تاریخ : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024
2

خطرات خوابیدن به روی شکم

خطرات خوابیدن به روی شکم

خواب و حالات آن از سویی رفتارها و حالات روحی روانی فرد را نشان می دهد و از طرفی تاثیر مستقیم بر بخش های اصلی بدن می گذارد که برای حفظ سلامت حالت درست را باید اتنخاب کرد.

خطرات خوابیدن به روی شکم

خوابیدن روی شکم خطراتی را در پی دارد که در ادامه به آن می پردازیم…

 

خیلی از افراد را می شناسیم که هنگام خواب بسیار حرکت می کنند و از جایی به جای دیگر بر روی زمین جابه جا می شوند. شکل های گوناگون خواب را افراد تجربه می کنند که در این میان شایع ترین آنها حالت هایی مثل حالت درختی و یا به روی شکم و از این قبیل هستند که طبق گفته روانشناسان اینها همه نشانگر رفتارها و حالات شخصی هستند.

از روح و روان که بگذریم به سلامت جسم می رسیم که خواب بخش مهم در این مسئله است که اگر به درستی صورت نگیرد نتیجه معکوس خواهد داشت.

یکی از عادات نادرست افراد هنگام استراحت، خوابیدن روی شکم است. خوابیدن در این حالت می تواند میزان خرخر کردن را کاهش دهد و آپنه خواب را از بین ببرد اما فشار زیادی به کمر و گردن وارد می کند.

 

حالت خواب نامناسب

نکاتی در مورد خوابیدن صحیح

 
همچنین زنان باردار باید نسبت به وضعیت بدنشان به هنگام خوابیدن دقت بیشتری داشته باشند و از خوابیدن روی شکم خودداری کنند.
بسیاری از افرادی که عادت به خوابیدن روی شکم دارند در ناحیه گردن، کمر و مفاصل احساس درد می کنند. این درد می تواند بر میزان خواب شما تاثیر بگذارد و باعث شود در طول شب چندین بار از شدت درد از خواب بیدار شوید.
طبق بررسی مرکز تخصصی مایوکلینیک، خوابیدن روی شکم علاوه بر فشاری که روی کمر وارد می کند به ستون فقرات آسیب می زند زیرا قسمت میانی بدن جایی است که بیشتر وزن در آن جا قرار دارد.
فشار وارد شده به ستون فقرات، بقیه ساختار بدن را هم تحت فشار قرار می دهد. همچنین افراد زمانی که روی شکم می خوابند مجبور می شوند برای نفس کشیدن سر خود را به یک سمت بچرخانند و موجب می شود سر و ستون فقرات از ردیف همدیگر خارج شوند.
اگر از جمله افرادی هستید که در وضعیت دیگری نمی توانید بخوابید می توان از راهکارهای زیر برای کاهش عوارض این وضعیت خوابیدن استفاده کرد:
– برای خواب از بالش بسیار باریک استفاده کنید یا اصلا بالش زیر سرتان نگذارید.
– زیر استخوان لگن خود بالش قرار دهید.
– پس از بلند شدن از خواب حرکت کشسانی انجام دهید.
حتما بخوانید : طرز تهیه “پپروناتا”
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=7341

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0