تاریخ : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024
5

عشق با مغز و احساس یک مرد چه میکند ؟

عشق با مغز و احساس یک مرد چه میکند ؟

وقتی عشق به سراغ یک مرد می آید، مغز و احساس او را درگیر خود می کند به گونه ای که از او رفتارهایی سرمیزند که شاید پیش از این انجام نمیشد.

عشق با مغز و احساس یک مرد چه میکند ؟

تغییرات جالب مغز و احساس مردی که عاشق شده است

روند عاشق شدن می تواند تغییر بزرگی در زندگی و مغز افراد ایجاد کند. شما به عنوان یک خانم در آن روز های ابتدایی عاشقی، شما ممکن است متفاوت رفتار کنید، متفاوت فکر کنید و حتی گاهی اوقات متفاوت لباس بپوشید یا صحبت کنید اما نحوه عاشق شدن یک مرد کمی متفاوت است و این تفاوت را می توان در مغز او جستجو کرد.

بر اساس تحقیقات اخیر، هنجارهای اجتماعی قطعاً می توانند در چگونگی ابراز عشق در مردان نقش داشته باشند. با بررسی دیدگاه روانشناختی و اجتماعی، می توانید بفهمید که چرا مردان در زمان عاشقی این گونه رفتار می کنند. برای درک این مورد که عشق ورزیدن چه تغییراتی در مغز مردان ایجاد می کند، این قسمت از خانواده پلاس نمناک را دنبال کنید.

۱٫ احساس نشاط در عشق

در آغاز رابطه، مغز سطح بسیار بالایی از ماده شیمیایی به نام فنیل اتیل آمین را تولید می کند و اینگونه است که عاشقی مانند اعتیاد است. آمفتامین که به طور طبیعی تولید می شود، همان چیزی است که باعث می شود فرد احساس شادی، افزایش انرژی و هیجان داشته باشد و این احساس در اوایل رابطه بیشتر است.

اسکن مغزی نشان می دهد که پاسخ عصبی شیمیایی مغز، در زمان اعتیاد و عاشقی هم پوشانی دارند بنابراین در یک رابطه عاشقانه افراد اعتیاد و هوس شدیدی نسبت به یکدیگر دارند.

مغز مرد عاشق

۲٫ وقتی عشق کورتان می کند

تا به حال متوجه شده اید چگونه فردی که عاشقش شدیم از هر لحاظ کامل به نظر می رسد؟ این طرز فکر به علت آزاد شدن ماده شیمیایی فنیل اتیل آمین در مغز می باشد. این امر موجب دیدگاه مثبت به یکدیگرو همچنین “توالی جفت گیری” طبیعت می شود.

میزان بالای این ماده شیمیایی موجب عشق کورکورانه شده و باعث می شود ما در فرد مورد علاقه ی خود جنبه هایی را نادیده بگیریم و او را از همه نظر ایده آل بدانیم اما با گذر زمان نقص های طرف مقابل ممکن است ما را آزار دهد که البته این امر به معنای پایان رابطه نیست.

۳٫ ایجاد خاطرات خوب

مغز مشغول ایجاد خاطرات خوب و زیبا در روز های اولیه عشق است. بر اساس نظر متخصصان، این موارد همه به لطف انتقال دهنده عصبی اکسی توسین است که بیشتر به عنوان ” هورمون عشق” شناخته می شود.

این مغز است که کمک می کند تا با شریک زندگی جدید خاطرات خوب و جدید بسازیم و ارتباطات عصبی جدیدی ایجاد کنیم. این امر به شما کمک می کند تا برخی از خاطرات روابط گذشته را فراموش کنید و احساس تعمق و وابستگی جدید به شخص مورد نظر داشته باشید.

ذهن مرد عاشق

۴٫ احساس خوشبختی

مردان عاشق احساس خوشبختی بیشتری می کنند، که این نیز به دلیل آنچه در مغز می گذرد است. بر اساس مطالعات انجام شده، وقتی مردی عاشق می شود، سطح بالایی از دوپامین یا هورمون عشق آزاد می شود تا احساس سرخوشی و خوشبختی را طبیعی کند. ترشح دوپامین همچنین باعث تغییرات جسمی نیز می شود که شامل دست های عرق کرده و تپش قلب است و عشق را جذاب تر خواهد کرد.

۵٫ کاهش ترس از قضاوت جامعه

بر اساس مطالعات انجام شده عاشق شدن همچنین قسمت هایی از مغز که قضاوت و ترس اجتماعی را کنترل می کنند غیرفعال خواهد کرد. این به مردان این امکان را می دهد تا بیشتر وقت خود را در جمع بگذرانند و از قضاوت آن ها ترسی نداشته باشند به همین دلیل است که گاهی مردان عاشق از پشت بام ها فریاد می زنند که عاشق هستند چون عشق آنها را به نوعی بی اهمیتی به طرز فکر دیگران رسانده است.

مغز مردان عاشق

۶٫ مردان از زنان زودتر عاشق می شوند

اگر به نظر می رسد که مردان معمولاً سریعتر از زنان عاشق می شوند، به دلیل وجود نقش های جنسیتی جامعه می باشد. مردان در یک رابطه احساس می کنند که باید نقش رهبری را در یک رابطه بر عهده بگیرند.

از دیدگاه تلقیح، عاشق شدن یک زن ممکن است بیشتر طول بکشد زیرا تمرکز او در انتخاب بهترین همسر ممکن برای تولید مثل است اما این فقط یک نظریه است که در مورد همه صدق نمی کند.

۷٫ احساس درد کمتر در مردان عاشق

یک واقعیت جالب در اینجا وجود دارد و آن این است که عشق چنان قدرتمند است که درد را به نصف کاهش می دهد. اسکن مغزی از مردان و زنان نشان می دهد که در هنگام عشق، پیامی به نخاع ارسال می شود که از رسیدن پیام درد به مغز جلوگیری می کند.

احساس درد کمتر

۸٫ کمک به ترک سیگار در مردان

بر اساس مطالعات انجام شده، یک رابطه عاشقانه جدید ممکن است مکانیسم مغز مرد را به گونه ای تغییر دهد که ترک استفاده از مواد مخدر اعتیاد آور مانند سیگار را برای او آسان کند بنابراین اگر شخصی به خاطر شما عادت سیگار کشیدن خود را ترک کرد یعنی عاشق شما شده است.

۹٫ نادیده گرفتن افراد دیگر

بر اساس مطالعات انجام شده، برای مردان عاشق، دیدن افراد دیگر به غیر از همسرشان کاری دشوار است. این یک اثر دیگر از اکسی توسین در بدن است که با نگاه مرد به همسر خود ترشح می شود. همانطور که این ماده شیمیایی وارد مغز می شود، آن ها احساس می کنند که شریک زندگیشان بیش از همه جذاب است.

نادیده گرفتن دیگران

۱۰٫ تغییر در مکانیسم مغز

اگرشما به اسکن مغزی مردی که ادعای عاشقی دارد، دسترسی داشته باشید می توانید بفهمید که او واقعا عاشق شماست یا خیر. بر اساس مطالعات انجام شده، اسکن مغز در ابتدای رابطه می تواند پیش بینی کند که چه کسی ۴۰ ماه بعد همچنان در رابطه خواهد بود.

با گذشت زمان، مکانیسم مغز در مردان ممکن است تغییر کند زیرا این رابطه از یک حالت شدید پرشور به یک رابطه راحت تر و صمیمی تر تغییر می کند اما همچنان قسمت هایی در مغز برای عاشقی فعال هستند.

۱۱٫ ایجاد زره عاطفی

با بازگشت به روانشناسی عشق، بیایید در مورد احساس برخی از مردان در این روند صحبت کنیم. برخی مردان ممکن است با قرار دادن یک “زره عاطفی” از آسیب دیدن احساسات خود محافظت کنند. بر اساس مطالعات انجام شده، این یک پاسخ مستقیم به ترس از آسیب پذیری است و اغلب توسط دیگران نوعی بی علاقگی تعبیر می شود.

این بدان معنا نیست که مردان همیشه مراقب خود هستند. این می تواند تعبیر نادرستی از ناتوانی آن ها در ابراز احساسات باشد اما بسیاری از مردان قادر به بیان احساسات خود هستند اما از آسیب عاطفی احتمالی می ترسند.

ایجاد زره عاطفی

۱۲٫ تلاش برای برآورده کردن خواسته های همسر

با در نظرگرفتن نقش های جنسیتی، یک مرد عاشق بیشتر به دنبال راه هایی برای تأمین نیازهای شخص مورد علاقه خود است. این زمانی است که ممکن است ساعات اضافی را در محل کار خود بگذارد، که اغلب به ضرر روابطش است. کار سخت می تواند ابراز عشق از سوی مردان باشد اما آنچه در این شرایط مورد نیاز است تعادل بین کار و خانواده است.

۱۳٫ توجه بیش از حد

او ممکن است بیش از حد به شما توجه کند. واکنش دیگر مرد عاشق، از نظر روانشناختی، اختصاص دادن وقت بیشتری در روز برای شخصی است که عاشقش می شود. این تغییر در مردان بیشتر از زنان اتفاق می افتد زیرا زنان ذاتا راحت تر دیگران را در اولویت قرار می دهند. وقتی مردی عاشق می شود، قبل از نیاز های خود به فکر نیاز های شما خواهد بود.

مغز عاشق مرد

۱۴٫ مهربانی بیش از اندازه

لزوماً این نیست که فقط افراد عاشق مهربان هستند . اما بیشتر مردم وقتی عاشق می شوند دوست دارند مهربان تر به نظر بیایند و مردان نیز شامل آن ها می شوند. بر اساس مطالعات انجام شده، مردان از چگونگی تاثیر رفتار خود بر همسرشان کاملا آگاه هستند و این دقیقا زمانی است که مردان به دنبال گل و هدیه خریدن می روند.

این مرحله ای است که او ممکن است بیشتر سعی کند با ظاهر خود فرد را تحت تأثیر قرار دهد. یک مرد عاشق ممکن است به چیزهایی توجه کند که معمولاً به آن ها توجه نمی کرده است، مانند نحوه صحبت کردن و بهداشت شخصی خود که باز هم این همیشه صدق نمی کند.

۱۵٫ گفتن “ما” به جای “من”

برای آخرین واقعیت جالب، ممکن است متوجه شوید که یک مرد عاشق بر اساس احساسات خود زبان خود را تغییر می دهد. مردان بعد از عاشق شدن هنگام صحبت کردن درباره برنامه های آینده یا تصمیم گیری ها به جای عبارت ” من ” از ” ما ” استفاده می کنند. اگر تا به حال هنگام عاشق شدن این کار را انجام داده اید، پس می دانید که این بدین معناست که از وجود کسی خوشحال هستید و او را به عنوان بخشی از آینده خود می بینید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=116772

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0