تاریخ : یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
0

اینگونه اصلاح کردن موهای زائدتان اشتباه است

اینگونه اصلاح کردن موهای زائدتان اشتباه است

اصلاح موهای زائد تقریبا یکی از شایع ترین مشکلات بین همه افراد مخصوصا خانم هاست اما اگر این مساله برایتان بیش از حد آزار دهنده و دردناک شده است حتما روش اصلاح کردن موهای زائدتان صحیح نیست.

اینگونه اصلاح کردن موهای زائدتان اشتباه است

وقتی نادانسته در اصلاح موهایتان اشتباه می کنید

ما بیش از صد ها هزار تومان برای اصلاح موهای زائد در طول زندگی خود خرج می کنیم و وقتی که نتایج خوبی را پس از خرج کردن این همه پول نمی بینیم، این مساله نسبتاً آزاردهنده و حتی گاهی اوقات دردناک و غم انگیز برایمان می شود. موی باقی مانده پس از اصلاح، اپیلاسیون و قرمزی پوست می تواند هر کسی را اذیت کند و دلایل این امر می تواند متفاوت باشد، از اصلاح در حمام گرم تا استفاده از پودر به اندازه ناکافی .

ما در این بخش از دنیای مد نمناک لیستی از علایمی را برای شما تهیه کرده ایم و نشانه آن هستند که شما این کار را به طرز اشتباهی انجام می دهید که این اشتباهات شما را از لذت نرمی پوستتان منع می کند و باعث می شود که دائماً با عصبانیت دست و پنجه نرم کنید.

۸ علامتی که شما در حال اصلاح نادرست موهای زائد بدن و صورت خود هستید

۱٫ روش اصلاح اشتباهی را انتخاب کرده اید:

این یک راز نیست که راه های زیادی برای اصلاح مو در این روزها وجود دارد اما همه آن ها برای هر یک از ما مناسب نیستند و در نتیجه مهم است به واکنش پوست خود به هر کدام از روش های مورد استفاده توجه کنید. تحریک علامت اصلی است که نشان می دهد شما از روش اشتباهی برای اصلاح مو استفاده می کنید.

همچنین ارزش فکر کردن به این مورد را نیز دارد که ممکن است نسبت به آن حساسیت داشته باشید و بنابراین همیشه باید قبل از استفاده از یک محصول جدید آن را تست و چک کنید.

چگونه می توانید این کار را انجام دهید: مقدار کمی از کرم، موم و یا خمیر شکر را به یک قسمت کوچک از پوستتان بمالید و پنج دقیقه صبر کنید و تنها در صورتی که هیچ خارش، قرمزی یا تحریکی وجود نداشت توصیه می کنیم که روش انتخابی خود را روی بقیه بدن تان امتحان کنید .

اصلاح موهای زائد

۲٫ وقتی حمام داغ می گیرید اصلاح می کنید:

این اشتباه ممکن است برای شما منطقی به نظر نرسد. چون اول، به نظر اینکار خوبی است و دوم اینکه بسیاری از شماها می دانید که بهتر است موهای خود را زمانی که پوستتان بخار گرفته اصلاح کنید و این عین حقیقت است.

اما اگر شما پوستتان را در زمان زیادی در داخل وان آب قرار دهید پوستتان با آب آماس می کند و موها کم تر معلوم می شوند و اصلاح آن به طور کامل مشکل می شود و به همین دلیل ممکن است نتایج مورد نظرتان را دریافت نکنید و پس از اصلاح کمی مو باقی بماند.

راه حل:بیش از حد پوست خود را خیس نکنید و همچنین می توانید بعد از حمام اصلاح کنید اما فقط کمی صبر کنید تا تورم فرو بخوابد.

۳٫ موهای خود را به طرز اشتباهی اصلاح می کنید:

اصلاح مو با تیغ می تواند هم از طرف رشد مو و هم برعکس آن انجام شود اما جهت اصلاح با تیغ و اپیلاسیون، بسیار مهم است. بنابراین مهم است به یاد داشته باشید که چگونه محصول را به کار ببرید و موهایتان را از بین ببرید. و این قوانین ساده به شما کمک خواهند کرد تا از شر مو خلاص شوید.

اپیلاسیون: موم را مطابق با رشد مو اعمال کنید و موم را بر خلاف رشد موها بکنید.

خمیر شکری:خمیر را مخالف رشد مو بمالید و در جهت رشد مو بکنید.

نکات مهم اصلاح موهای زائد

۴٫ پوست خود را اسکراب نمی کنید:

قبل از اصلاح موهای زائد، بهتر است پوست را لایه برداری کنید که این کار به حذف ذرات پوست مرده کمک می کند. پس از آن می توانید به پایه مو نزدیک تر شوید و برای شما آسان تر خواهد بود که آن را در حداکثر مدت زمان ممکن اصلاح کنید.

شما می توانید از یک اسکراب خریداری شده استفاده کنید و یا خودتان آن را بسازید.

برای مثال، اسکرابی بر پایه قهوه یا شکر و بعد مخلوط را به قسمتیت که می خواهید اصلاح کنید، بمالید و به آرامی پوست خود را ماساژ دهید و کیسه حمام سفت نیز برای این کار مناسب است.

مهم: پوست را بلافاصله قبل از اصلاح مو تمیز نکنید. این روش بهتر است که روز قبل از اصلاح انجام شود و حتما مرطوب کردن پوست خود با کرم و یا لوسیون بعد از تمیز کردن را فراموش نکنید .

۵٫ شما پوست خود را آماده نکردید:

اگر تصمیم گرفتید تا اپیلاسیون یا اصلاح کنید، باید قسمت هایی را که می خواهید را مشخص کنید. این کار به شما کمک می کند تا باکتری هایی که روی پوست جمع می شوند را از بین ببرید و از آن در برابر هر گونه عفونت یا سوزش احتمالی محافظت کنید و به علاوه، این کار باعث بهبود کیفیت اصلاح می شود چون هیچ لایه ای از چربی بین پوست و خود مخلوط وجود ندارد.

برای این کار می توانید از لوسیون حرفه ای و یا ضد عفونی استفاده کنید که حاوی الکل هستند.

به سادگی مایع را به یک پد پنبه روی پوست اعمال کنید و پوست تان را که می خواهید از شر موهایش خلاص شوید را پاک کنید.

مهم: اگر می خواهید این کار را انجام دهید، قبل از شروع روند از پودر تالک استفاده کنید که این گونه مخلوط کم تر به پوست می چسبد و آسیب کم تری به پوست خواهد زد .

قبل و بعد از اصلاح موهای زائد

۶٫ بعد از اصلاح مو،مواظب پوست خود باشید:

پایان روند حذف مو کم تر از آماده سازی قبل از آن مهم نیست. اول باید پوست خود را به خوبی مرطوب کنید. استفاده از روغن ایده خوبی به نظر می رسد، اما اینطور نیست ، چنانچه پیش ازاین هم در نمناک اشاره کردیم برخی از انواع روغن ها می توانند باعث مسدود شدن منافذ پوست و افزایش تحریکات شوند.

بنابراین بهتر است از ژل آلوئه ورا و یا کرم ویژه پس از اپیلاسیون برای تسکین دادن پوستتان استفاده کنید و همچنین نباید حمام آب گرم بگیرید و یا برای ۱ تا ۲ روز پس از اپیلاسیون در استخر شنا نکنید. همچنین در طول این روزها نباید از دئودورانت ها و لوازم آرایشی دیگری استفاده کنید که این کار می تواند باعث خارش، سوزش و یا التهاب شود.

مهم: قسمت های اصلاح شده را نخراشید و یا مالش ندهید زیرا این امر می تواند باعث عفونت شود.

۷٫ موهایتان را خیلی زود یا خیلی دیر اصلاح می کنید :

باید بدانید که اگر مو خیلی کوتاه نباشد، اصلاح آن آسان تر می شود. اگر هر روز موهای کوتاهتان را اصلاح کنید، احتمالاً تحریکاتی نیز وجود خواهند داشت. بلندی آنها همچنین بر کیفیت اصلاح مو تاثیر می گذارد.

بنابراین بهتر است که این کار را زمانی انجام دهید که طول موهایتان در حدود ۲ و نیم تا ۱۰ سانت باشد که در غیر این صورت این روش اثر مورد نظر را نخواهد داشت چون گیر انداختن مو مشکل خواهد بود و خطر زخمی شدن پوست و ماندن بیشتر موها بعد از آن وجود دارد.

اگر از خمیر شکر استفاده می کنید، مو می تواند کوتاه تر باشد.

مهم: سعی نکنید موهای خود را به مدت چند هفته برای داشتن بهترین نتیجه بلند کنید زیرا تاثیر منفی بر روند کار دارد. مخلوط می تواند در موها به هم بپیچد و روی آن ها بماند، پس بنابراین اگر زمان مناسب را از دست دادید، بهتر است که موهایتان را کمی کوتاه کنید و بعد اصلاح را انجام دهید .

موهای زیر پوستی بعد از اصلاح

۸٫ موهای زیرپوستی:

بسیاری از ما با مو زیرپوستی آشنا هستیم که نشانه نوع اصلاح نامناسب نیز هست. مساله این است که موها ضعیف تر می شوند و بیرون آمدنشان سخت تر می شود و در نتیجه فر می خورد و به سمت داخل رشد می کند.

دلایل زیادی برای رشد زیرپوستی وجود دارد و بسیاری از آن هاً در بالا لیست شده اند. می تواند استفاده از روغن پس از اپیلاسیون، اصلاح بر خلاف رشد، و عدم وجود اسکراب مناسب قبل از روند باشد. همچنین اصلاح مکرر، تیغه دوتایی و استفاده از یک تیغ، چندین بار در یک قسمت می تواند منجر به ریزش مو شود.

راه حل: از همه قوانین برای آماده سازی برای روند اصلاح مو پیروی کنید و هم چنین قبل از اصلاح، از یک فوم یا ژل ویژه استفاده کنید و تنها یک بار از تیغ تیز استفاده کنید.

بعد از هر روش، مراقبت از پوست را انجام دهید و آن را به گونه ای مرطوب کنید که مناسب است و لباس هایی از جنس الیاف مصنوعی و یا سفت نپوشید .

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=5070

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0