تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

طولانی ترین پل معلق جهان + تصاویر

طولانی ترین پل معلق جهان + تصاویر

مراحل ساخت طولانی ترین پل معلق جهان با بیش از ۴۴۰ متر طول در آلمان به پایان رسیده و روز یکشنبه هفتم ماه می ۲۰۱۷ افتتاح شد.

طولانی ترین پل معلق جهان + تصاویر

طولانی ترین پل معلق جهان در آلمان

سازه های بزرگ جهان با بکارگیری منحصربه فردترین اقدامات و دستاوردهای نوین بسیار مورد توجه قرار میگیرند،روز یکشنبه طولانی ترین پل معلق جهان در منطقه “راپبوده تال” (Rappbodetal) در ایالت “زاکسن آنهالت” آلمان افتتاح شد.

طول این پل بیش از ۴۴۰ متر اعلام شده است. طولانی ترین پل معلق در مدت ۱۰ ماه و با هزینه یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو ساخته شده است. عرض آن یک متر و ۲۰ سانتیمتر است و از چهار کابل فولادی به قطر ۶۵ میلیمتر آویخته شده است.

به گزارش دویچه وله، در حال حاضر پل معلق “تیتان -آر تی” که در سوچی روسیه قرار دارد با طول ۴۳۹ متر طولانی ترین پل معلق جهان محسوب می شود.

پل معلق

در چین و روی دره “ژانگ ژیاجی” (Zhangjiajie) در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح زمین، یک پل شیشه ای با طول ۴۲۶ متر ساخته شده است. این پل شش متر عرض دارد و از ۹۹ پنل شیشه ای تشکیل شده و گنجایش بازدید ۸۰۰ نفر به طور همزمان را دارد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ برای نمایش مقاومت پنل های شیشه ای بکار رفته در پل با پتک روی آن کوبیده شد. بر اساس گزارش شبکه CCTV چین، برای ساخت این پل ۳٫۴ میلیارد دلار هزینه صرف شده است. بلیط عبور از این پل ۱۳۸ یوان (۲۰ دلار) است.

پل معلق

همچنین پل معلق “هایلاین ۱۷۹” (highline179) که در تیرول اتریش واقع شده با ۴۰۶ متر طول جزو طولانی ترین پل های جهان محسوب می شود. این پل ۷۰ تن وزن و یک متر و ۲۰ عرض دارد و در ارتفاع ۱۱۳ تا ۱۱۴ متری آویخته شده است.

یکی دیگر از طولانی ترین و زیباترین پل های معلق در آلمان نیز پل “گایرلای” (Geierlay) در منطقه مورسدورف و سوسبرگ در ایالت “رایلند فالس” قرار دارد. این پل با ۳۶۰ متر طول در ارتفاع ۱۰۰ متری آویخته شده و ۶۲ تن وزن دارد.

پل “گایرلای” با هزینه یک میلیون و ۱۴۰ هزار یورو در سال ۲۰۱۵ ساخته شده و بازدید از آن مجانی است. از روی این پل در سال گذشته ۳۶۰ هزار نفر عبور کردند.

پل معلق

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48268

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0