تاریخ : چهارشنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۱ 7 جماد أول 1444 Wednesday, 30 November , 2022
0

تکنیک اصلاح حرفه ای ابرو در خانه

خیلی از افراد دوست دارند که ابروهایشان را خود در خانه اصلاح کنند برای برداشتن و اصلاح ابروهای تان کافی است چند نکته مهم را بدانید.

تکنیک اصلاح حرفه ای ابرو در خانه

اصلاح ابرو در خانه بدون نیاز به آرایشگر

ابروها از مهم ترین قسمت های صورت هستند که در زیبایی صورت تاثیر فراوانی می گذارند. برای مرتب کردن ابروهای تان نیازی به رفتن به آرایشگاه و صرف هزینه های بالا نیست بلکه به راحتی در خانه می توانید ابروهای تان را مرتب کنید. در این بخش از دنیای مد نمناک شما را با روش هایی آشنا خواهیم کرد که بتوانید سریع و راحت در خانه ابروهای خود را مرتب نمایید.

برداشتن ابرو

مرتب کردن و اصلاح ابرو ساده و دخترانه

برای مرتب کردن ابرو آن هم به شکلی دخترانه وساده نیازی به وقت گذراندن در سالنهای آرایشی ندارید ، شما می توانید با کمک گرفتن از روش های زیر در خانه ابرویتان را مرتب کنید.

۱٫ با کمی ژل و برس ابرو ، ابروها را به سمت بالا شانه کنید.

۲٫ برای اینکه بدانید ابروهای خود را از کجا شروع به برداشتن کنید، یک قلم آرایش بردارید و با استفاده از آن یا خط کش از لبه سوراخ بینیتان تا گوشه ی داخلی چشمتان یک خط بکشید. سپس یک خط از همان نقطه در کنار سوراخ بینیتان تا گوشه بیرونی همان چشمتان مشخص کنید. این نقطه جایی خواهد بود که ابرو باید به پایان برسد.

۳٫ دور تا دور ابرو را با یک مداد متمایز با رنگ ابرو بکشید. برای این کار می توانید از شابلون های ابرو استفاده کنید تا بهترین قوس ابرو برایتان پیدا شود. لازم است هر دو ابرو را با هم و یکسان و بدون آن که داخل ابرو ها را پر کنید فقط دور تا دور آنها را خط بیندازید.

۴٫ از انتهای یک ابرو شروع کنید و با موچین پایین خط تمایز ودر همان جهت رشد مو، موهای اضافه را بردارید. برای تعیین قوس ابرویتان، همه ی موهای اضافه را با موچین تمیز کنید.

۵٫ با قیچی کوچک مخصوص ابرو بعد از شانه کردن ابرو موهای بلند ابرو را به مقدار لازم قیچی کنید و تیزی های آن را بگیرید .در دختر خانمها بهتر است که تاج به همان حالت طبیعی باقی بماند وکوتاه نشود . وسط و انتهای ابرو را به سمت پایین شانه کرده و قیچی کنید ،سپس موها را به سمت بالا شانه کرده و موهای اضافه را کوتاه نمایید. موهایی که بالاتر از خط صاف ابروهایتان ایستاده باشند باید با قیچی کوتاه شوند.

۶٫ انتهای ابرو را کوتاه نکنید تا ابرو طبیعی تر باشد.

برداشتن ابرو دخترانه

نکات زیر را در برداشتن ابرو در نظر بگیرید

  •  ابتدا باید در نظر بگیرید که آیا می خواهید ابروهایتان را به شکلی کاملا دخترانه مرتب کنید یا ابروی صاف و شمشیری خود را به شکل هشت در آورید.
  •  ابروهای کم وخالی معمولا از تاج ابرو خالی وکم هستند ،پس اگر تاج ابروی کمی دارید زیاد از تاج ابروها کم نکنید.
  •  برای شانه زدن ابروها از مسواک های سفت و محکم استفاده نکنید زیرا این امر موجب ریزش ابروها می شود.
  •  از برداشتن پشت سر هم و زود به زود ابروها اجتناب کنید زیرا این کار باعث شل شدن پشت پلک وافتادگی زود هنگام آن خواهد شد.
  •  از تیغ زدن ابرو با هر بار برداشتن آن خودداری کنید زیرا این کار سبب کلفت شدن تارهای موی ابرو، شکستگی موهای ابرو در زیر پوست شده وایجاد موهای زیر پوستی ابرو می شود.
  •  ابروها را در همان جهتی که هستند، بردارید و هیچ وقت موهای ابرو را با موچین به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این کار سبب نامنظم شدن تارهای ابرو می شود.

اصلاح ابرو ساده

نکات مخصوص مرتب کردن ابرو ویژه آقایان

آقایان برای زیبایی و حفظ آراستگی ظاهر خود بهتر است به ابروها رسیدگی کنند و ابروها را مرتب نگه دارند زیرا ابروهای بلند سبب پیر نشان دادن چهره خواهد شد. رسیدگی به ابروها کار چندان سخت و زمان بری نیست و آقایان بهتر است برای حفظ و رسیدگی به ابروهای خود کارهای زیر را انجام دهند.

۱٫ برای مرتب کردن ابروها نیز ابتدا باید قسمت پیوندی و تارهای موی ابرورا زمانی که خیس هستند، کوتاه و مرتب کنید

۲٫ با یک شانه کوچک ابروها را به سمت بالا شانه کنید.

۳٫ برس های کوچک برای شانه کردن ابروها انتخاب بهتری هستند و باعث می شود تارهای ابرو راحت تر شانه شده و حالت بگیرند.

۴٫ پس از شانه کردن ابرو ها به سمت بالا ، ابروهایی را که نسبت به بقیه بلند تر هستند را مشخص کنید و آنها را به کمک یک قیچی کوچک خیلی کم کوتاه کنید.

۵٫ از قیچی خیاطی برای کوتاه کردن ابروها استفاده نکنید.

۶٫ از تیغ برای مرتب کردن ابروها استفاده نکنید.

برداشتن ابرو مردانه

۷٫ اگر دوست دارید ابروهایتان کمی مرتب تر به نظر برسد، موهای اضافه ابرو با موچین بردارید. برای کندن تارهای ابرو از قسمت صاف موچین استفاده کرده و تارهای ابرو را در جهت رویش مو با موچین بکشید تا از شکستگی مو جلوگیری شود.

۸٫ ابروهای خود را باریک نکنید ، زیرا این کار سبب می شود ظاهری نامتعارف پیدا کنید پس این کار برای آقایان توصیه نمی شود.

۹٫ برای التیام التهاب و کاهش حساسیت پوست پس از استفاده از موچین از کرم هایی که در ساخت آن ها از هیدروکورتیزون استفاده شده اند، استفاده نمایید.

۱۰ . پس از مرتب نمودن ابروهای خود با قیچی و موچین ، پیشنهاد می کنیم هر چند روز یک بار، ابروها را مجدد مرتب کنید.

۱۱٫ هر دو ابرو به یک حالت اصلاح کنید.

۱۲٫ می توانید برای زیباتر به نظر رسیدن ابروهایتان از ژل ابرو استفاده نمایید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=5824

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0