تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

رفتارهای غیرعادی محبوبتان را بشناسید

رفتارهای غیرعادی محبوبتان را بشناسید

خیلی از مارفتارهای غیرعادی و غیر معمولی را از دیگران می بینیم و برای آنها دنبال معنی می گردیم .شاید هم برخی از افراد را بخاطررفتارهای غیر عادی متعددی که دارند در دسته آدم های غیر عادی طبقه بندی کنیم.

رفتارهای غیرعادی محبوبتان را بشناسید

رفتارهای غیرعادی که ممکن است در بین نزدیکان خود مشاهده کنیم

در اینجا به چهار مورد از رفتارهای غیرعادی که ممکن است در بین نزدیکان خود مشاهده کنیم می پردازیم و راهکارهایی را هم برایتان توضیح می دهیم.

محبوب های عجیب و غریب

محبوب ضداجتماعی

فرد ضداجتماعی، فردی خودخواه و فاقد توانایی همدلی با دیگران است و معمولا به نیازهای دیگران از جمله همسر و فرزندان خود بی اعتناست. این افراد سوءاستفاده گر، دروغگو و فریبکار هستند و برای رسیدن به خواسته خود هر کاری انجام می دهند. رابطه با یک فرد ضداجتماعی در ابتدا دلچسب و هیجان انگیز است ولی پس از مدت کوتاهی به یک رابطه پر هزینه از نظر روانی و اقتصادی تبدیل خواهد شد. این افراد معمولا سابقه بازداشت و مشکلات قانونی دارند چون از درک عواقب کارهایی که انجام می دهند ناتوان هستند و معمولا هم احساس پشیمانی نسبت به کاری که کرده اند، ندارند.

محبوب خود شیفته

یک فرد خودشیفته واقعی آن قدر ذهنش به خودش مشغول است که بسختی می تواند جایی را در دنیای خودش به فرد دیگری از جمله شما اختصاص دهد. در ارتباط با یک فرد خودشیفته به طور مداوم باید احساس خود بزرگ بینی او را تحسین و تمجید کنید. این افراد خودشان را فرد مهمی می دانند و در مورد توانایی ها و موقعیت های خود غلو می کنند و همواره احساس می کنند حق با آنهاست و دیگران باید همیشه آنها را تائید کنند. معمولا فاقد حس همدلی با دیگران بوده و به احساسات و نیازهای دیگران توجهی ندارند.

رفتارهای غیر عادی

شناسایی رفتارهای غیرعادی

محبوب وابسته

یک فرد وابسته بزرگسال عطش سیری ناپذیری نسبت به حمایت و مراقبت از سوی دیگران دارد. چنین فردی به شریک زندگی خود بسیار وابسته می شود و تقاضاهای فراوانی در جهت حمایت و مراقبت از خویش خواهد داشت. هرگونه تلاش برای ترغیب فرد وابسته به کسب استقلال موجب اضطراب و افسردگی او خواهد شد. رابطه عاطفی با فرد وابسته پس از مدتی از حالت معمول خارج شده و به حالت والد – فرزندی درمی آید و در نهایت رابطه ای که روزی خوشایند به نظر می رسید، حالت خسته کننده و توانفرسایی به خود خواهد گرفت. محبوب های بچسب نمی توانند تنهایی را تحمل کنند و همیشه احساس درماندگی و ناراحتی می کنند.

محبوب وسواسی

زندگی با یک فرد سرسخت و انعطاف ناپذیر، یک زندگی ناخوشایند و فاقد عاطفه و هیجان است. ذهن این افراد چنان مشغول جزئیات، قوانین و مقررات می شود که اجازه هرگونه تفریحی را بر خود می بندد. آنچنان کمال گرا هستند که به گونه ای افراطی خود را وقف کار می کنند و فرصتی برای استراحت و بودن با خانواده پیدا نمی کنند. بسیار باوجدانند و در زمینه عمل به موازین اخلاقی انعطاف ناپذیر هستند. معمولا حاضر به همکاری با دیگران نیستند و خودشان یک تنه بار فعالیت کاری را به عهده می گیرند. بسختی پول خرج می کنند و عموما انعطاف ناپذیر بوده و تلاش می کنند تا دیگران را تحت کنترل خود در بیاورند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68934

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0