تاریخ : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024
1

قد زنان نسبت به مردان کوتاه تر است؟!

قد زنان نسبت به مردان کوتاه تر است؟!

به طور متوسط در جهان زن ها از مردان کوتاه تر هستند. جدیدترین یافته ها در خصوص برخی موارد دخیل در اختلاف قد در خانم ها و آقایان را در ادامه مطالعه می فرمائید.

قد زنان نسبت به مردان کوتاه تر است؟!

دلایل کوتاهی قد زنان نسبت به مردان چیست؟

 

در سراسر جهان اختلاف قد بین این ۲جنس مخالف وجود دارد. برای مثال در فرانسه زن ها به طور متوسط حدود ۱٫۶۳ متر و مردها ۱٫۷۵ متر هستند یا در دانمارک بلندترین قد برای زنان ۱٫۶۹ و برای مردها ۱٫۸۳ متر است یا در چین زنان نزدیک ۱٫۵۸ متر و مردان ۱٫۷۰ متر هستند.

قد

دلیل کوتاهی قد زنان نسبت به مردان

اما دلیل این نابرابری فیزیکی در چیست؟

«ورونیک کلنر» نویسنده فیلم های مستند در تاریخ ۲۴ ژانویه در برنامه «آرت» که از تلویزیون پخش شد این سوال را مطرح کرد چرا زنان کوتاه تر از مردان هستند؟

وی برای دانستن این سوال در یک نظرسنجی بزرگ از ۱۵کارشناس پزشکی، زیست شناسی، جانورشناسی، انسان شناسی، جامعه شناسی و مردم شناسی از سراسر جهان در مورد این اختلاف سوال کرد چون به نظر او این افراد مانند پازل هایی هستند که می توانند دلیل قانع کننده ای داشته باشند.
آنها گفتند این اختلاف در انسان ها وجود دارد اما در حیوانات وجود ندارد اما برخی از حیوانات مانند نهنگ های آبی ماده بزرگ تر از نر های آنها هستند.
این فرایند تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند طبیعت های مختلف و به خصوص ژنتیک است که اگر والدین بلند قد باشند فرزند آنها شانس بیشتری برای بلند قد شدن دارد.
اما برخی از دانشمندان در حال حاضر می گویند ژنتیک همه چیز نیست و محیط زیست نیز نقش مهمی در رشد افراد با اثرات کم و بیش در دراز مدت ایفا می کند.
مطالعات قبلی نشان داده اند که شرایط زندگی بهداشت و رژیم غذایی عوامل مهمی برای رشد بوده اند. 
«ژان کلود» می گوید با توجه به غدد اطفال رشد غدد پسر با دختر به طور متوسط فرق دارد.
و غدد پسرها بیشتر رشد می کند و این یکی از دلایل است.
«ژان مایکل پلاوکان» انسان شناس می گوید انسان یک موضوع ساده برای شناخت نیست. در بین تمام پستانداران، شناخت و مطالعه در مورد انسان مشکل تر است.
دانشمندان می گویند زن ها دوست دارند بلند قد باشند چون راحت تر می توانند کار انجام دهند و بچه داری کنند و انرژی بیشتری دارند؛ البته این موضوع در مورد بارداری و زایمان مهم است.
محققان می گویند زایمان در انسان سخت تر و دشوارتر از حیوانات است و خطر مرگ و میر بیشتر است و زنانی که قد آنها کوتاه تر از ۱٫۵۰ متر باشد ۲برابر خطر مرگ را دارند که خوشبختانه پیشرفت های پزشکی مانع می شود.
کارشناسان می گویند دلیل کوتاهی زنان نسبت به مردان رژیم غذایی و مواد خاص است که در کودکی استفاده کرده اند.
هزاران سال است که تغذیه مردان بهتر از زنان است و این دلیل اختلاف قد بین این ۲است.
در جوامع معمولا می گویند پسر نیاز به خوردن بیشتری دارد تا یک دختر چون فعالیت او بیشتر است و در تحقیقات مشخص شده زنان ۲ برابر مردان سوء تغذیه دارند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=7125

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0