تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

پیشگیری از طلاق با یادآوری خاطرات نامزدی

پیشگیری از طلاق با یادآوری خاطرات نامزدی

روان شناسان یکی از راه های پیشگیری از طلاق را یادآوری خاطرات دوران نامزدی میدانند مثل هدیه دادن به همسر.

پیشگیری از طلاق با یادآوری خاطرات نامزدی

چگونه از طلاق پیشگیری کنیم؟

آیا کنترل زندگی زناشویی خود را از دست داده اید؟ آیا درباره این مسئله با خود فکر کرده اید که برای حفظ زندگی ام چه کاری می توانم انجام دهم؟
به شما مژده می دهم که برای ممانعت از طلاق راه حل هایی وجود دارد که برای حفظ زندگی تان به شما کمک می کند.

یاد خاطرات دوران نامزدی و روزهای ابتدای زندگی مشترک یکی از شیوه های زوج درمانی برای پیشگیری از طلاق است. روانشناس خانواده، اظهارکرد:یکی از تلخ ترین اتفاقات در زندگی مشترک تصمیم زوجین به طلاق است.

پیشگیری از طلاق

پیشگیری از طلاق با هدیه دادن به همسر

وی با بیان اینکه شیوه های زوج درمانی در شرایط نزدیک شدن به طلاق، بر این مبنا است که سعی شود به وسیله راه های مختلف، زوجین از طلاق منصرف و به زندگی معمول بازگردند، تاکید کرد:هدیه دادن همانند دوران نامزدی یکی از راه هایی است که باعث افزایش محبت و کاهش تنش میان زوجین می شود در صورتی که برخی افراد انجام این کار را مختص به دوران نامزدی می دانند و پس از آن جز در بعضی مناسبت ها این کار را به دلیل هزینه بالا انجام نمی دهند، در حالی که ارزش هدیه به گران قیمتی آن نیست بلکه ارزش آن در تقدیر از همسر است که بکارگیری ظرافت و سلیقه درتهیه هدیه بسیار مهم است.

زوجین باید همانند دوران نامزدی به عواطف و احساسات یکدیگر احترام بگذارند در حالی که برخی افراد به این احساسات بها نداده و نسبت به یکدیگر بی تفاوت هستند چنین رفتاری باعث جریحه دار شدن عواطف همسرشان شده که در نتیجه باعث ایجاد کینه و وارد کردن لطمه های سنگینی به زندگی مشترک آنها می شود، همچنین باید از رفتارهایی مانند غرور، بی اعتنایی، سرسنگینی و در مجموع از انجام کارهایی که موجب دلسردی آنها می شود، بپرهیزند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68226

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0