تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

عطر زدن روی گردن و مچ دست خطرساز نیست!

عطر زدن روی گردن و مچ دست خطرساز نیست!

تحقیقات نشان داد که هیچ استدلالی برای خطرساز بودن عطر زدن روی گردن و مچ دست وجود ندارد.

عطر زدن روی گردن و مچ دست خطرساز نیست!

آیا استفاده از عطر روی نقاط حساس بدن خطرناک است

در رابطه با عطر زدن گفتنی است که از قدیم گفته شده است که عطر را به نبض بدن بزنید. معمولترین آن هم نبض مچ دست و پشت گوش است. شما همینطور می توانید عطر را پشت زانوها و داخل آرنج بزنید و حتی روی گلو، این نقاط بهترین جا برای پخش شدن بوی عطر هستند. اما آیا استفاده از عطر بر روی نقاط حساس بدن یعنی روی گردن و مچ دست خطرناک نیست ؟

هنگامی که طبق معمول، صبح خود را با عجله شروع می کنید و سعی می کنید تا در وقت مناسبی به محل کار خود برسید، احتمالا به این موضوع فکر نکرده اید که استفاده از عطر چگونه سلامتی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. آیا تا به حال شده که نقاط حساس بدن خود را پیش از برداشتن کلیدها، آغشته به عطر کنید و با این کار سلامتی خود را به خطر بیندازید؟ و یا اینکه آیا هر روز عطر زدن باعث به خطر افتادن سلامتی می شود؟

مطالعات، نتایج ضد و نقیضی را نشان می دهند و ادعا می کنند که هرچیزی که از واکنش های مضر ترکیب شده با عطر و قرار گیری در معرض آفتاب بوجود می آید، اشتها را کاهش می دهد. فراموش نکنیم که استفاده از عطر، خطر ابتلا به ویروس West Nile را که موجب جذب حشرات می شود، بالا می برد. اغلب پژوهشگران بر این باورند که عطر زدن می تواند خلق و خوی شما را بهبود دهد و برای کسانی که به عطر حساسیت دارند، می تواند سلامتی آن ها را به خطر بیندازد.

عطر زدن

استدلالی برای خطرناک بودن عطر زدن روی مچ دست و گردن وجود ندارد

حس بویایی شما نیروی به خصوصی را در خود دارد، زیرا این بخش به سیستم لیمبیک مغز متصل است، که منشا احساسات است. به همین دلیل است که با بو کردن تکه ای از شکلات ذهن تان شما را به خاطرات دوران کودکی می برد. دلیل مشابهی برای اینکه عطر و دیگر رایحه ها موجب تغییر روحیه شما می شوند نیز وجود دارد. برای مثال، تحقیقات انجام شده روی حالات رفتاری به این نتیجه رسیده است که بوی نارنگی افریقایی، هیجان آور بوده و علاوه بر این رایحه نارگیل موجب آرامش خاطر می شود. هنگامی که این رایحه ها در عطرهای مختلف قرار می گیرند، به همان میزان باعث تغییر روحیه می شوند. یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد که عطرها می توانند باعث کاهش قابل توجهی در تنش های عضلانی شوند.

اما تحقیقات دیگر نشان می دهند که همه عطرها مناسب نیستند. با توجه به گزارشات بنیاد National Toxic Encephalopathy، رایحه هایی مانند عطر، برای یک پنجم از افراد موجب خطرات جدی بهداشتی شده است. صرفا به علت قرارگیری در اتاقی که کسی در آن از عطر استفاده کرده باشد، می تواند موجب میگرن، تهوع و علایم مشابهی مثل آسم بشود.

یکی دیگر از خطراتی که سلامت جهانی را تهدید می کند، مربوط به استفاده از عطرهای تقلبی است. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ توسط Harper’s Bazaar صورت گرفت، نشان داد که نسخه های خطرناکی از عطرهای طراحی شده شامل ادرار، ضدیخ و باکتری های خطرناک بوده است. هیچ استدلالی به منظور خطرناک بودن استفاده از عطر بر روی گردن و مچ دست برای سلامتی وجود ندارد.

در صورتی که شما عطرهای خود را از فروشگاه های معتبر خریداری می کنید و جزو چهارپنجم از افراد خوش شانسی هستید که تحت تاثیرات منفی استفاده از عطرها قرار نمی گیرند، به نظر می رسد که فواید عطر زدن از مضرات استفاده از آن بیشتر است. اما این مورد برای فردی که در آسانسور کنار شما می ایستند، ممکن است صدق نکند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2916

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0