تاریخ : یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
0

چگونه رنگ مو و ابرو خود را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ مو و ابرو خود را انتخاب کنیم؟

هر خانمی باید بداند چطور رنگ موی مناسب خودش را انتخاب کند و این انتخاب را بر اساس چه مواردی انجام دهد.

چگونه رنگ مو و ابرو خود را انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب بهترین رنگ مو و ابرو

تاثیری که رنگ مو روی چهره شما دارد، غیر قابل انکار است. یک رنگ موی درست می تواند روی جذابیت های چهره تان تاکید کند و انتخاب یک رنگ موی اشتباه می تواند به راحتی زیبایی شما را زیر سوال ببرد. به همین دلیل است که هر خانمی باید بداند چطور رنگ موی مناسب خودش را انتخاب کند و این انتخاب را بر اساس چه مواردی انجام دهد. این روزها با تولید انواع شامپو رنگ و اسپری رنگ مو کار رنگ کردن در منازل ساده شده و کافی است رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم بهترین رنگ مو را برای خودتان انتخاب کنید و زیباتر از همیشه بدرخشید.

تناژ پوست تان را می شناسید؟

یکی از مفاهیم مهمی که موقع انتخاب و خرید رنگ مو یا ابرو باید به آن دقت کنید، تناژ پوست است. تناژ پوست تعیین می کند رنگ پوست شما گرم است یا سرد و از همین طریق هم کمک تان می کند بهترین رنگ مو را با توجه به سرد یا گرم بودن پوست تان انتخاب کنید. برای تشخیص تناژ پوست می توانید از طریق ادامه مطلب این کار را انجام دهید:

 • بررسی رنگ صورت

صورت تان را تمیز بشویید، خشک کنید و بعد از چند دقیقه زیر نور آفتاب و جلوی یک آینه بایستید. به رنگ پوست تان دقت کنید؛ بیشتر رگه های آبی و زیتونی در صورت تان دیده می‎شود یا رگه های طلایی و زرد؟ اگر جواب تان آبی و زیتونی است، تناژ پوست تان سرد است و اگر رگه‎ های طلایی و زرد را می بینید، پوست گرمی دارید. تمامی این نکات به شما کمک می کنند تناژ پوست تان را تشخیص دهید و در مرحله بعد بر اساس این تناژ بهترین رنگ مو را برای خودتان انتخاب کنید.

رنگ موی مناسب پوست های روشن

 رنگ مو مناسب پوست روشن
اگر رنگ پوست تان روشن است؛ تناژ شما یا گرم است یا سرد و یا خنثی. برای هر کدام از این تناژها راهنمای رنگی وجود دارد که در ادامه می خوانید.
 • رنگ پوست روشن با تناژ گرم

اگر رنگ پوست تان روشن است؛ اما بر اساس موارد بالا تناژ گرمی دارید، بهترین رنگ ها برای هر چه زیباتر نشان دادن شما شامل رنگ های پلاتینیوم، نقره ای، خاکستری، شنی، شامپاینی و یخی می شود.
تناژهای سرد بلوند مثل رنگ های پلاتینه برای کسانی که در پوست شان تناژ آبی و بنفش دیده می شود، ایده آل هستند.
رنگ های یخی برای از بین بردن قرمزی موجود در پوست و خنثی کردن آن ایده آل به شمار می آیند.
رنگ های خاکستری و خاکستری-بلوند برای افرادی با چشم های آبی و توسی ایده آل خواهند بود.
 • رنگ مناسب پوست روشن با تناژ سرد

اگر رنگ پوست تان روشن است؛ اما تناژ آن سرد به شمار می آید، انواع رنگ مو و ابرو طلایی، کاراملی و عسلی در گروه رنگ های روشن و قهوه ای در گروه رنگ های تیره برای شما مناسب خواهد بود. شما همچنین می توانید از هایلایت مسی یا Strawberry Blonde برای هر چه زیباتر شدن استفاده کنید؛ به ویژه که این رنگ ها جزو ترندهای همیشگی هستند و در سال ۱۴۰۰ هم جزو رنگ های محبوب خواهند بود. اگر دوست دارید موهایتان خیلی روشن شود، بلوند کاراملی را هم مد نظر داشته باشید.
 • رنگ موی مناسب پوست روشن و تناژ خنثی

اگر متوجه شدید که پوست تان تناژ خنثی دارد و ظاهر آن روشن است، بهترین رنگ موها برای شما بلوند توت فرنگی(بلوند با رگه های قرمز)، مسی، قهوه ای فندقی و مسی- قهوه ای است که به عنوان رنگ زنگی هم شناخته می شود.
 • پوست روشن با تناژ هلویی

بهترین رنگ موها برای افرادی که پوست روشن با تناژ هلویی دارند، قرمز، بلوطی تیره و برگوندی است. درست است که بعضی ها ممکن است با شنیدن اسم رنگ قرمز تعجب کنند؛ اما این رنگ می تواند زیبایی های شما را بیشتر از هر رنگ دیگری به نمایش بگذارد.

رنگ موهای مناسب پوست متوسط

لوازم آرایش
اگر پوست شما نه خیلی روشن است و نه خیلی تیره، بنابراین در گروه متوسط ها قرار می گیرید. این گروه هم شامل سه تناژ سرد، گرم و خنثی می شود.
 • پوست متوسط با تناژ گرم

بهترین رنگ مو برای افرادی که پوست متوسط با تناژ گرم دارند، شامل شکلاتی تیره، فندقی، بلوطی تیره و رنگ قهوه موکا می شود. این افراد با استفاده از این رنگ ها از همیشه زیباتر خواهند شد.
 • پوست متوسط با تناژ سرد

اگر تناژ پوست تان سرد است و رنگ پوست تان متوسط از رنگ موهای کاراملی، عسلی، قهوه ای-طلایی، کهربایی، ماهاگونی و دارچینی استفاده کنید تا درخشش زیبایی تان بیشتر شود.
 • پوست متوسط با تناژ خنثی

اگر از علاقمندان مشکی پر کلاغی هستید، با داشتن پوست متوسط با تناژ خنثی می توانید با خیال راحت از این رنگ استفاده کنید. رنگ های دیگری مثل آبی با رگه های مشکی و اسپرسویی هم برای این رنگ پوست ایده آل خواهند بود.
 • رنگ موی مناسب پوست های تیره

کسانی که پوست تیره دارند، بعد از تشخیص تناژ رنگ صورت شان به راهنمای زیر دقت کنند تا بتوانند بهترین رنگ را انتخاب کنند.
 • پوست تیره با تناژ گرم

اگر پوست تان تیره است و تناژ آن گرم، از رنگ موهای قهوه ای-طلایی و رنگ کاراملی غافل نشوید. این رنگ ها جذابیت شما را چند برابر خواهند کرد.
 • پوست تیره با تناژ سرد

یکی دیگر از گروه افرادی که می توانند از مشکی تیره استفاده کنند، افراد با پوست تیره اما تناژ سرد هستند. این افراد همچنین می توانند از قهوه ای-مشکی و موکای تیره هم برای برجسته کردن نقاط مثبت چهره شان کمک بگیرند.
 • پوست تیره با تناژ خنثی

اگر تناژ پوست شما نه سرد و نه گرم است و رنگ پوست تان تیره، از رنگ هایی مثل قهوه ای با تناژ قرمز، بلوطی-قرمز و فندقی نهایت استفاده را داشته باشید.

قوانین انتخاب رنگ ابرو

حالا که توانستید با خیال راحت رنگ موی مناسب پوست تان را پیدا کنید، پیدا کردن رنگ ابرو دیگر هیچ کاری ندارد. بسته به رنگ موی تان می توانید از انواع رنگ های پر طرفدار ابرو، مثل دودی، قهوه ای روشن و مسی استفاده کنید یا از قهوه ای سوخته و مشکی برای تیره تر نشان دادن رنگ چشم ها کمک بگیرید. قوانین طلایی درباره انتخا رنگ مو که در این لینک به آن ها اشاره شده است، در مورد ابروها هم صدق می کنند و در نهایت شما باید در همان محدوده تناژ رنگ حرکت کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.
درباره انتخا رنگ مو که در این لینک به آن ها اشاره شده است، در مورد ابروها هم صدق می کنند و در نهایت شما باید در همان محدوده تناژ رنگ حرکت کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=6022

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0