تاریخ : دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 24 June , 2024
4

میدونید کانتور و کانسیلر چه فرقی با هم دارن ؟

میدونید کانتور و کانسیلر چه فرقی با هم دارن ؟

در این مقاله از مجله اینترنتی پارسی می خواهیم تمامی اطلاعات لازم در مورد کانتور و کانسیلر را همراه با تفاوت های این دو برای شما عزیزان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

میدونید کانتور و کانسیلر چه فرقی با هم دارن ؟

تفاوت کانتور و کانسیلر

کانتور و کانسیلر دوتا از لوازم آرایشی پر کاربرد برای خانم ها هستند. کانتور برای ایجاد سایه و برجستگی در چهره استفاده می‌شود، در حالی که کانسیلر نقص‌های پوستی مانند لک‌ها و قرمزی‌ها را پوشانده و چهره‌ای صاف و یکدست ارائه می‌دهد.

دانستن این تفاوت‌ها در فنون آرایشی اهمیت دارد تا بتوانید چهره‌ای زیبا و جذاب خلق کنید. ما در این مقاله با بررسی فرق کانتور و کانسیلر تلاش میکنیم تا با آشنایی با تفاوت های مهم این دو محصول آرایشی استفاده کاربردی تری داشته باشید.

کانتور چیست؟

کانتور در لغت به معنای سایه زدن است و به عملی که روی صورت خطوط سایه روشن ایجاد می‌کند، کانتورینگ گفته می‌شود. محصولات کانتور معمولا چند درجه‌ای از پوست تیره‌تر هستند و با خطای دیدی که ایجاد می‌کنند، باعث ایجاد ساختاری بهتر و زیباتر در صورت می‌شوند.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یک پودر فشرده به رنگ روشن است که پایه آرایش محسوب می‌شود و از بهترین لوازم آرایشی بوده که برای رفع‌ تیرگی‌های دور چشم، پوشش دهی کامل پوست و پنهان کردن اثر لک و جای جوش کاربرد دارد. این محصول را که برای حفاظت از پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توانید قبل یا بعد از کرم پودر مورد استفاده قرار دهید.

 تفاوت کانتور و کانسیلر

تفاوت کانسیلر و کانتور

عمده‌ترین تفاوت‌های کانتور و کانسیلر به شرح زیر می‌باشند:

تفاوت کانتور و کانسیلر در ترکیبات و بافت

وقتی صحبت از فرق کانتور و کانسیلر می‌شود، توجه به ترکیبات و بافت‌های مختلف آن‌ها می‌تواند شناخت بهتری به ما میدهد. ما در ادامه ترکیبات و مواد سازنده کانسیلر و کانتور را به طور جداگانه بررسی می کنیم تا شما با تفاوت این دو محصول آشنا شوید.

ترکیبات کانتور:

 • کانتورها معمولاً دارای پیگمنت‌هایی هستند که برای ایجاد سایه‌های طبیعی و عمیق در چهره طراحی شده‌اند.
 • این محصولات اغلب شامل ترکیباتی هستند که به آن‌ها قابلیت ماندگاری بالا و مقاومت در برابر رطوبت می‌بخشند.
 • بافت کانتورها معمولاً متمایل به مات است تا سایه‌های ملایم و طبیعی روی پوست ایجاد کنند.

ترکیبات کانسیلر:

 • کانسیلرها برای پوشانندگی بالا و ادغام با رنگ پوست طراحی شده‌اند.
 • این محصولات حاوی موادی هستند که به آن‌ها خاصیت پوشانندگی قوی و در عین حال یکپارچگی با پوست را می‌بخشند.
 • بافت کانسیلرها معمولاً سبک‌تر است و به گونه‌ای طراحی شده که به راحتی با پوست ترکیب شوند و نواقص پوستی را پوشانده و یکدست کنند.
 • تفاوت‌های کلیدی در مواد و بافت کانتور و کانسیلر به خوبی نشان می‌دهد که هر یک از این محصولات چگونه برای اهداف خاص آرایشی طراحی شده‌اند.

 تفاوت کانتور و کانسیلر

تفاوت کانتور با کانسیلر از لحاظ کاربرد

هر کدام از این محصولات نقش خاصی در شکل‌دهی چهره ما دارند و با درک درست از تفاوت های کاربرد آن‌ها، می‌توانیم به نتایج بسیاری بهتری در آرایش خود دست یابیم.

کاربرد کانتور ایجاد سایه‌روشن است. این محصول برای ایجاد عمق و بعد در صورت استفاده می‌شود، به طوری که می‌توانیم قسمت‌هایی از صورتمان مانند گونه‌ها، بینی یا فک را برجسته‌تر یا کم‌رنگ‌تر نشان دهیم.

در مقابل، کانسیلر، به عنوان یک کاور کننده عمل می‌کند. از کانسیلر برای پنهان کردن نواقص پوستی مانند لک‌ها، تیرگی‌ها یا حتی قرمزی‌های ناخواسته استفاده می‌شود. این دو محصول آرایشی هنگامی که به درستی و با دقت استفاده شوند، می‌توانند چهره‌ای متوازن و جذاب خلق کنند.

ما باید بدانیم که چگونه از این محصولات استفاده کنیم تا بهترین نتایج را بگیریم. استفاده از کانتور نیازمند تکنیک‌هایی است که به ما کمک می‌کنند تا خطوط واضح و دقیقی ایجاد کنیم، در حالی که کانسیلر باید به گونه‌ای استفاده شود که با پوست ترکیب شود و ظاهری طبیعی داشته باشد.

تفاوت کانتور و کانسیلر از نظر ماندگاری

وقتی صحبت از آرایش می‌شود، ما همیشه به دنبال محصولاتی هستیم که هم زیبایی بیشتری به ما ببخشند و هم ماندگاری بالایی داشته باشند. در این میان، فهمیدن فرق بین کانتور و کانسیلر در میزان ماندگاری می‌تواند به ما در انتخاب‌های آگاهانه‌تر کمک کند، حالا بین کانسیلر و کانتور کدام یک ماندگار تر است؟

کانتور، که بیشتر برای ایجاد سایه‌های عمقی و تأکید بر برجستگی‌های صورت به کار می‌رود، معمولاً ماندگاری بالایی دارد. این محصول آرایشی اغلب در برابر تعریق یا رطوبت مقاوم است، چرا که هدف از طراحی آن‌ها ایجاد اثری دائمی و ماندگار در طول روز است.

استفاده از پرایمر و فیکساتور پس از کانتورینگ می‌تواند به افزایش ماندگاری این محصول کمک کند.

از سوی دیگر، کانسیلر، که برای پوشاندن نواقص پوستی مانند لکه‌ها، قرمزی‌ها یا تیرگی‌های زیر چشم به کار می‌رود، ممکن است نیاز به ترمیمات جزئی در طول روز داشته باشد. با این حال، فرمول‌های جدید کانسیلرها نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ماندگاری بیشتری داشته باشند.

توجه به نوع پوست و استفاده از پودر تثبیت‌کننده پس از اعمال کانسیلر می‌تواند در افزایش دوام آن مؤثر باشد.

 تفاوت کانتور و کانسیلر

تفاوت کانتور و کانسیلر از نظر کاور کردن پوست

کانتور معمولا پوشانندگی متوسطی دارد. هدف از استفاده از کانتور، ایجاد ابعاد و عمق به صورت به شیوه‌ای طبیعی و ظریف است، نه پوشاندن کامل نواقص پوستی. بنابراین، فرمول‌های کانتور بیشتر برای ملایم کردن خطوط و ایجاد تضاد در رنگ‌ها طراحی شده‌اند.

در مقابل، کانسیلر به منظور پوشاندن نواقص پوستی و کاور کردن زخم‌های کوچک به کار می‌رود. به همین دلیل، کانسیل معمولاً دارای پوشانندگی بالاتری هستند و بافت های مختلفی از جمله مایع، کرمی یا مات دارند. هدف از استفاده از کانسیلر، ارائه یک پوشش یکنواخت و صاف است که نواقص پوستی را به خوبی پنهان کند.

بنابراین، وقتی صحبت از پوشانندگی می‌شود، مهم است که بدانیم کانتور برای تغییر و برجسته کردن ابعاد صورت و کانسیلر برای پوشاندن و یکدست کردن پوست استفاده می‌شود. با آگاهی از این فرق بین کانسیلر و کانتور به ما کمک می‌کند تا با انتخاب درست و هوشمندانه‌ای از این محصولات، آرایشی زیبا و بی‌نقص داشته باشیم.

انواع کانسیلر

علاوه بر تفاوت های کانسیلر با کانتور، کانسیلر ها به لحاظ رنگ، اندازه و کاربرد انواع زیادی دارند که در این قسمت برای آگاهی بیشتر شما به معرفی انواع و اقسام آن خواهیم پرداخت.

کانسیلر مایع

کانسیلر های مایع یکی از پر کاربرد ترین کانسیلر ها هستند که برای انواع پوست به جزء خشک استفاده می شوند. این نوع کانسیلر ها منافذ پوست را کمتر مسدود می کنند و یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد خط های نازک در آرایش می‌باشند.

کانسیلر استیکی

این نوع کانسیلر با پوشش دهی متوسط خود بیشتر منافذ پوست را مسدود کرده و اغلب برای پوست های خشک، حساس و نرمال مناسب است.

کانسیلر کرمی

کانسیلر های کرمی با وجود بافت جامد و غلیظی که دارند بیشتر از انواع دیگر برای پوشش دهی و بستن منافذ استفاده می شوند. به همین علت استفاده از این محصولات برای افرادی که پوست چرب دارند توصیه نمی شود و برای پوست های خشک، نرمال، مختلط و حساس مناسب هستند.

انواع کانتور

کانتور نیز مانند کانسیلر انواع و اقسام مختلفی دارد که افراد بر اساس نیازشان می توانند از این محصولات استفاده کنند.

کانتور پودری

برای افرادی که پوست چرب دارند استفاده از کانتور پودری انتخاب درستی است. این نوع کانتورها در آرایش مات کاربرد داشته و می‌توانید آن ها را توسط براش یا قلمو های مویی روی صورت پخش کنید.

کانتور کرمی

کانتور های کرمی به خوبی جذب پوست شده و بوسیله اسفنج آرایشی یا دست روی صورت پخش می شوند. این نوع محصولات مناسب پوست های خشک می باشند.

 تفاوت کانتور و کانسیلر

کاربردهای کانسیلر

کانسیلر دارای کاربردهای مختلفی است که در ادامه به آن­ها اشاره خواهد شد:

 • پوشش تیرگی دور چشم
 • حجم دهی به مژه ­ها
 • زاویه دادن و حالت بخشی به ابروها
 • بالا بردن دوام رژ لب
 • رفع اشتباهات خط چشم
 • قابل استفاده برای کانتورینگ صورت
 • افزایش دوام سایه چشم
 • پوشش جوش و جای جوش در صورت
 • مناسب برای هایلایت کردن صورت
 • قابل استفاده برای ایجاد یک مرطوب کننده رنگی

کاربردهای کانتور

 • کانتورینگ یا زاویه سازی بینی: برای کانتور کردن بینی بهتر است از قلمو های نازک و ظریف استفاده کنید.
 • کانتور پیشانی: زاویه سازی و کانتور پیشانی بیشتر برای افرادی است پیشانی بلند دارند.
 • زاویه سازی فک: کانتورینگ فک بستگی به شک و فرم صورت دارد و در افراد مختلف متفاوت است.
 • کانتور گونه: برای کانتور کردن این قسمت بیشتر فرورفتگی های گونه مدنظر است.

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=118660

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0