تاریخ : دوشنبه, ۷ فروردین , ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
7

کفش های نو مراقبت های خاص خودشان را دارند

کفش های نو مراقبت های خاص خودشان را دارند

مراقبت از کفش ها کار ساده ای به نظر میرسد اما شما باید نکته های مهم و روش صحیح نگهداری از کفش های نو را بدانید.

کفش های نو مراقبت های خاص خودشان را دارند

روش های صحیح نگهداری از کفش ها

وظیفه کفش محافظت و مراقبت از پا است و وظیفه ما انتخاب خوب و صحیح آن است. کسانی که کفشهایشان دیرتر از کفش دیگران خراب و از کار افتاده می شود، کسانی اند که می دانند نگهداری نامناسب از کفش عمر آن را کم می کند. با رعایت نکاتی ساده، مدت بیشتری از کفشهایتان استفاده کنید. اگر می خواهید کفش مورد علاقه تان دوام بیش تری داشته و ظاهر اولیه خود را دیرتر از دست دهد، خواندن نکات زیر را از دست ندهید:

کفش ها را همیشه و در همه حال میپوشیم و با آنها کارهای زیادی انجام میدهیم. اگر از یک وسیله به مقدار زیادی کار بکشید باید به خوبی نیز از آن مراقبت کنید، پس نیاز به مراقبت از کفش هایتان به صورت مداوم دارید. مراقبت از کفش ها هزینه زیادی به همراه نخواهد داشت چون واکس و برس خیلی ارزان است و همین ۲ تا کار شما را به خوبی راه می اندازند. حال بپردازیم به نکات نگه داری از کفش های نو:

عادت کردن به کفش نو

کفش های نو

مراقبت از کفش ها

این مورد کمی صبوری میخواهد چون کفش ها بعد از چند هفته شکل پای شما را میگیرند. شما باید کفش ها را حدودا ۵ یا ۶ ساعت بپوشید بعد به آنها استراحت بدهید. وقتی که کفش ها شکل پای شما را گرفتند تا سال ها در خدمت شما خواهند بود.

استراحت دادن به کفش ها

نگهداری از کفش

نگهداری از کفش های نو

وسوسه پوشیدن کفش های نو به سراغتان می آید ولی در اوایل نباید زیاد آنها را بپوشید و در ایامی که دیگر شکل پای شما را گرفته اند هم یک روز در میان باید به آنها استراحت بدهید. این کار باعث میشود عمر کفش شما بسیار بیشتر شود(منظور از عمر کفش تعداد روزهایی است که آن را میپوشید نه تعداد روزهای بعد از خرید).

مراقبت های روزانه

افزایش عمر کفش

مراقبت برای دوام بیشتر کفش

کفش هر چقدر هم گران باشد اگر از آن به خوبی مراقبت نشود بیشتر از ۱ سال دوام نخواهد آورد و از هم باز خواهد شد. فکر نکنید حتما باید ۱ ساعت روی کفش خود وقت بگذارید؛ اصلا اینطور نیست. در حقیقت شاید ۱۵ دقیقه از وقت شما را نگیرد.

اول آنکه بعد از آنکه کفش ها را دراوردید با برس گرد و غبار جمع شده روی آن را بگیرید. بعد آن را درون جاکفشی قرار دهید. در صورت امکان آنها را درجاکفشی هایی قرار دهید که بسته میشوند؛ این کارباعث میشود که کفش رطوبت و گرد غبار را جذب نکند.

باید و نباید های نگه داری از کفش

واکس زدن کفش

کفش های نو و مراقبت از آنها

کفش های خود را در جاکفشی بگذارید، جایی که نور به آن نرسد یا در صورتی که جاکفشی نداشتید میتوانید از کیسه های مخصوص نیز استفاده کنید. کفش ها را درون کیسه های پلاستیکی قرار ندهید، چون ممکن است کفش بپوسد. درون کفش ها را با کاغذهایی که اسیدی نیستند پر کنید. اگر از هزینه کردن نمیترسید میتوانید از قالب های کفش نیز استفاده کنید و هرگز از روزنامه استفاده نکنید. اگر هم جاکفشی ندارید یا جایی درون جاکفشی نیست میتوانید از جعبه خود کفش نیز استفاده کنید.

پولیش و واکس کفش

برس کفش

واکس زدن به کفش ها

کفش های چرمی نیز مانند پوست هستند و باید از آن به خوبی مراقبت کرد؛ مخصوصا اگر به صورت مکرر از آن استفاده میکنید باید هر روز کفش تان را واکس بزنید. یادتان باشد این کار فقط برای درخشان کردن کفش نیست بلکه جلوی ترک خوردن چرم را میگیرد. واکس و پولیش را چند ساعت قبل از بیرون رفتن انجام دهید نه چند دقیقه قبل از آن. این اشتباهی است که اکثر مردم مرتکب میشوند. به چرم فرصت بدهید تا موادی که به آن زدید را جذب کند. هر چقدر بیشتر روی واکس زدن کفش تان وقت بگذارید و حساسیت بیشتری به خرج دهید عمر کفش بیشتر میشود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=885

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0