تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
1

نحوه توزیع واکسن کرونا در ایران

نحوه توزیع واکسن کرونا در ایران

رییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن کرونا از طریق شبکه بهداشتی توزیع و تزریق می شود جزئیات توزیع واکسن کرونا را تشریح کرد.

نحوه توزیع واکسن کرونا در ایران

ایسنا: جعفر صادق تبریزی، درخصوص چگونگی توزیع واکسن کرونا، گفت:توزیع واکسن کرونا بر اساس اولویت بندی های وزارت بهداشت از طریق شبکه های بهداشتی درمانی انجام خواهد شد. البته هنوز اولویت بندی ها صورت نگرفته است اما درهر حال توزیع واکسن با شبکه های بهداشتی درمانی است.

وی درخصوص افرادی که اسامی آنها در نظام شبکه بهداشتی و سامانه سیب ثبت نیست، اظهار کرد:این افراد هم می توانند به مراکز ما مراجعه کرده و هنگام دریافت واکسن اسامی آنها در سامانه ثبت شود. این افراد تفاوتی با سایر کسانی که اکنون نامشان در سامانه است ندارند. شبکه بهداشتی درمانی ما گسترده است و در همه جا پایگاه سلامت، مرکز جامع خدمات سلامت و پایگاه بهداشت داریم؛ این مراکز در دسترس مردم هستند.
تبریزی درباره اولویت بندی برای تزریق ۱۵۰ هزار دوز واکسن فایرز اهدایی از سوی خیرین، گفت:هر واکسنی از هر مسیری بیاید بر اساس اولویت بندی های وزارت بهداشت تزریق می شود که فعلا این اولویت ها اعلام نشده است.
وی افزود:ضرورتی وجود ندارد که همه افراد واکسن کرونا را دریافت کنند، به طور مثال سازمان بهداشت جهانی برای افراد زیر ۱۶ سال و مادران باردار تزریق واکسن کرونا را توصیه نمی کند و برای بقیه افراد هم بر اساس اولویت ها واکسن تزریق می شود و ایمنی گروهی در جامعه به وجود می آید بنابراین؛ ضرورتی ندارد که ۱۰۰ درصد افراد جامعه واکسن تزریق کنند.

انتهای پیام/م

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=56232

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0