تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
0

ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان در همه پایه ها

ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان در همه پایه ها

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جلوگیری از حضور اولیا و دانش آموزان در مدارس، ثبت نام در همه پایه ها امسال، الکترونیکی انجام می شود.

ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان در همه پایه ها

خبرگزاری صدا و سیما: آقای محسن حاجی میرزایی افزود:سامانه یکپارچه آموزش و پرورش طراحی و فعال شده است و در این سامانه همه خدمات آموزشی به دانش آموزان و اولیا از جمله ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می شود.
وی اضافه کرد:این سامانه در چند منطقه آموزش و پرورش آزمایش شده و جواب داده است و در زمان ثبت نام نیز این سامانه را دوباره آزمایش خواهیم کرد.
وزیر آموزش و پرورش گفت:در هفته آینده قابلیت های این سامانه دوباره بازنگری و بررسی خواهد شد.
آقای حاجی میرزایی تاکید کرد:ستاد ثبت نام دانش آموزان در آموزش و پرورش تشکیل شده است و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد:پیش ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی در حال انجام است ولی ثبت نام دانش آموزان در سایر پایه ها بعد از اتمام امتحانات و صدور کارنامه انجام خواهد شد.
آقای حاجی میرزایی تصریح کرد:دانش آموزان پایه اول پیش از ثبت نام باید در پایگاه های سلامت آموزش و پرورش، سنجش آمادگی تحصیلی شوند.
وی گفت:به این پایگاه ها اعلام شده است که نوبت دهی به دانش آموزان برای حضور در پایگاه ها باید به صورتی باشد که تراکم حضور دانش آموزان و اولیا را در پایگاه های سنجش نداشته باشیم و با افزایش تعداد پایگاه ها، غربالگری دانش آموزان، انفرادی انجام شود.
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره امتحانات دانش آموزان افزود:امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم امسال، حضوری و امتحانات سایر پایه ها، مجازی برگزار خواهد شد.
آقای حاجی میرزایی گفت:زمان پیشنهادی امتحانات حضوری را به ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم و منتظر هستیم در صورت تایید این ستاد، امتحانات دانش آموزان از ۲۷ اردیبهشت آغاز شود.

انتهای پیام/م

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=93649

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0