدفرم می کنند. با پوشیدن صندل یا کفش هایی که پنجه پهن تری دارند، پس از چند هفته درد ناشی از این مشکلات برطرف می شود. ناخن های بدفرم نیز، مدتی بعد شکل سابق خود را به دست می آورند.

تعادلتان افزایش می یابد
طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ به عمل آمده، پاشنه ی بلند این کفش ها، باعث عدم تعادل در ماهیچه هایی می شود که مچ پا را احاطه کرده اند. از سوی دیگر، کفش تخت باعث بهبود این شرایط و تعادل ماهیچه ها خواهد شد. شاید مورد واضحی باشد اما جای بازنگری و تأمل دارد.

ممکن است کوتاه قد جلوه کنید
با اینکه با نپوشیدن پاشنه بلند، کوتاه قد به نظر می رسد، اما در سیستم بدن جریان از قرار دیگری است. تحقیقات در این زمینه نشان می دهد افرادی که زیاد پاشنه بلند می پوشند، ماهیچه ساق کوتاه تری دارند. این به این دلیل است که این کفش ها، پاشنه و تاندون آشیل شما فشرده و کوتاه می کنند. ترکیبی از حرکت های کششی (فیزیوتراپی) و کفش های طبی، می توانند آنها را به حالت عادی برگردانند.

و توصیه نهایی
موضوع این نیست که کفش های پاشنه بلند دشمن شماره یک سلامتی شما باشند، اما بدون شک در درازمدت آسیب های جدی به پاها و ستون فقرات شما خواهند زد. ارتباط مستقیم پا با تمامی اعضای بدن را نمی توان نادیده گرفت.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=958

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0