تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

اجرای آهنگ مرتضی پاشایی در ماه عسل توسط بچه های اوتیسم

اجرای آهنگ مرتضی پاشایی در ماه عسل توسط بچه های اوتیسم

برنامه ماه عسل شب گذشته ۱۲ خرداد ماه ۹۷ با حضور معلم مهربان بچه های اوتیسم و اجرای آهنگ مرتضی پاشایی توسط این بچه ها روی آنتن رفت.

اجرای آهنگ مرتضی پاشایی در ماه عسل توسط بچه های اوتیسم

آموزگار مهربان بچه های اوتیسم در ماه عسل

برنامه ماه عسل با اجرای احسان علیخانی شب گذشته ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه سه سیما رفت. احسان علیخانی در شب هفدهم برنامه ماه عسل میزبان معلمی مهربان و آموزگاری دلسوز با بچه های اوتیسم و سندرم داون بود .

خانم آگاهی مهمان شب گذشته برنامه ماه عسل از روزهای سخت ورود به دنیای بچه های اوتیسم و علاقه شدید به این بچه ها گفت و در نهایت با اجرای آهنگی که او به این بچه ها آموخته بود برنامه ماه عسل شبی متفاوت را تجربه کرد.

ماجرای آشنایی مهمان ماه عسل با بچه های اوتیسم

خانم آگاهی آموزگار مهربانی که روز گذشته روی صندلی ماه عسل نشست متولد سال ۶۱ است و در دو رشته متفاوت تحصیلاتش را ادامه داده است. وی فوق لیسانس حسابداری و لیسانس موسیقی دارد و در برنامه روز گذشته از علاقه خودش برای خواندن موسیقی و علاقه پدرش برای تحصیل در رشته حسابداری گفت.

خانم آگاهی

خانم آگاهی آموزگار بچه های اوتیسم در برنامه ماه عسل

مهمان برنامه ماه عسل درباره نحوه آشنایی با بچه های اوتیسم و سندرم داون گفت :من در دوران پیش دانشگاهی بودم که یک روز از من خواسته شد به مدرسه این بچه ها بروم و برای آنها نوازندگی کنم ، ابتدا برای قبول این موضوع مردد بودم اما بعد از رفتن زندگی من مسیر متفاوتی را تجربه کرد. زمانی که برای اولین بار وارد مدرسه این بچه ها شدم حس ترس و حسی که تابحال آن را تجربه نکرده بودم به سراغم آمد و آرزو میکردم آن دوساعت زودتر تمام شود و من از آنجا خارج شوم. بعد از برگشت به خانه تا یک هفته منقلب بودم و با کسی صحبت نمیکردم و مدام در فکر این بچه ها بودم تا اینکه پیشنهادی برای رفتن دوباره من مطرح شد و من در کمال تعجب باز هم قبول کردم که ماهی دو بار به این مدرسه بروم .

راهی که مسیر زندگی مهمان برنامه ماه عسل تغییر داد

خانم آگاهی ادامه داد :این رفتن ها یکسال ادامه داشت و بعد از یکسال که من به این بچه ها عادت کرده بودم از یک مرکز دیگر برای همکاری درخواست داشتم که برای آشنایی به آنجا رفتم و آنجا بود که از من خواسته شد در زمینه موسیقی تحصیل کنم . مدیریت آن مرکز بسیار من را حمایت میکرد و حتی به من گفته شد که اگر تحصیلاتم را ادامه بدهم هزینه های تحصیل من را پرداخت میکنند و از من خواسته شد تا کتاب های متعددی درباره این بچه ها بخوانم و آنچه را که فراگرفته ام به آنها آموزش بدهم .

من در آن مرکز تحت نظر کار درمان و گفتار درمان آموزش دیدم و قرار شد تا کاملا با این موضوع آشنا نشده ام به بچه ها تعلیم ندهم . بعد از تکمیل آموزش من قرار شد به عنوان معلم با بچه ها کار کنم اما شرایط بسیر سخت بود چراکه زمانی که چیزی را میگفتی بعضی از این بچه ها متوجه میشدند ، بعضی دیگر عصبانی میشدند و در واقع نسبت به یک موضوع هرکدام واکنشی متفاوت داشتند و دانستن علت این موضوع برای من بسیار جالب بود ، من حتی در این مرکز برای ولین بار زمانی که با یکی از بچه ها صحبت کردم سیلی محکمی از او خوردم اما هرگز از انتخاب راهم پشیمان نشدم.

خانم آگاهی

درخشش بچه های اوتیسم در برنامه ماه عسل

مهمان برنامه ماه عسل ادامه داد :بعد از مدتی کار کردن در این مرکز به دلایلی مدیریت تصمیم گرفت که مرکز را جمع کند و من از یک مدرسه پسرانه که همگی بالای ۱۴ سال بودند درخواست همکاری داشتم.

من به آن مرکز رفتم و با وجود تردیدهای زیادی که داشتم شروع به همکاری با آنها کردم و برای اولین بار در سال ۸۷ کنسرتی را با این بچه ها برگزار کردم . وقتی روی صحنه رفتیم تمام بدنم از ترس و استرس میلرزید اما بچه ها در کمال خونسردی بالا آمدند و چیزی که من به آنها آموزش داده بودم را انجام دادند و رفتند، آنجا بود که من به قلب خانواده این بچه ها نفوذ پیدا کردم اما یک اتفاق بد هم در همین دوران برای من رخ داد. من به پدر و مادر یکی از بچه ها که پزشک هم بودند گفتم که بچه شما میتواند موسیقی را یاد بگیرد و ساز بنوازد اما آنها اصرار داشتند که نمیتواند و من اصرار به توانستن داشتم تا اینکه حرف آنها شد و زمانی که این بچه روی صحنه رفت ترسید و جیغ زد و فرار کرد ، پدر و مادر آن بچه دعوای سختی با من کردند اما من بعد از آن ماجرا آن بچه را رها نکردم و یکسال بدون اینکه پدر و مادرش متوجه شوند با او کار کردم و در اولین کنسرت او را روی صحنه بردم و پدر و مادرش بعد دیدن او از من خیلی تشکر کردند.

دغدغه های مادر پزشکی که فرزند اوتیسمی دارد

در بخش بعدی برنامه دو مادر که فرزند اوتیسمی داشتند روی صندلی برنامه ماه عسل نشستند و از دغدغه های فرزندشان گفتند. مادر باران که هم خودش و هم همسرش از پزشکان کشورمان بودند صحبت را آغاز کرد و گفت :دختر من اوتیسم شدید دارد و این به دلیل مسمومیت با گاز CO در دوران جنینی بود . با وجود اینکه من و همسرم هر دو پزشک هستیم اما کاری برای دخترمان از دستم برنمی آمد و آرزوی ابتدایی ترین کارها که دخترم بتواند انجام بدهد بر دلم مانده است. من دخترم را برای آموزش موسیقی به مراکز مختلف بردم و حتی برای او معلم خصوصی هم گرفتم اما فایده ای نداشت تا اینکه با خانم آگاهی آشنا شدم .

 ماه عسل

مادر ژینا دختر مبتلا به اوتیسم در برنامه ماه عسل

مادر باران ادامه داد :من برای ثبت نام باران به هر مدرسه ای که میرفتم تا متوجه میشدند من و پدرش پزشک هستیم از من استقبال میکردند اما زمانی که میفهمیدند دخترم اوتیسم دارد رفتارشان کاملا تغییر میکرد ، من همیشه آرزو داشتم کهدخترم لباس مدرسه بپوشد و همراه بقیه بچه ها به مدرسه برود.

مادر ژینا مهمان دیگر برنامه ماه عسل بود که از هزینه های زیادی که برای دخترش برای آموزش موسیقی کرده بود صحبت کرد و از نبود مدرسه ای مخصوص بچه های اوتیسم و سندرم داون گله کرد.

 ماه عسل

اجرای آهنگ مرتضی پاشایی توسط بچه های اوتیسم در ماه عسل

در بخش پایانی برنامه خانم آگاهی از کافه ای که راه اندازی کرده است و توسط بچه ها اوتیسم و سندرم داون اداره میشود صحبت کرد و در بخش پایانی چند نفر از این بچه ها به برنامه آمدند و آهنگ زیبای مرتضی پاشایی را در برنامه اجرا کردند.

منبع : namnak.com
حتما بخوانید :
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27531

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0