تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
0

صدور مجوز برای آلبوم امیرحسین کریمی تکذیب شد

صدور مجوز برای آلبوم امیرحسین کریمی تکذیب شد

خبر صدور مجوز انتشار آلبوم امیرحسین کریمی شاگرد آکادمی گوگوش تکذیب شد.

صدور مجوز برای آلبوم امیرحسین کریمی تکذیب شد

تکذیبیه صدور مجوز برای آلبوم امیرحسین کریمی

امیرحسین کریمی که با حضور در برنامه موسیقی آکادمی گوگوش مطرح شده بود، هم اکنون در راه کسب مجوز برای آلبوم موسیقی اش است.

کریمی که در مسابقه آکادمی موسیقی شبکه «من و تو» با نام «امیرحسین» شناخته می شد، بعد از بازگشت به ایران تلاش کرد در محافل هنری شرکت کند و اکنون نیز در تدارک انتشار اولین آلبوم موسیقی خود است. 
 
اینکه فردی با حضور در شبکه های ماهواره ای مطرح شود و اکنون در داخل کشور آلبوم موسیقی منتشر کند، قبل از این نیز اتفاق افتاده است اما حساسیت هایی که روی شبکه « من و تو» و برنامه «آکادمی» وجود دارد در زمان آنها وجود نداشته است. فارس در این باره می نویسد:او در این آلبوم با چهره های سرشناس موسیقی کشور همکاری کرده و یکی از قوی ترین تهیه کننده های موسیقی پاپ با این خواننده قرارداد پنج ساله امضا کرده است؛ این تهیه کننده موسیقی از انتشار جزئیات بیشتر درباره آلبوم این خواننده خودداری و انتشار جزئیات آلبوم امیرحسین کریمی را به ماه های آینده موکول کرد. امروز بحث تأیید این خواننده جوان، به معنای تأیید برنامه گوگوش در ماهواره است و احتمالاً مسیری برای ناخواننده های دیگر که به دنبال کشف استعداد های خود می خواهند از ماهواره کمک بگیرند.

امیرحسین کریمی
امیرحسین کریمی

خواننده هایی نیز که در داخل کشور و با تمام مشکلاتی که ارشاد بر سر راه صدور مجوز قرار داده است هنوز از مسیر قانونی خارج نشده اند نیز بزرگ ترین قربانیان این ماجرا خواهند بود. همکاری نانوشته ای که با کشف استعداد ها توسط «من و تو» آغاز می شود و با تأیید آنها توسط «گوگوش» ادامه پیدا می کند و در نهایت با صدور مجوز از سوی ارشاد به اوج خود می رسد. صدور مجوز آلبوم برای امیرحسین کریمی، اتفاقی است که گویا به مراحل آخر کار رسیده است. چیزی که ارشاد در این بین نادیده گرفته است این است که می تواند این مسیر فتح بابی باشد برای سایر افرادی که سابقه فعالیت هنری خارج از چارچوب های فرهنگی نظام داشته اند و اکنون به هر دلیلی تمایل پیدا کرده اند تا فعالیت خوانندگی را در داخل کشور ادامه دهند. آن وقت تفاوت موسیقی داخلی با آنچه «لوس آنجلسی» نامیده می شود در چه چیزی خواهد بود؟

جوابیه وزارت ارشاد
پیرو انتشار گزارشی با تیتر «دستپخت های آکادمی رسمی می شوند! تأیید صدا با گوگوش، صدور مجوز با ارشاد» با موضوع احتمال صدور مجوز برای یکی از حاضران در مسابقه موسیقی «آکادمی… » در تاریخ ۲۸ آبان ماه، دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال جوابیه ای به «جوان» ضمن تکذیب این موضوع نوشت:به آگاهی می رساند تاکنون هیچ گونه درخواستی جهت اخذ مجوز برای انتشار آلبوم موسیقی برای آقای امیرحسین کریمی از طرف هیچ یک از ناشران به این دفتر ارسال نشده و بالطبع این دفتر نیز هیچ مجوزی در این خصوص صادر نکرده است. لازم به ذکر است صدور مجوز برای آلبوم های موسیقی با رعایت ضوابط و طی مراحل قانونی انجام می پذیرد.

توضیح «جوان»:خواننده اشاره شده با ارسال یادداشتی به سایت «موسیقی ما» به درخواست صدور مجوز فعالیت هنری از سوی ارشاد اشاره کرده است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=95363

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0