تاریخ : جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲ Friday, 31 March , 2023
0

چگونه کفش پاشنه بلند بخریم؟

چگونه کفش پاشنه بلند بخریم؟

هنگام خرید کفش زنانه، اغلب اتفاق می افتد که یک جفت کفش پاشنه بلند را ببینیم که بسیار زیباتر از باقی کفش ها است.

چگونه کفش پاشنه بلند بخریم؟

نکاتی قبل از خریدن کفش پاشنه بلند

 هنگام خرید کفش زنانه، اغلب اتفاق می افتد که یک جفت کفش پاشنه بلند را ببینیم که بسیار زیباتر از باقی کفش ها است. ما آن کفش را می خریم و از خرید آن احساس غرور و خوشبختی می کنیم. اما زمانی که می خواهیم برای یک مهمانی یا دورهمی از آن کفش استفاده کنیم، بعد از نیم ساعت درد را در پاهای خود احساس می کنیم. مشکل چیست؟ ما در خرید کفش پاشنه بلند خود اشتباه کردیم! برای اشتباه نکردن در خرید کفش پاشنه بلند، چه کار باید بکنیم؟ چگونه می توان کفش پاشنه بلند خرید؟

انتخاب کفش پاشنه بلند

برای این کار زمان بگذارید 

در خرید کفش زنانه عجله نکنید. بله، می دانیم که تمام کفش ها زیبا هستند ولی تمام آنها برای سلامت پا مناسب نیستند. آیا آنها راحت هستند؟ برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید آنها را در فروشگاه بپوشید و برای مدت ده دقیقه با آنها اما نه خیلی آرام راه بروید، بعد از ده دقیقه مطمئنا پی به راحت بودن آن کفش خواهید برد.

سعی کنید بعد از ظهرها که پاهای شما کمی متورم است، به دنبال خرید کفش پاشنه بلند بروید

سعی کنید بعدازظهر را برای خرید کفش پاشنه بلند انتخاب کنید. بین ساعت ۴ بعد از ظهر و ۶ عصر زمان مناسب برای امتحان کردن کفش پاشنه بلند است. برای آن دسته از افرادی که لوازم خود را به صورت اینترنتی سفارش می دهند نیز امکان امتحان کردن کفش وجود دارد. فروشگاه اینترنتی دنیلی امکان بازگشت ۷ روزه را برای کفش های خود قرار داده است که در صورت اندازه و مناسب نبودن سایز کفش برای پاهای شما، می توانید آن را طی ۷ روز مرجوع کنید.

دنیلی همچنین برای داشتن یک خرید عالی و رضایت بخش، امکان خرید انواع کیف زنانه دنیلی را برای شما در نظر گرفته است. با دیدن تنوع بالای کیف های زیبای دنیلی می توانید مدل دلخواه و مناسب با کفشی که قرار است بخرید را، پیدا کنید.

همیشه کفش هایی را خریداری کنید که از کیفیت بالایی برخوردار هستند

اکثر کفش هایی که دارای قیمت پایینی هستند برای سلامت پا مناسب نیستند و اکثر آنها دارای کیفیت پایینی هستند. این کفش ها نه تنها ظاهر شما بلکه حتی پاها و به طور کلی روحیه شما را نیز خراب می کنند. همچنین، برای جلوگیری از تورم پوست و بروز درد پا، سعی کنید فقط کفش چرمی یا کفشی بخرید که داخل آن چرم نرم است.

طول پاشنه ای که برای کفش خود می خواهید چند سانت است؟

 اگر پاشنه کفش مورد نظر شما بین ۷ تا ۱۲ سانتی متر باشد، به راحتی می توانید کفش را بدون قرار دادن روی یک بلندی بپوشید. اما اگر پاشنه کفش بیشتر از (۱۲٫۷ سانتی متر) باشد، باید کفش را با قرار دادن پا و کفش روی یک بلندی و نشستن امتحان کنید. دلیل این امر جلوگیری از کمردرد، درد پا و عدم تعادل و مهم ترین آن عدم امکان قدم برداشتن با آن پاشنه ها هنگام پا کردن کفش است.

کفش پاشنه بلند مناسب

نحوه قرارگیری و حس انگشتان پای خود را ارزیابی کنید

کفشی را پیدا کنید که فضای کافی برای انگشتان پا داشته باشد. کفش هایی که به اندازه کافی جا برای قرار گرفتن انگشتان پا نداشته باشند، قطعاً باعث درد پا خواهند شد. اگر به طور مداوم کفش پاشنه دار و بدون فضای کافی برای انگشت پا بپوشید، شانس ابتلا به میخچه، پینه پا و ورم مفاصل را افزایش می دهید.

کفش های جلو گرد و نوک بیضی به نسبت کفش های نوک تیز، فضای بیشتری برای قرار گرفتن انگشتان پا دارند. کفش هایی که دارای نوک پهن و گردی هستند برای سلامت انگشتان پا بهتر هستند.

همچنین، کفش هایی که دارای عمق بیشتری هستند به نسبت کفش های کم عمق تر برای قرار گرفتن انگشتان پا بهتر هستند. 

بعد از خرید، با کفش خود در خانه راه بروید

شما می توانید کفش خود را تا زمانی که آنها را در بیرون از خانه نپوشیدید، برگردانید. تا جایی که می توانید با کفش پاشنه بلند خود در خانه راه بروید تا راحتی آن را متوجه شوید.
هنگام پختن غذا و شستن ظرف ها یا لباس ها، آنها را بپوشید. بهتر است کفش های پاشنه بلند خود را برای چند ساعت بپوشید، زیرا کفش هایی که در ابتدا راحت به نظر می رسند ممکن است بعد از چند دقیقه یا حتی یک یا دو ساعت دیگر راحت نباشند.
متوجه خواهید شد که پاشنه بلند قدم های شما را کوتاه تر می کند. این طبیعی است. هرچه پاشنه پا بلندتر باشد، قدم های شما کوتاه تر خواهد شد. سعی نکنید مانند زمانی که کفش ورزشی به پا دارید، قدم بردارید.
هنگام راه رفتن، حتما پاشنه های خود را عمودی نگه دارید. اجازه ندهید که آنها به پهلو بچرخند. این کار باعث لغزش پا و در نهایت افتادن شما می شود.

 کفش چرمی یا جیر بخرید

 کفش های ساخته شده از چرم و جیر دارای انعطاف بیشتری هستند و هنگام پوشیدن قالب پای شما را می گیرند. از آنجا که این مواد انعطاف پذیرتر هستند، احتمال عرق کردن پا نیز در آنها کاهش می یابد. در حالی که کفش های ساخته شده از مواد مصنوعی مقرون به صرفه تر هستند، اما سرمایه گذاری روی کفش با کیفیت بالا بسیار ارزشمندتر است.

کفش های چرم و جیر همچنین بیشتر از کفش هایی که از مواد مصنوعی تهیه شده اند، دوام خواهند داشت.

کفش زنانه

کفی داخلی کفش را بررسی کنید 

هنگامی که کفش پاشنه بلند می پوشید، فشار بیشتری به کف پای شما وارد می شود. کفی داخلی مناسب در کفش پاشنه بلند باعث می شود پاشنه ی پای شما راحت تر باشد. قبل از خرید کفش، این قسمت از کفش را بررسی کنید.
اگر کفش دارای کفی راحتی نیست، برای آن کفی بخرید تا هنگام پوشیدن، آن را داخل کفش قرار دهید. کفی ها می توانند به اندازه کامل، سه چهارم، اندازه نیم یا فقط به اندازه پاشنه پا باشند.
اگر از کفی در کفش خود استفاده می کنید، مطمئن باشید که هنوز فضای کافی برای انگشتان پای خود دارید.

 سبک هایی را انتخاب کنید که ثبات قدم برداشتن را بهبود می بخشند 

هرچه کفش شما باثبات تر و ایمن تر باشد، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. علاوه بر ارتفاع پاشنه، ویژگی های طراحی دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود کفش پاشنه بلند برای شما راحت تر شود. موارد زیر را در هنگام خرید کفش پاشنه بلند بررسی کنید:
کفشی با پاشنه پهن بخرید. هر چه پاشنه کفش پهن تر باشد، هنگام قدم برداشتن ثبات بیشتری خواهید داشت.
کفش هایی که کفپوش چوبی یا سخت دارند، سفت تر هستند و راه رفتن با آنها دشوارتر خواهد بود. به دنبال کفش هایی با پاشنه های چرمی و لاستیکی باشید.
راه رفتن با کفش پشت بند دار در مچ پا، پاشنه بلند جلو باز و چکمه ها راحت تر از صندل های بدون بند است. هرچه پای شما در کفش بیشتر به اطراف حرکت کند، پیاده روی دشوار خواهد شد.

 قوس کفش را بررسی کنید 

اگر کفشی دارای طراحی درست قوس زیر پاشنه باشد، پاشنه و شکل طبیعی پا به درستی داخل آن قرار می گیرد. اگر احساس می کنید هنگام راه رفتن روی انگشتان پا هستید، طراحی قوس کفش نادرست و ممکن است خیلی بلند باشد.
برای تشخیص قوس مناسب در کفش های پاشنه بلند باید بدانید که، قوس خوب در کفش پاشنه بلند دارای یک انحنا از پایین است و بعد کمی صاف می شود تا پاشنه پا روی آن تکیه داده شود.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1673

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0