تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
0

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

در این مطلب به معرفی جنجالی ترین فیلم های تاریخ سینمای غرب و هالیوود مانند مصائب مسیح ، رمز داوینچی ، مسلمانان بی گناه و … پرداخته ایم.

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

جنجالی ترین فیلم های هالیوود تا به امروز

 

مصائب مسیح به کارگردانی مل گیبسون
این فیلم سینمایی به کارگردانی مل گیبسون، آخرین دقایق زندگی حضرت مسیح و مصلوب شدن او به دست یهودیان را به تصویر می کشد که از سوی هفته نامه اینترتیمنت به عنوان بحث برانگیزترین فیلم سینمایی تا به امروز شناخته شده است.
این فیلم که در سطح جهان فروش بسیار خوبی کرد، در آمریکا نیز بیش از ۳۷۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت.در پی اکران فیلم، یهودیان و برخی از مقامات دینی شان دست به اعتراض زدند و حتی علیه سازندگان آن اقامه دعوی کردند ولی این فیلم تنها با حذف چند صحنه کوتاه در آمریکا به نمایش درآمد.

فیلم مصائب مسیح

مصائب مسیح

 

آخرین وسوسه مسیح به کارگردانی مارتین اسکورسیزی
این فیلم بر اساس رمانی از نیکوس کازانتزاکیس به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در سال ۱۹۸۸ ساخته شد.در پی اکران فیلم جامعه مسیحیت و حتی واتیکان به خشم آمد و عده زیادی از مسیحیان در اعتراض به این فیلم در خارج از کمپانی یونیورسال تجمع کردند.
همچنین یک انجمن مسیحی در آمریکا به این کمپانی اعلام کرد که آماده است تمام نسخه های فیلم را بخرد و نابود کند.فیلم در کشورهایی مانند ترکیه، شیلی، مکزیک، فیلیپین و سنگاپور ممنوع شد و در آمریکا تنها پس از حذف چند صحنه اکران شد.
در اکتبر سال ۱۹۸۸ گروهی از مسیحیان به داخل سینمایی در پاریس که این فیلم را نمایش می داد، کوکتل مولوتوف انداختند. بر اثر آتش سوزی در سینما ۱۳ نفر زخمی شدند. دولت فرانسه حمله به سینما را محکوم کرد و بر تعهد خود به دفاع از آزادی بیان تأکید کرد.

رمز داوینچی به کارگردانی ران هاوارد
این فیلم با بازی تام هنکس و بر اساس کتاب جنجال برانگیزی به همین نام نوشته «دان براون» ساخته شده است.«رمز داوینچی» داستان شخصی به نام پرفسور لانگدون است، که در جریان حل معمای قتل یک موزه دار، به کمک نوه او پی به راز مخوف ازدواج حضرت مسیح با مریم مجدلیه و ادامه نسل آن ها می برد.
از آنجایی که داستان ازدواج حضرت مسیح و مریم مجدلیه از نظر بسیاری از مسیحیان مردود است، این فیلم به شدت خشم واتیکان و جامعه مسیحیت را برانگیخت. رمز داوینچی در آمریکا ۲۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش کرد که به اعتقاد برخی، اعتراضات به این فیلم به آن کمک کرد تا بهتر دیده شود، به عبارتی اعتراض های تبلیغی برای فروش این فیلم بود.

کشیش ساخته اسکات گارفیلد
این فیلم که یک درام خون آشامی است، سال ۲۰۱۱ میلادی اکران شد.این فیلم داستان کشیشی است که از سوی کلیسا مامور کشتن خون آشام ها می شود ولی او نمی پذیرد.این فیلم از سوی جامعه مسیحیت به شدت تقبیح شد و مخاطبان نیز از آن استقبال نکردند تا آنجا که تنها ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش کرد.

فیلم کشیش

کشیش

 

میدان جنگ زمین ساخته راجر کریستیان
این فیلم علمی تخیلی با بازی جان تراولتا محصول کمپانی برادران وارنر است که جزء پروژه های عظیم هالیوود محسوب می شود.داستان این فیلم در سال ۳۰۰۰ میلادی اتفاق می افتد و درباره انسان هایی است که حریف سایک لوها، موجودات فضایی که می خواهند کره زمین را تسخیر کنند، نمی شوند.
این فیلم به طور آشکار به ترویج فرقه مذهبی ساینتولوژی می پردازد، که پس از اکران با مخالفت بسیاری از مقامات دینی دنیای مسیحیت روبرو شد.این فیلم در زمان خود به عنوان یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینما شناخته شد و با عنوان سیاره میمون ها اد وود شهرت پیدا کرد.

بی گناهی مسلمانان ساخته سم باسیل
این فیلم که بیشتر به یک ویدیوی کوتاه سینمایی شبیه است، چند ماه پیش به کارگردانی سم باسیل، کارگردان و تهیه کننده هالیوودی ساخته شد.در این فیلم که به اعتراف رسانه های غربی از نظر ساختار هنری فیلم بسیار ضعیفی است، مستقیما به حضرت محمد (ص) توهین می کند و اعتقادات مسلمان را به سخره می گیرد.
به گفته سازندگان بی گناهی مسلمانان، این فیلم به سفارش ۵۰ یهودی ساخته شده است.با پخش این فیلم از شبکه مصری الناس و اکران بسیار محدود آن در آمریکا و انتشار قسمت هایی از آن در سایت یوتیوب، جهان اسلام به خشم آمد.

فیلم زندگی برایان

زندگی برایان

 زندگی برایان ساخته مونتی پیتون
 این فیلم  که در سال ۱۹۷۹  و به سفارش کمپانی برادران وارنر ساخته شده، روایتی هجوآمیز از زندگی حضرت مسیح است. زندگی برایان داستان پسری یهودی به نام برایان کوهن است که در روز عیسای ناصری متولد می شود که بسیاری او را با حضرت مسیح عوضی می گیرند.
در بسیاری از صحنه های فیلم، تقلید مضحک ماجراهای زندگی عیسی مسیح، طبق روایت رسمی انجیل، مورد تمسخر قرار می گیرد.برایان سرانجام با مرگی بیهوده و البته مضحک به صلیب آویخته می شود.
هم محافل مسیحی و هم گروه های کلیمی به فیلم اعتراض کردند و آن را مصداق توهین به باورهای دینی دانستند.

بودای کوچه ساخته برنادو برتولوچی
این فیلم به کارگردانی برناردو برتولوچی د استان گروهی از راهبان به رهبری لاما نوربو است که به د نبال یافتن کسی هستند که روح استاد شان لاما د ورج د ر جسم او حلول کرد ه است. آن ها پسری به نام جسی کنراد را د ر شهر سیاتل پید ا می کنند که تصور می کنند روح استاد شان د ر وجود او تناسخ یافته است. راهبان برای اطمینان از این موضوع تصمیم می گیرند جسی را به بوتان ببرند و د ر آنجا مورد امتحان قرار بد هند .
این فیلم از سوی بودائیان، توهینی آشکار به اعتقادات شان عنوان شد و آن ها این فیلم را تحریم کردند.
 

حتما بخوانید : ۸ فیلم عاشقانه ۲۰۱۲
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=87784

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0