تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 12 July , 2024
1

پرویز پرستویی در فهرست اسکار ۲۰۱۵ + تصاویر

پرویز پرستویی در فهرست اسکار ۲۰۱۵ + تصاویر

در جشنواره فیلم تورنتو ۲۰۱۵ پرویز پرستویی برای فیلم امروز و پیمان معادی در فیلم قصه ها در فهرست برترین بازیگران اسکار ۲۰۱۵ قرار گرفتند.

پرویز پرستویی در فهرست اسکار ۲۰۱۵ + تصاویر

فیلم امروز با بازی پرویز پرستویی در جشنواره فیلم تورنتو به عنوان یکی از بهترین فیلم ها قرار گرفت. جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یک جشنواره فیلم غیررقابتی عمومی است که سپتامبر هر سال در تورنتو، انتاریو، کانادا برگزار می شود.

سایت سینمایی فیلم اکسپرینس جدیدترین ساخته رضا میرکریمی و نماینده ایران در جوایز اسکار ۲۰۱۵ را به عنوان یکی از بهترین فیلم های جشنواره تورنتو معرفی کرد.
منتقد سینمایی سایت سینمایی Film ٍExperience ضمن اشاره به حضور هفت فیلم ساخته سینماگران ایرانی یا با موضوعی با محوریت ایران در جشنواره فیلم تورنتو نوشت:مسلما در این میان فیلم امروز ساخته رضا میرکریمی بهترین فیلم بود.

پرویز پرستویی در فیلم امروز

پرویز پرستویی

وی در ادامه مینویسد:فیلم امروز روایتگر داستان یک راننده تاکسی کم حرف است که درگیر زندگی زنی باردار میشود که او را به بیمارستان میرساند. روایت پراکنده و طنز تلخ فیلم به همراه بازی درخشان پرویز پرستویی به این فیلم جاذبه و رازآلودی خاصی بخشیده است. تعجب نکنید که این فیلم نماینده سینمای ایران در اسکار است. رضا میرکریمی گرچه چهره ای کمتر شناخته شده در خارج از ایران است، اما همواره یکی از فیلمسازان محبوب من بوده است. میرکریمی پیش از این نیز نماینده سینمای ایران در جوایز اسکار بوده است.

پرویز پرستویی و شبنم مقدمی در فیلم امروز

فیلم امروز

این وبسایت سینمایی در ادامه فهرستی از برترین فیلمهای جشنواره تورنتو ارائه داده است که فیلم امروز در مکان پنجم جای گرفته است. در این فهرست فیلم مستند چهره سکوت ساخته جاشوا اوپن هیمر در مکان نخست قرار گرفته است و پس از آن به ترتیب فیلمهای نامزد نخلف طلای تیمبوکتو ، آب نقرهای ، دخترانه و امروز جای دارند.
همچنین در میان فهرست برترین بازیگران این رویداد سینمایی نیز نام پیمان معادی (قصه ها) و پرویز پرستویی (امروز) پس از آریل هولمز بازیگر فیلم هشت میداند در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفته است.
در این فهرست بازیگران سرشناسی چون کریستین استوارت و ژولیت بینون (ابرهای سلیس ماریا)، مایکل شنون (۹۹ خانه) و ویگو مورتنس (دور از مردان و رز قرمز) در مکانهایی پایینتر از پرویز پرستویی قرار گرفته اند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=89979

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0