تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
0

کوتاه ترین تست آی کیو جهان! + باهوشا بخونن

کوتاه ترین تست آی کیو جهان! + باهوشا بخونن

اگر به دنبال چک و بررسی کردن توانایی های ذهنی خود هستید، می توانید با تست آی کیو زیر که کوتاه ترین تست آی کیو جهان است، خودتان را بسنجید.

کوتاه ترین تست آی کیو جهان! + باهوشا بخونن

کوتاه ترین تست آی کیو جهان!

اگر شما همیشه به دنبال تست حافظه و ذهن خود بودید و برای بدست آوردن اطلاعات در این زمینه چندین تست هوش را انجام داده اید، جای نگرانی نیست و تمام نتایج بدست آمده گذشته را فراموش کنید که برای استخراج آنها ساعت ها زمان گذاشتید و اما نتوانستید نتیجه دقیق را بدست آورید.

به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک قصد داریم شما را کوتاه ترین تست آی کیو جهان آشنا سازیم که این تست موفق به چالش کشیدن تعداد زیادی از کاربران و حتی محققان شده است که در عین سادگی دارای نکات بسیار ریزی می باشد که بیش از نیمی از شرکت کنندگان، پاسخ اشتباه به آن داده اند. 

تست هوش واقعی

کوتاه ترین تست هوش

این تست هوش، جدیدا طراحی نشده است و عضوی از یک پژوهش علمی از پروفسور سین فردریک در سال ۲۰۰۵ میلادی می باشد که اخیرا بصورت آنلاین در رسانه های مجازی منتشر شد که حتی دانشجوهای برتر دانشگاه های آمریکا نهایت سعی و تلاش خود را بکار گرفتند تا بتوانند پاسخ های صیحی این تست هوش را بدهند و این نشان دهنده ریز بودن سوالات می باشد و نباید سریع پاسخ آنرا بدهید. جالب است بدانید تنها ۱۷ درصد از افراد پاسخ این تست ای کیو واقعی را بصورت صحیح و ۸۳ درصد پاسخ اشتباه داده اند.

سوالات تست هوش واقعی

۱- قیمت یک چوب و یک توپ روی هم ۱٫۱۰ دلار می باشد. قیمت چوب ۱ دلار بیشتر از توپ می باشد. قیمت کلی توپ چقدر است؟!

۲- اگر ۵ ماشین در طی ۵ دقیقه، بتوانند ۵ ویجت را تولید کنند، چقدر طول می کشد تا ۱۰۰ ماشین بتوانند ۱۰۰ ویجت را تولید کنند؟!

۳- در یک دریاچه، تعداد زیادی برگ شناور زنبق وجود دارد. هر روز سایز برگ ها دو برابر می شود. اگر ۴۸ روز طول بکشد تا تمام دریاچه توسط این برگ ها بصورت کامل پوشش داده شود، چقدر طول می کشد که نصف دریاچه با این برگ های شناور پر شود؟!

با دقت کافی و بدون مطالعه ادامه این مطلب، شروع به بدست آوردن پاسخ ۳ سوال ساده و پر نکته بالا کنید و سپس ادامه این مطلب را مطالعه کنید.


پاسخی که اکثر کاربران دادند!

کاربران زیادی در پاسخ به این ۳ سوال بالا، یعنی ۸۳ درصد، پاسخ های زیر را دادند که کاملا اشتباه می باشد.

۱- ۱۰ سنت

۲- ۱۰۰ دقیقه

۳- ۲۴ روز


پاسخ های درست تست هوش بالا

۱- ۵ سنت

۲- ۵ دقیقه

۳- ۴۷ روز


اما شاید شما هم همانند ما و سایر افرادی که پاسخ اشتباه این تست را بدست آوردند، با مشاهده پاسخ صحیح بسیار شوکه شده باشید که چرا و چگونه چنین چیزی ممکن است. به همین دلیل در ادامه شما را پاسخ دقیق این تست آشنا خواهیم کرد.

کوتاه ترین تست هوش

تست توانایی ذهنی واقعی

۱- تصور کنید که قیمت هر توپ ” x” می باشد. پس قیمت چوب باید ” X+ 1 ” باشد. یعنی بصورت کلی داریم :” X + (X + 1) = 1.10 ” که در ادامه این گونه خواهد بود :

  • ۲X + 1 = 1.1
  • ۲X = 0.1
  • X = 0.05
  • پس قیمت هر توپ ۵ سنت و قیمت هر چوب ۱٫۰۵ دلار !

۲- اگر ۵ ماشین در طی ۵ دقیقه، بتوانند ۵ ویجت را تولید کنند، پس یعنی هر یک ماشین می تواند در ۵ دقیقه یک ویجت را تولید کند. اما اگر ما ۱۰۰ ماشین داشته باشیم، هر کدام آنها می توانند یک ویجت را تنها در ۵ دقیقه تولید کنند. از این رو ۱۰۰ ویجت تنها در ۵ دقیقه ساخته خواهند شد. به همین سادگی!

۳- همان گونه که در مسئله مطالعه کردید، هر روز برگ های شناور با رشد دوبرابری در سایز روبرو هستند. پس در روز ۴۷م نصف دریاچه پر می شود!

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=52663

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0