تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 31 May , 2023
1

تشخیص ابولا در ۱۵ دقیقه

تشخیص ابولا در ۱۵ دقیقه

تشخیص ابولا یکی از کشنده ترین بیماری های قرن بیست و یکم در ۱۵ دقیقه نتایج جدیدترین مطالعات داشمندان است که توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام شد.

تشخیص ابولا در ۱۵ دقیقه

روش جدیدی برای تشخیص ابولا تنها در ۱۵ دقیقه 

 

 تشخیص ابولا با آزمایش خون آن هم در مدت ۱۵ دقیقه قابل تشخیص شد. نتایج جدیدترین مطالعات و تحقیقات در زمینه ی تشخیص بیماری ابولا منتشر شد.

ابولا که نامش به عنوان کشنده ترین بیماری در تاریخ پزشکی ثبت شد همانطور که قبلا برایتان گفته بودیم توسط نوعی خفاش به نام خفاش درخت میوه در گوشه ای از جهان منتشر شد و جان ۹٫۳۰۰ نفر را در آفریقا و بخش هایی از اروپا و آمریکا را گرفت.

بعد از انجام تحقیقات بسیار دقیق و جدی محققان توانستند تا با روشی ظرف مدت ۱۵ دقیقه وجود ویروس ابولا در خون انسان را تشخیص دهند.

این نوع آزمایش خون قابلیت انجام حتی در مناطقی که انرژی الکتریسیته ندارند هم قابل انجام ایت به این دلیل که این تست بدون دخالیت الکریسیته پاسخ می دهد.

دکتر “بن نیومن ” در گفتگو با سایت بی بی سی بیان کرد:روش جدید تست خون سریعترین روش برای تشخیص بیماری و ویروس خطرناک ابولا است و امکان تشخیص بیماری در مکانی که هیچ دستری به کلینیک و یا مرکز آزامایشگاهی وجود ندارد با این روش ممکن است.

 تشخیص ابولا

نحوه انجام این آزمایش

 

برای انجام این آزمایش جدید نیازی به سیستم های مجهز نیست و می توان آن را با تجهیزات بهداشتی کوچکتر و یا در واحدهای سیار و در مناطق دورافتاده انجام داد.

این آزمایش جدید خون در غرب آفریقا توانسته تا ۹۲ درصد موارد ابتلا به ابولا را به درستی شناسایی کند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که همچنان شمار مبتلایان به ویروس «ابولا» در کشورهای واقع درغرب قاره آفریقا در حال افزایش است.

طبق آمار سازمان جهانی آخرین آمارها، تاکنون آمار ابتلای ۲۳ هزار و ۲۵۳ نفر به این نوع ویروس ثبت شده است که ۹هزار و ۳۸۰نفر از این مبتلایان جان خود را از دست داده اند.

بیشترین موارد ابتلا به ابولا در سه کشور سیرالئون، گینه و لیبریا دیده شده است.

 این بزرگترین مورد شیوع ابولا از نظر موارد ابتلا، آمار مرگ و پراکندگی جغرافیایی به حساب می آید. 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=7612

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0