تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
2

میکروبلیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

میکروبلیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو: روشی آرایشی نیمه‌دائمی برای ابروها. ابروهای طبیعی و پرپشت با فرم صورت شما. این روش با استفاده از رنگ‌دانه‌ها در برش‌های ظریف پوست انجام می‌شود.

میکروبلیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو یک روش آرایش نیمه‌دائمی ابرو است که در آن شما می‌توانید باتوجه‌به فرم صورت خود به ابروهای دلخواهتان دست یابید. روش‌های آرایش نیمه‌دائم ابرو جایگزین شیوه‌های قدیمی شده‌اند و ابروها را در عین طبیعی بودن پرپشت و پررنگ نشان می‌دهند. یکی از این روش‌ها میکروبلیدینگ است که اتفاقاً طرف‌داران بسیاری را نیز به خود جذب کرده است. میکروبلیدینگ در واقع همان روش واقعی کاشت رنگ‌دانه در برش‌های ظریف پوست است که قدمتش به هزاران سال قبل برمی‌گردد. در حقیقت این روش زیباسازی ابروها بعدها به‌عنوان میکروبلیدینگ شناخته شد، اما در اصل همان تتو یا خال‌کوبی است، اما شامل استفاده از یک ابزار دستی تخصصی و ظریف‌تر است.

روند انجام میکروبلیدینگ

همان‌طور که گفتیم آموزش میکروبلیدینگ ابرو یک فن خال‌کوبی نیمه‌دائمی است که برای ایجاد ابروهای پرتر و با ظاهری طبیعی استفاده می‌شود. با این روش می‌توان تقریباً هر ظاهری را برای ابرو ایجاد کرد، از ابروهای روشن و بسیار طبیعی گرفته تا ابروهایی پررنگ. میکروبلیدینگ کار ابتدا، با مشتریان خود در مورد بهترین شکل ابرو برای صورتشان مشورت می‌کند و رنگی را انتخاب می‌کند که با رنگ طبیعی مو و ته‌رنگ پوست آن‌ها هماهنگ باشد. سپس ناحیه ابرو را برای درمان تمیز و بی حس می‌کند. او به‌جای استفاده از دستگاه خال‌کوبی، از یک ابزار کوچک دستی برای کشیدن موها به‌صورت دستی استفاده کرده و در نهایت، برای اتمام کارش از یک پماد ترمیمی برای کمک به روند بهبودی استفاده می‌کند.

بسته به اینکه مشتری بخواهد ابروهایش چقدر پر به نظر برسند، این روند می‌تواند ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد.

Microblading میکروبلیدینگ

مراحل انجام میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ در ناحیه ابرو از صفر تا صد دارای ۴ مرحله اصلی است:

مشاوره و طراحی ابروها

می‌توان گفت که مهم‌ترین مرحله انجام میکروبلیدینگ برای ابرو این مرحله است. در این مرحله وضعیت ابروهای فرد مورد بررسی قرار می‌گیرند که بسته به نوع پوست، ضخامت ناحیه ابرو، رنگ مو و ناحیه نیازمند میکروبلیدینگ، پزشک متخصص بتواند تصمیم بگیرد که آیا فرد نیاز دارد میکروبلیدینگ انجام دهد یا از سایر روش‌های دیگر مانند کاشت ابرو باید استفاده کند. اگر فرد نیازمند کاشت ابرو باشد، متخصص برای شخص، آزمایش‌ها قبل از کاشت ابرو را تجویز می‌کند تا فرد مراجعه‌کننده وارد پروسه کاشت ابرو شود.

پس از آن که روش میکروبلیدینگ تأیید شد، پزشک شروع به کشیـدن مناسب‌ترین شکل روی ابرو بر اساس فرمی که صورت فرد دارد می‌کند. برای طراحی باید ۳ قسمت ابرو، یعنی ابتدا، قوس و انتها را در نظر گرفت. پس از تکمیل فرایند، فرد می‌تواند طرح را ببیند و ایده‌ای از ظاهر ابروی خود از طریق آن داشته باشد.

تزریق بی‌حسی

قبل از شروع میکروبلیدینگ لازم است که بی‌حسی موضعی در ناحیه ابرو صورت بگیرد. بنا به تشخیص متخصص، بی‌حسی با استفاده از ژل یا کرم مخصوص انجام می‌گیرد. اگر بی‌حسی انجام نشود ممکن است که در طی انجام فرایند میکروبلیدینگ فرد دچار سوزش و کمی درد در ناحیه ابرو خود شود و تکان خورده و فرم مدنظر به‌درستی انجام نشود.

ترسیم فرم ابرو

طرح توسط پزشک بادقت بسیار، ترسیم می‌شود. معمولاً این عمل با استفاده از قلم و فشار دست صورت خواهد گرفت. برای دستیابی به ابروی کاملاً طبیعی، طرح‌ها در اندازه‌ها و جهت‌های مختلف رسم خواهند شد.

تزریق رنگ‌دانه‌ها به پوست

این قسمت آخرین مرحله از مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو است. در این مرحله رنگ‌دانه‌ها از طریق دستگاه مخصوص میکروبلیدینگ که شامل سوزن‌های کوچکی است، تزریق می‌شوند. طیف رنگی که استفاده می‌شود باید بسیار شبیه رنگ موها باشد.

هاشور ابرو میکروبلیدینگ

پس از اتمام میکروبلیدینگ ابرو، متخصص ارزیابی خواهد کرد که آیا در صورت نیاز به پر کـردن برخی از شکاف‌ها یا کافی بـودن پاس اول، به‌پاس دوم نیاز است یا خیر. پس از اتمام کار، باید بین یک ماه تا یک ماه و نیم صبر کنیم تا رنگ‌دانه‌ها به‌خوبی جذب پوست شوند و در صورت نیاز و کم‌رنگ‌شدن مجدد تزریق رنگ‌دانه‌ها انجام شود.

مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو

یکی از مواردی که می‌تواند به شما کمک کند تا با میکروبلیدینگ ابرو بیشتر آشنا شوید و اگر در انجام آن مردد هستید بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید، آگاهی از مزایا و معایب این متد است؛ بنابراین در ادامه فهرستی از مزایا و معایب این روش را برای شما گلچین کرده‌ایم:

مزایا

میکروبلیدینگ به‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین فن‌های زیبایی چهره امروزی مزایا زیادی دارد. روکش کامل و طبیعی، اصلاح ابروهای کم‌پشت یا نامتقارن و ده‌ها مزایای دیگر که در ادامه برخی از آن‌ها را فهرست کرده‌ایم:

۱. ایمن، مؤثر و بدون درد

اگر می‌خواهید شکل مناسبی برای ابروهای خود ایجاد کنید، حتماً میکروبلیدینگ ابرو را در نظر بگیرید. با این گزینه ابروهایی با ظاهر طبیعی و نیمه‌دائمی خواهید داشت که جذاب به نظر می‌رسند. اکثر مردم از این روش استفاده می‌کنند؛ زیرا بی‌خطر است و هیچ عارضه‌ای ندارد.

۲. نتایج طبیعی

اگر تصمیم به انجام این روش گرفته‌اید، مطمئن شوید که بهترین درمانگاه‌های میکروبلیدینگ را انتخاب می‌کنید تا از نتیجه رضایت کامل داشته باشید. پس از اتمام این روش، از نتیجه آن راضی خواهید بود؛ زیرا ابروهای طبیعی خواهید داشت و مطمئن باشید که تشخیص تفاوت بین ابروی میکروبلید شده و طبیعی گاهی غیرممکن است.

۳. صرفه‌جویی در زمان

یکی از مزایای این روش این است که می‌تواند به شما کمک کند در زمان صرفه‌جویی بیشتری کنید، به‌خصوص صبح که برای رفتن به کار روزانه خود آماده می‌شوید! اگر صبح زمان زیادی را صرف آماده‌کردن ابروهای خود می‌کنید، با این روش، زمان زیادی را صرفه‌جویی خواهید کرد؛ زیرا این آرایش دائمی است.

۴. مدت‌زمان انجام آن کوتاه است

توجه کنید که جلسه میکروبلیدینگ سریع و کوتاه است و احتمالاً حدود دو ساعت طول می‌کشد. به‌عبارت‌دیگر، برای انجام این روش نیازی به هیچ زحمتی ندارید؛ بنابراین، می‌توانید دو ساعت از وقت خود را بگذارید و به طور طبیعی ابروهایی با ظاهری زیبا داشته باشید که برای مدت طولانی دوام خواهند داشت. مهم‌ترین مزیت میکروبلیدینگ شکل طبیعی آن بر روی ابرو است. چرا که خطوط هاشور به‌صورت نامنظم و در لابه‌لای موهای ابرو ایجاد می‌شوند. علاوه بر این در میکروبلیدینگ خراش‌ها در سطح پوست ایجاد می‌شوند. به همین دلیل میزان خونریزی آن نسبت به سایر روش‌ها کمتر است.

Microblading میکروبلیدینگ

معایب

فریم جوان و ظریفی که از میکروبلیدینگ ابروهای خود به دست می‌آورید می‌تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد؛ اما فقط زمانی که درست انجام شود. در واقع اگر این روش توسط یک فرد فاقد صلاحیت یا یک فرد آموزش ندیده انجام شود، مطمئناً نتیجه را دوست نخواهید داشت و کار دچار معایبی می‌شود از جمله:

۱. عفونت یا واکنش‌های آلرژیک

یکی از معایب اولیه میکروبلیدینگ عفونت و واکنش‌های آلرژیک است. واکنش آلرژیک به رنگ‌دانه‌ها انتقال انواع بیماری‌های عفونی مانند HIV یا عفونت‌های پوستی به دلیل استفاده از وسایل غیر استریل آسیب رسیدن به بافت صورت به دلیل استفاده از قلم و سوزن نامناسب و یا فروبردن عمیق آن به داخل پوست کاشت نامناسب رنگ‌دانه‌ها در خطوط ایجاد شده و ترمیم دیرهنگام پوست ایجاد برش‌های ناهماهنگ در دو ابرو باقی‌ماندن جای زخم یا اسکار بر روی صورت باقی‌ماندن خطوط سفیدی که برای جداسازی ناحیه آرایشی ترسیم می‌شوند

توجه داشته باشید که در ۷ تا ۱۰ روز اول پس از میکروبلیدینگ، ممکن است برخی بیماران دچار خارش و قرمزی در پوست خود شوند. این اتفاق امری کاملاً طبیعی است و با مراقبت‌های مناسب برطرف خواهد شد.

استفاده از تجهیزات غیر استریل و بی‌کیفیت می‌تواند منجر به بسیاری از مشکلات پوستی شود. همچنین، در بسیاری از موارد. کرم بی‌حس‌کننده و جوهرهای نامرغوبی استفاده می‌شود که ممکن است برای پوست مناسب نباشد.

۲. مراقبت‌های پیچیده

مراقبت‌های بعدازاین روش بسیار پیچیده و کمی سخت است. یکی از آن‌ها این است که در چند روز اول هیچ‌گونه آرایشی روی ابرو یا اطراف ابروهای خود نداشته باشید. مهم‌تر از همه، اگر فردی که این کار را انجام می‌دهد مهارت کافی نداشته باشد، می‌تواند منجر به زخم دائمی شود؛ زیرا این روش شامل بریدن پوست شما با سوزن است و این امر باعث می‌شود تا مراقبت‌های پس از آن برای شما سخت‌تر باشد.

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

پس از میکروبلیدینگ ابرو و حداقل تا یک هفته پس از آن، ابروهای فرد ممکن است تیره‌تر به نظر برسند. همچنین ممکن است به دلیل پوسته‌شدن و بهبودی احساس خشکی و یا کمی درد داشته باشند. از سوی دیگر احساس قرمزی و تورم خفیف نیز طبیعی است و باگذشت زمان معمولاً به‌سادگی از بین می‌رود؛ اما برای پشت سر گذاشتن دوران بهبودی به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن باید مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ ابرو را جدی بگیرید. برای مثال:

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=118668

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0