تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
0

راز کاهش وزن مجری معروف فاش شد + عکس

راز کاهش وزن مجری معروف فاش شد + عکس

احسان کرمی مجری برنامه بسیار زیبای رادیو هفت این روزها با ظاهری بسیار متفاوت نسبت به چند ماه پیش برنامه خود را اجرا میکند. با ما همراه باشید تا راز این تفاوت را بدانید.

راز کاهش وزن مجری معروف فاش شد + عکس

احسان کرمی متولد تیر ماه سال ۱۳۵۹ در محله قیطریه تهران است ، متاهل است ، کاردانی تشریفات خوانده ، دوره فیلم سازی را در انجمن فیلمسازی جوان گذرانده و بعد دوره بدن و بیان تئاتر را هم پیش میکائیل شهرستانی آموخته ،کارش را از سال۸۵ با رادیو تهران شروع کرد.

این روزها وقتی برای اجرای رادیو هفت می آید ظاهرش زمین تا آسمان با احسان چند ماه پیش فرق کرده؛ لاغر شده و حسابی هم روی فرم آمده! اما طی این چند ماه چه اتفاقی افتاده که احسان این طوری تغییر کرده است؟ جواب شما همین جاست!

اولین بار کی احساس کردی چاق شدی؟
این احساس خیلی وقت است که با من است! (می خندد) ولی هفت سال پیش چند ماه بعد از ازدواجم یک مرتبه دیدم جدی جدی خیلی چاق شده ام و به ۹۲ کیلو رسیده ام.

موقع ازدواج چند کیلو بودی؟
زمان ازدواجم ۸۱ یا ۸۲ کیلو بودم که البته آن هم زیاد بود.

مرسی دستپخت همسر!
دستپخت همسر که اصلی ترین دلیلش بود واقعا! ولی خب هی از این مهمانی به آن مهمانی و مسافرت می رفتیم، ورزش هم نمی کردم، کارم هم جوری نبود که بتوانم تحرک زیاد داشته باشم، برای همین یک مرتبه چشم باز کردم و دیدم ۹۲ کیلو شده ام.

 

احسن کرمی با شال گردن

۹۲ کیلو به چشم بقیه هم می آمد یا خودت بیشتر متوجهش بودی؟
نه، به چشم بقیه هم می آمد. همه می گفتند تو چرا این جوری شده ای؟ چه خبرت است؟!هر کی می دید می گفت مثل اینکه اول شکمت می آید توی خانه و بعد خودت می آیی! به خصوص وقتی خودم را توی تلویزیون دیدم بیشتر متوجه شدم. برنامه نقره اولین برنامه تلویزیونی ام بود که اجرا کردم. یک دفعه دیدم با چه غولی طرفم! خیلی چاق شده بودم. انگار که ورم داشتم.

چرا با رژیم غذایی دکتر  موفق نشدی؟
دکترها برای اینکه به شما خیلی فشار نیاید در رژیم های شان وعده های کوچک، سبک و کم کالری می گنجانند ولی چون من اشتیاق خوردن دارم وقتی غذا می خورم دلم می خواهد ادامه دهم بنابراین، این دفعه خودم رژیم گرفتم و دوازده کیلو کم کردم ولی چون دقیقا خورد به شب عید و برنامه سال تحویل بعد هم نوروز و سفر یزد بود و دوباره چاق شدم.

چقدر چاق شدی؟
فکر کنم چهار کیلو در شب عید چاق شدم. این اواخر رسیدم به ۸۸ کیلو و ۸۰۰ گرم که همزمان شد با تئاتر کار کردنم. بعد شروع کردم به تماشا کردن فیلم نمایش هایم و دیدم واقعا وحشتناک است. با این بدن نمی شود تئاتر کار کرد و سخت است. بعد یکی دو بار سعی کردم باز با رژیم دکتر لاغر کنم. از ایالات متحده رژیم فرستادند و از دوبی یک دکتری رژیم فرستاد و از این قصه ها. اما دیدم هر کاری می کنم نمی توانم با رژیم دکتر لاغر کنم. این دفعه یک تصمیم خیلی محکم گرفتم و اصلا به دکتر کاری نداشتم. شروع کردم به کم خوری و ورزش زیاد و این طوری توانستم ۱۳ کیلو کم کنم.

نگران نبودی این برنامه سرخود کار دستت بدهد؟
در همین دوره ای که هی مثل بادکنک باد شدم  و خالی شدم تقریبا فهمیده بودم که چه کار باید انجام دهم تا به بدنم آسیب نرسد. واقعا هم به بدنم آسیب نرسید. چون من هم ورزش می کردم و هم حجم نسبتا زیادی از سالاد و سبزی می خوردم. به نظرم خیلی هم برای بدنم خوب بود. ولی بعضی ها هستند که واقعا هیچی نمی خورند. من این جوری نبودم و تا مرز اینکه مراقب باشم یک وقت اتفاقی برای بدنم نیفتد پیش می رفتم.

 

احسان کرمی

این ۱۳ کیلوگرم را طی چند وقت کم کردی؟
تقریبا سه ماه.

رژیمت چه شکلی بود و چند ساعت ورزش می کردی؟
 روزهای اول که خیلی سنگین بود. برای صبحانه دو یا سه تا بیسکویت دایجستیو با چای تلخ می خوردم. بعد به باشگاه انقلاب می رفتم و سه کیلومتر می دویدم، دو کیلومتر و نیم پیاده روی می کردم و وزنه هم می زدم! یعنی آنقدر ورزش می کردم که احساس می کردم روی مرز پایین افتادن فشارم هستم! بعد می آمدم خانه و بعد از حدود یک تا یک ساعت و نیم بعد از ورزش به اندازه یک کف دست مرغ پخته یا گریل شده یا ماهی یا گوشت می خوردم. تا بعدازظهر که دوباره یک یا دو تا بیسکویت دایجستیو بخورم چیزی نمی خوردم. برای شام هم میوه یا بیشتر از میوه سالاد می خوردم. تقریبا یک ماه و نیم را اینطوری پیش رفتم. خیلی وقت ها هم بعدازظهرها در خانه شنا می کردم. یک خرده که گذشت برنامه دمبل هم گرفتم و شروع کردم به ورزش کردن با دمبل و شکم رفتن. این برنامه را آنقدر ادامه دادم تا بالاخره نتیجه گرفتم. البته الان برنامه ام خیلی سبک تر شده است. روزهای اول واقعا کار سختی بود.

همسرت هم با تو همکاری کرد؟
همسر من قنادی هم می کند. کیک یزدی هایی درست می کند که همیشه می گویم دلم می خواهد وقتی از این دنیا رفتم در دنیای دیگر هم از این کیک یزدی ها بخورم! واقعا به نظرم بهشت با این کیک یزدی ها خیلی مزه می دهد! البته اگر به بهشت بروم! (می خندد) از همسرم خواهش کردم این کار را نکند و نه تنها کیک یزدی بلکه هیچ کیک دیگری هم درست نکند. او هم واقعا همکاری کرد یا مثلا ناهارهای من را جدا درست می کرد. کلا از شام هم که صرف نظر کرده بودم.

احسان کرمی با کت و شلوار

 

وقتی لاغر شدی واکنش بقیه چطور بود؟
تا یک حدی که پیش رفتم و به ۸۰ رسیدم همه خیلی تشویقم کردند. گفتند که الان نزدیک ۹ کیلو کم کردی و آفرین و همین جوری نگهدار. ولی واقعیتش من خیال نگه داشتن نداشتم و پایین تر آمدم. بعد آرام آرام همه گفتند آقا بس است دیگر، خوبی دیگر! در حالی که من فکر می کنم هنوز هم خوب نیستم و فکر می کنم باید یک کارهایی انجام دهم.

الان وزنت چقدر شده؟
هفتاد و پنج و نیم.

وزن ایده آل تو باتوجه به قدت باید چقدر باشد؟
قد من ۱۷۵ است و وزن ایده آلم باید بین ۷۵ تا ۷۶ کیلو باشد چون استخوان بندی ام نسبتا درشت است.
 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=73699

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0