تاریخ : چهارشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۱ 14 جماد أول 1444 Wednesday, 7 December , 2022
0

آرایش چشم مخصوص پوست های چرب

آرایش چشم مخصوص پوست های چرب

اگر پوست تان چرب باشد قطعا شاهد ریزش و پاک شدن آرایش چشم تان هستید, آرایش چشم مخصوص پوست های چرب چگونه است؟

آرایش چشم مخصوص پوست های چرب

آرایش چشم برای پوست های چرب

خیلی از افراد از چرب بودن زیاده از حد مژه ها و از بین رفتن میکاپ چشم ، مخصوصا در فصول گرم سال گله مندند .مسلما آرایش بر روی پوست چرب، زود از بین می رود و بعد از ساعتی نابود شده و حتی با وارد شدن به درون چشم ،گاهی سبب آزار چشم ها می شود.اگر شما هم همین مشکل را دارید، نگران نباشید ! چرا که شما تنها فردی نیستید که در شروع آرایش، نگران به هم ریختگی آن پس از مدت کوتاهی می شوید.

اکثر افرادی که دارای پوست چرب هستند، از پوست چرب پلک رنج می برند. پوست چرب پلکها به خصوص برای خانم ها در حین آرایش چشم ایجاد مشکلاتی مانند ریزش آرایش و پاک شدن آرایش میکند. به همین دلیل در این مقاله از سایت نمناک ، روشهای آرایش چشم پوست چرب مطرح شده است.

آرایش چشم

آرایش چشم ماندگار روی پوست چرب

غدد چربی موجود در زیر پلک مسئول نگهداری از سلامت چشم ها و کاملا ضروری هستند و اگرچه نمی توان و نباید مانع از این ترشح چربی شد، حداقل می توان با کمی تدبیر، آن را به نحو موثری مدیریت کرد.روش های ساده زیر به شما کمک می کنند تا آرایشی ماندگارتر داشته باشید

بیشتر افرادی که دارای پوست چرب هستند دلیل داشتن آنرا، تعرق پوست می دانند. اما متخصصان معتقدند دلیل ریزش آرایش چشم ، تغییرات هورمونی و همچنین محل قرار گیری غدد چربی در پشت پلک ها ست. از دلایل عام پوست چرب، می توان به آرایش زیاد و استفاده از وسایل آرایش نامناسب، استرس، آفتاب گرفتن و استفاده بی جهت از ابزارهای مخصوص پوست اشاره کرد.

در انتخاب خط چشم دقت کنید
برای آرایش چشم پوست چرب، استفاده از خط چشم ژل مانند بسیار بهتر از سایر خط چشم ها است. این خط چشم ها طوری طراحی شدند که بعد از زدن، کاملا خشک می شوند و فقط با شیر پاک کن یا فوم آرایشی پاک می شوند. بهتر است بیشتر از خط چشم های مدادی استفاده کنید.

از کرم سفید کننده استفاده نکنید
اگر دور چشم هایتان را کرم بزنید، خیلی سریع آن را پاک کنید. این کار موجب می شود خط چشمتان را راحت تر پاک کنید. بهتر است به جای استفاده از کرم پودرهای روغنی، از کرم پودرهای پودری استفاده کنید.

صحیح کشیدن خط چشم
خط چشمتان را درست بکشید و سعی کنید خط چشم هر دو چشم مشابه و قرینه باشند. بهتر است به جای خط چشم از سایه سیاه استفاده کنید که هم راحت تر است و هم بهتر می تواند دیده شود. با استفاده از سایه های پودری به جای خط چشم مایع و روغنی، مشاهده خواهید کرد که چربی پلک هایتان کم تر می شود و پلک ها بهتر و زیباتر خواهند شد.

قبل از آرایش کامل صورت از یک کرم پایه استفاده کنید
اگر می خواهید آرایشتان طبیعی تر و زیباتر باشد، قبل از آرایش کامل یک کرم پایه بزنید تا چربی اضافی پلک ها را هم بگیرد. استفاده از یک کرم پایه قبل از آرایش کامل صورت، می تواند موجب گرفتن چربی کامل پوست شود.

از کرم چشم استفاده کنید
حتی اگر نمی خواهید آرایش کنید همیشه از کرم چشم استفاده کنید تا چربی پلک هایتان گرفته شود. البته باید خاطر نشان کرد که بهتر است هنگام غروب آفتاب دور چشم هایتان را کرم بزنید. دقت کنید که کرم نباید روی پلک هایتان زده شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=4143

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0