تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
2

آشنایی با مشهورترین هکر های جهان + تصاویر

آشنایی با مشهورترین هکر های جهان + تصاویر

هکرها با نفوذ و حملات گسترده خود شرکت ها و افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار می دهند در این گزارش با ۱۰ هکر بزرگ دنیا آشنا می شوید که ممکن بود با نفوذ به سایت ها و سیستم های اطلاعاتی محرمانه حتی باعت به راه افتادن جنگ شوند.

آشنایی با مشهورترین هکر های جهان + تصاویر

بابزرگ ترین هکرهای تاریخ آشنا شوید

حتما در مورد تهدیدهای اینترنتی تا به حال چیزهایی شنیده اید. ویروس، تروجان، جرم سایبری، بات نِت، فیشینگ و … واژه هایی هستند که کاربران اینترنت بسیار از آنها وحشت دارند. یک لحظه غفلت، کاربر را به دام سوء استفادهِ هکرها می اندازد. خود واژه هکر از همه ترسناک تر است. کاربران عادی همیشه از این واژه وحشت دارند.

هکرها خطرناکترین افراد روی زمین در دنیای فناوری هستند که قادرند به هر سیستم رایانه ای در جهان دست یابند. آنها توانایی این را دارند که محرمانه ترین اطلاعات را در اختیار بگیرند؛ اطلاعاتی که ممکن است حتی به جنگ منتهی شود. در این گزارش فهرستی از اسامی بزرگترین و ثروتمندترین هکرها را گردآوری کردهایم که آشنایی با آنها میتواند در نوع خود جالب باشد.

۱۰هکر مشهور دنیا را بشناسید

۱٫ ایکل کالس ، معروف به پسر مافیا، تعدادی از سایتهای مهم مانند ebay، یاهو و… هک کرد و باعث شد چندین ساعت از دسترس خارج شوند. هک او خسارت یک میلیون دلاری در پی داشت. کالس کار هک را از ۱۵ سالگی آغاز کرد و سرانجام به جرم هک، به هشت ماه زندان و استفاده محدود از اینترنت محکوم شد.

 هکر

مایکل کالس (MICHAEL CALCE)

۲٫ گری مککینون ، یکی از بزرگترین حملات هکری به سیستم رایانه ای را مدیریت کرد و هزاران دلار خسارت به بار آورد. او متهم است در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ به سیستم های رایانه ای ارتش ایالات متحده نفوذ کرده و اطلاعات محرمانه را به دست آورده است. گفته می شود احتمال محکومیت حبس طولانی مدت (۴۵۵ سال) وجود دارد.

هکر

گری مک کینون (GARY MCKINNON)

۳٫ متیو بیوان و ریچارد پرایس، این تیم هکری با دسترسی به رایانه های نیروی هوایی آمریکا، بسیاری از فایل های محرمانه را هک کردند. این تیم در یکی از عملیات های هکری موفق شدند اطلاعات تحقیقاتی کره را به دست آورند؛ اطلاعاتی که اگر جلوی درز آن گرفته نمیشد میتوانست باعث بروز جنگ شود.

هکر

متیو بیوان و ریچارد پرایس ( MATTHEW BEVAN AND RICHARD PRICE)

۴٫ کوین میتنیک ، از او به عنوان خطرناکترین هکر دنیا یاد میشود. او توانست به سیستم پنتاگون نفوذ کند. دولت از این ترس داشت که اطلاعات محرمانه ای که او به دست آورده بود یک جنگ راه بیاندازد.

هکر

کوین میت نیک (KEVIN MITNICK)

۵٫ یک گروه هکر روس که ۱۶۰ میلیون دلار از مالکان کارت بانکی و اعتباری به سرقت برد و باعث شد یک کمپانی حدود ۲۰۰ میلیون دلار از دست بدهد. از این سرقت به عنوان بزرگترین سرقت داده نام برده می شود.برای اعضای این گروه هکری نیز احتمال محکومیت به ۳۰ سال زندان وجود داشت.

هکر

ولادیمیر درینکمن و گروهش ( VLADIMIR DRINKMAN AND GROUP)

۶٫ ادوارد پیرسون ، با استخراج اطلاعات ۲۰۰ هزار حساب کاربری ، حدود ۱۱۲ میلیون دلار به سرقت برد. با این اقدام او، آژانس PayPal به شدت خسارت مالی دید.

هکر

ادوارد پیرسون (EDWARD PEARSON)

۷، . ایوگنی بوگاچوف با هک رایانه های سراسر جهان ۱۰۰ میلیون دلار سرقت کرد. تمامی منابعی که او از آنها پول به سرقت برد منابع انسانی بودند نه سازمان.

هکر

ایوگنی بوگاچوف (EVGENIY BOGACHEV)

۸٫ پسری ۱۵ ساله موفق شد با هک رایانه های محرمانه ناسا، به سیستم‎ رایانه تسلیحات پنتاگون وارد شده و آن را هک کند.

هکر

پسر شگفت انگیز

۹٫ هکرهای ای تی ام یکی از نابغه ترین گروه های هکری بودند. آنها موفق شدند به راحتی ۴۵ میلیون دلار از دستگاه های ATM به سرقت بردند.

هکر

هکرهای ATM

۱۰٫ دارویس بولدِر توانست به وسیله یک جعبه سیاه کوچک و یک روتر شبکه توانست یک میلیون دلار به سرقت ببرد. او روتر را پشت در اتاق کارش نصب کرد و به این ترتیب به اطلاعات تمام هتل های اطراف دسترسی پیدا کرد. نام او در میان ۱۰ هکر برتر دنیا قرار دارد.

هکر

داریوس بولدر (DARIUS BOLDER

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=78163

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0