تاریخ : شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
0

روستای عجیب که سالی ۲ سانت بالا می آید! + عکس

روستای عجیب که سالی ۲ سانت بالا می آید! + عکس

مردمان یک روستای عجیب در دوون انگلستان ادا دارند که روستای ویلاند هر ساله ۲ سانتی متر بالا می آید

روستای عجیب که سالی ۲ سانت بالا می آید! + عکس

روستای عجیب ویلاند

روستای انگلیسی سالی دو سانتی متر بالا می آید و هیچکس علت آن را نمیداند.

مردم ویلاند،روستایی کوچک در دوون انگلستان میتوانند ادعا کنند که به معنای واقعی کلمه در جهان بالا میروند.دانشمندان کشف کرده اند که روستای ویلاند سالی ۲ سانتی متر (۰٫۷ اینچ) بالا می آید اما هیچ دلیلی برای آن پیدا نمیکنند.
این بالا روندگی مرموز توسط محقق جغرافیایی (جی وی ال) یک شرکت اتوبوسرانی در دانشگاه نوتینگهام کشف شد.او با بررسی عکس های ماهواره ای که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ گرفته شده بودند بر روی حرکت زمین در نقشه ی بزرگ مقیاس جهان اول دریافت که قسمتی از زمین حدود ۲کیلومتر هرسال دو سانتی متر بالا می آید، این نوع پدیده ها معمولا در نزدیکی معادن رخ میدهند اما چنین چیزی در داخل یا اطراف ویلند وجود ندارد.
روستای عجیب در انگلیس

روستای عجیب ویلاند در انگلیس 

به طور کلی ما این پدیده را اطراف مکان هایی که در آن کار معدنی انجام شده است و پمپ ها خاموش شده اند و اجازه میدهد آب به زمین برگردد مشاهده میکنیم. دکتر اندی سواتر، رییس فنی شرکت جی وی ال میگوید:ما با انجمن زمین شناسی بریتانیا تماس گرفتیم تا بپرسیم آیا تاریخچه ی معدن کاری در این قسمت وجود دارد یا خیراما ویلند وسط اینچنین مکانی نیست و هیچ معدنی در آنجا قرار ندارد و ما نمیدانیم چه اتفاقی می افتد. 
willand

محل دقیق روستای ویلاند

کارشناسان معتقدند که این اتفاق هم در مناطق شهری و هم در حوزه های اطراف آن پدید آمده و عمق زمین بیشتر میشود و ممکن است باعث نشت زمین وتخلیه ی زیست محیطی شود.
دکتر اسوارت اضافه کرد:این موضوع قابل توجهی است کل شهر در حال حرکت است من فکر میکنم مقامات دولتی باید به اینجا بیایند و آنچه که اتفاق می افتد را بررسی کنند اگر مربوط به مایع زیر زمین یا پسماند زباله هاست تهدیدی برای محیط زیست محسوب میشود و اگر این یک رخداد طبیعی است باید متوجه شویم چه اتفاقی زیر زمین رخ میدهد.
منبع : namnak.com
حتما بخوانید :
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=57606

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0