تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

راز زانو زدن روی یک پا هنگام خواستگاری! + تصاویر

راز زانو زدن روی یک پا هنگام خواستگاری! + تصاویر

آیا میدانید راز زانو زدن روی یک پا هنگام خواستگاری برای ازدواج چیست؟در این گزارش چند فرضیه جالب درباره آن مطرح می شود که خواهید خواند.

راز زانو زدن روی یک پا هنگام خواستگاری! + تصاویر

دانستنی های جالب از زانو زدن روی یک پا هنگام درخواست ازدواج

مطمئنآ همه شما شاهد خواستگاری های رمانتیک و عاشقانه مخصوصا در کشورهای غربی که با زانو زدن همراه است بوده اید اما آیا میدانید راز زانو زدن روی یک پا هنگام خواستگاری برای ازدواج چیست؟در این گزارش چند فرضیه جالب درباره آن مطرح می شود که خواهید خواند.

آقای جورج کلونی برای خواستگاری از امل علم الدین روی زمین زانو زد، آن هم نه برای چند دقیقه، نزدیک نیم ساعت!
اغلب در برنامه های تلویزیونی، فیلم ها و یا سریال ها دیده ایم که برخی مردان برای خواستگاری از دختر مورد علاقه شان روی یک پا زانو می زنند و ناگهان یک حلقه الماس درخشان را از درون یک جعبه مخملی سیاه خارج کرده و به او اهدا می کنند.

خواستگاری

راز این حرکت چیست؟!

زانو زدن بر یک پا معانی مختلفی دارد و در عین حال، یک روش سنتی درخواست ازدواج از سوی مردان در کشورهای غربی است. به این حالت ( Genuflection ) می گویند.
متأسفانه هیچ کسی درباره ریشه های تاریخی این ژست رمانتیک اطلاعات دقیقی ندارد، اما چند فرضیه درباره آن مطرح می شود که در این گزارش خواهید خواند.

قرون وسطا اربابان فئودال و نشانه ای از بردگی ابدی

در قرون وسطا زانو زدن بر یک پا، آیین و آداب و رسوم بسیاری از جشن ها و مراسم های رسمی و شیوه و رمزی برای عبور در برابر مافوق به شمار می رفت و علاوه بر آن معانی احساسی هم داشت.
در آثار هنری و آفرینش های ادبی دوران قرون وسطا تصاویر شوالیه هایی ترسیم شده است که در برابر اربابان فئودال خود به نشانه ای از افتخار و احترام زانو زده اند. آنها در برابر زنان نجیب زاده و اشرافی برای نمایش بردگی ابدی خود، ابراز خلوص و نمایش عشق باوقار ( Courtly Love) روی یک پا زانو می زدند.

خواستگاری

عشق باوقار مفهومی ادبی در اروپای قرون وسطا و یک آفرینش ادبی قرون وسطایی بود و نوعی رفتار موقرانه و مؤدبانه همراه با شرافت و جوانمردی را در مورد زنان و عاشقان آنها در اواخر قرون وسطا نشان می داد.

آیین مذهبی کلیسا

اما زانو زدن روی یک پا فقط به قرون وسطا تعلق ندارد، بلکه برخی آن را به آداب دین مسیحیت مرتبط می دانند و جزئی از اعمال مذهبی کلیسا برمی شمرند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58993

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0