تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

آموزش ساخت کلاه کاغذی بسیار جالب و زیبا + تصویر

آموزش ساخت کلاه کاغذی بسیار جالب و زیبا + تصویر

برای ساخت کاردستی کلاه کاغذی بهتر است وسابل مورد نیاز آن را که اصو لا شامل مقوا یا کاغذ ,قیچی ,چسب و……آماده کنیم تابتوانیم یک کار خوب وزیبا بسازیم.

آموزش ساخت کلاه کاغذی بسیار جالب و زیبا + تصویر

آموزش درست کردن کلاه با کاغذ

یک کلاه کاغذی خوشگل که میشه باهاش خیلی طرح های زیبا درست کرد و مناسب برای جشن ها و نمایش های کودکانه هست و بخصوص اینکه خیلی سریع و ساده آماده میشه را توی این پست آوردم تا هم ببینید و لذت ببرید هم آموزش ببینید و بسازید ……

وسایل موردنیاز برای ساخت کاردستی کلاه کاغذی

گام اول :وسایل موردنیاز

برای ساخت این کلاه قایقی فقط به یک چیز نیاز دارید :یک ورق کاغذ بزرگ.

اگر می خواهید یک کلاه بزرگ بسازید یک ورق کاغذی ضخیم ۴۵٫۷ در ۷۰ سانتیمتر نیاز دارید. کلاه کاغذی برای بچه ها هم با کاغذی در ابعاد ۳۸ در ۵۰٫۸ سانتیمتر ساخته میشود.

حتماً نباید کاغذ بخرید و می توانیداز هر نوع کاغذی که دارید استفاده کنید. می توانید پاکت های خریدتان را باز کنید و از آنها استفاده کنید.

گام دوم :کاغذ را تا کنید

کلاه کاغذی

تا کردن کاغذ

کاغذ را از وسط و به صورت افقی تا کنید. دقت کنید که همه لبه ها کاملاً تراز باشند و روی هم قرار بگیرند. یکی از مهمترین اصول در اریگامی این است که خطوط تا را کاملاً شق کنید.

گام سوم :گوشه ها را تا کنید

کلاه کاغذی

تا کردن گوشه ها

برای شکل دادن گوشه بالایی کلاه، اول باید وسط کاغذ تا شده را پیدا کنید. به این ترتیب مشخص میشود گوشه ها را باید تا کجا تا کنید.

کاغذ را از وسط تا کنید و تا نیمه های کاغذ یک خط تا ایجاد کنید. فقط قدری کاغذ را فشار دهید که یک کم عمق روی آن بیفتد.

حالا دو گوشه کاغذ را به سمت خط وسط کاغذ تا کنید. همانطور که در تصویر می بینید دو لبه کاغذ کاملاً صاف کنار هم و وسط کاغذ قرار گرفته اند. خطوط تا را خوب فشار دهید.

گام چهارم :حاشیه های کلاه را بسازید

کلاه کاغذی

ساخت حاشیه کلاه

کلاه کاغذی

حاشه کلاه

دو قسمت افقی پایین کاغذ را به سمت بالا تا کنید. به این ترتیب حاشیه کلاه ساخته میشود و وقتی کلاه را باز می کنید شکل آن حفظ می شود.

گام پنجم :کلاه کاغذی را تزیین کنید

کلاه کاغذی

تزئین کلاه

برای تزیین کلاه می توانید از چسب رنگی، استمپ و برچسب استفاده می کنید. می توانید خودتان روی کاغذ نقاشی بکشید یا از همان ابتدا از کاغذ طرح دار استفاده کنید.

کلاه کاغذی آماده است

کلاه کاغذی

کلاه کاغذی

این کاردستی ساده میتواند درک مفاهیم هندسی و ریاضی را برای بچه ها ساده تر کند و در سنین پایین تر به هماهنگی چشم ها و دست ها کمک زیادی میکند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48046

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0