تاریخ : سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
2

ریش مردان و جلوگیری از سرطان

ریش مردان و جلوگیری از سرطان

رعایت نکردن بهداشت یک نظر اشتباه در مورد ریش مردان است که امروزه از این مسئله در راستای حفظ سلامت مردان به خصوص در برابر ابتلا به سرطان نام برده می شود.

ریش مردان و جلوگیری از سرطان

تاثیر مثبت ریش گذاشتن مردان در جلوگیری از سرطان

 
 
در حقیقت  ریش گذاشتن فواید بسیار زیادی دارد؛ مثلا از نظر علمی به اثبات رسیده مردانی که ریش دارند، خیلی کمتر به سرطان پوست دچار می‏شوند چرا که  موی صورت میزان مواجهه پوست با اشعه‏های مضر آفتاب را ۹۰ تا ۹۵ درصد کاهش می‏دهد. واقعیت این است که ریش آقایان مثل ضدآفتاب عمل می‏کند. هرچه تراکم ریش بیشتر باشد، SPF ضدآفتابتان بالاتر است. اشعه‏های مضر آفتاب در خط مستقیم به پوست می‏تابند.
 یکی دیگر از فواید بسیار قابل توجه ریش،نگه داشتن رطوبت  پوست است. ریش از خشکی پوست در مواجهه با نور آفتاب و باد پیشگیری می‏کند. ریش و سبیل همچنین با پیشگیری از ورود هاگ و گرده گیاهان به دستگاه تنفسی، احتمال ابتلا به آلرژی‏های تنفسی را کاهش می‏دهند. از همه مهم‏تر، ریش نوعی درمان طبیعی برای پیشگیری از پیری زودرس پوست صورت است.
 
 
ریش مرد

نقش مثبت ریش گذاشتن در جلوگیری از سرطان 

 
 
ریش  مردان آسیب های پوستی ناشی از نا هنجاری های محیطی مثل سرما و باد هم محافظت می‏کند. پوست افرادی که ریش ندارند، در اثر مواجهه پوست با نور آفتاب، باد و سرما سریع‏تر خشک و چروکیده می‏شود. افرادی که عادت به تراشیدن موی صورت خود دارند، معمولا دچار مشکلاتی از جمله عفونت فولیکول مو می شوند اما در افرادی که ریش می‏گذارند، بروز این نوع مشکلات کمتر است.
در آخر باید توجه کنید  که ریش در مردانی که دچار سرماخوردگی و گلودرد می شوند، تا حدودی می توانند نقش درمانگری ایفا کنند و باعث گرم نگه داشتن گلو و بهبود سریع‏تر ‏شود.
اما تمام این فواید به شرطی به دست می آید که آقایان فرصت کافی برای رسیدگی به بهداشت ریش خود را داشته باشند.
توصیه می شود روزانه ریش خود را با آب و شامپو بشویید، شانه کنید و به میزان متناسب، اندازه آن کوتاه نگه دارید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=14810

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0