تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

چگونه زوجین در برقراری روابط عاطفی با یکدیگر موفق باشد

چگونه زوجین در برقراری روابط عاطفی با یکدیگر موفق باشد

راز موفقیت و محبوبیت در زندگی های با دوام زوجینی که می توانند سالیان دراز در کنار یکدیگر ارتباط موفق و ماندگاری داشته باشند چیست؟

چگونه زوجین در برقراری روابط عاطفی با یکدیگر موفق باشد

استقلال فکری راز محبوبیت زن نزد شوهر است

آنچه یک رابطه را بین زوجین پایدار می سازد، چیزی فراتر از عشق و محبت است. اگر چه صداقت و احترام دو عامل مهم در روابط عاطفی است اما دانشمندان عوامل دیگری را نیز در شادی زوج ها دخیل می دانند.

راز محبوبیت و جذابیت زوجین برای یکدیگر این است که هر یک به سهم خود در انجام کارهای مختلف زندگی و تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند و هرگز به دیگری وابستگی افراطی نداشته باشند.
یک روانشناس عمومی، اظهار کرد:شخصیت وابسته برخی خانم ها به همسر، یکی از مواردی است که موجب سردی روابط زوجین نسبت به یکدیگر می شود، بطوریکه زن بیش از حد متکی به شوهر خود بوده و حتی قادر به تصمیم گیری در کوچک ترین مسائل نیست.

زوجین

محبوبیت زوجین برای یکدیگر

وی تصریح کرد:وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی داشته باشد، باعث کمرنگ شدن روابط میان آن ها خواهد شد.
ایشان با بیان اینکه شانه خالی کردن خانم در پذیرش مسئولیت های مختلف زندگی و سپردن آن به شوهر، باعث کاهش جذابیت او برای همسرش می شود،گفت:راز محبوبیت و جذابیت زوجین برای یکدیگر این است که هر یک به سهم خود در انجام کارهای مختلف زندگی و تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند و هرگز به دیگری وابستگی افراطی نداشته باشند.
وی همچنان با اشاره به اینکه شخص وابسته همیشه ترس از دست دادن شریک زندگی خود را دارد و از تنها ماندن، تصمیم گیری و حتی تنها فکر کردن می ترسد، خاطر نشان کرد:این فرد در ابتدا باید احساسات خود را تقویت کند یعنی ترس از دست دادن، تنها ماندن، نداشتن اعتماد به نفس، نداشتن قدرت تصمیم گیری های مهم و ضروری را از خود دور کند تا در برقراری روابط عاطفی با همسر خود موفق باشد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69008

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0