تاریخ : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 20 February , 2024
0

فروش بزرگترین الماس صورتی جهان + عکس

فروش بزرگترین الماس صورتی جهان + عکس

یکی از درشت ترین الماس صورتی جهان معروف به “ستاره صورتی” رکورد جدیدی در بهای جواهرات از خود برجای گذاشت.

فروش بزرگترین الماس صورتی جهان + عکس

درشت ترین الماس های صورتی جهان در حراجی هنگ کنگ

الماس صورتی با تمام جلال و شکوهش یکی از گرانقیمتترین جواهرات دنیاست. الماس صورتی ده تا صد مرتبه از همتای سفید رنگ خود گرانقیمت تر است و تنها ۳ درصد تولید بازار جهانی به این سنگ اختصاص یافته است. الماسهای رنگی خواه زرد، آبی، نارنجی یا سبز همگی از همتای سفید رنگ خود گرانبهاتر هستنداما زمانی که از الماس صورتی صحبت میکنیم دایره خاص بودن کمی تنگتر میشود، زیرا این سنگ آنقدر نادر است که تمام الماسهای صورتی محصول یک سال در کف یک دست جای میگیرد.

یکی از درشت ترین الماس های صورتی جهان در حراجی ساتبیز هنگ کنگ به قیمت ۷۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به فروش رسید و رکورد جدیدی در بهای جواهرات از خود برجای گذاشت.
این الماس صورتی بیضی شکل که به “ستاره صورتی” معروف است ۵۹٫۶ قیراط وزن دارد و حراج آن با رقم اولیه ۶۰ میلیون دلار آغاز شد.
به گفته مسئولین حراجی ساتبیز، ستاره صورتی یکی از درشت ترین الماس های صورتی جهان است که تاکنون توسط موسسه گوهرشناسی آمریکا ثبت شده است.
این الماس صورتی سه سال پیش در حراجی ساتبیز ژنو به قیمت ۸۳ میلیون دلار به فروش رسید ولی ناتوانی خریدار در پرداخت بهای آن موجب لغو خرید این الماس شد.

الماس صورتی

الماس صورتی

الماس صورتی

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1764

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0