تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 31 May , 2023
2

راز ماندگاری لاک روی ناخن چیست؟

راز ماندگاری لاک روی ناخن چیست؟

چرا لاک ناخن زود پاک می شود؟ برای بالا بردن ماندگاری لاک روی ناخن باید قبل از اینکه لاک بزنید مراحلی را انجام دهید تا لاک به خوبی روی ناخنتان بنشیند.

راز ماندگاری لاک روی ناخن چیست؟

 افزایش ماندگاری و دوام لاک ناخن

همه خانم ها دوست دارند لاک ناخن هایشان مدت زمان بیشتری روی ناخن هایشان بماند اما وقتی ظرف میشویند یا حمام میکنند با ریختن قسمت هایی از لاک ناخن هایشان مواجه میشوند. اگر شما هم دوست دارید لاک ناخن هایتان ماندگاری و دوام بیشتری داشته باشند این نکات را رعایت کنید تا لاک ناخن هایتان مدت زمان بیشتری دوام بیاورند.

ریختن و پاک شدن قسمت هایی از لاک ناخن یکی از مشکل های اساسی خانم ها است که آن ها را مجبور میکند لاک هایشان را پاک کنند و دوباره لاک بزنند. برای جلوگیری از پاک شدن زود هنگام لاک ناخن و افزایش دوام و ماندگاری آن ترفندهایی وجود دارد که کمتر کسی از آن ها باخبر است, ما در این بخش از نمناک شما را با این ترفندها آشنا میکنیم.

دوام لاک

بهترین روش برای افزایش ماندگاری لاک ناخن

راز ماندگاری لاک روی ناخن

با رعایت نکات زیر دیگر لازم نیست هر روز لاک ناخن هایتان را پاک کنید و دوباره لاک بزنید زیرا تا تقریبا یک هفته لاک روی ناخن هایتان باقی میماند.

۱٫ ناخن ها را ابتدا با سرکه سفید تمیز کنید

۲٫ با سوهان ناخن ها را فرم دهید

۳٫ زیرسازی کنید

۴٫ لاک را تکان ندهید

۵٫ لاک را نازک بزنید

۶٫ لاک را با هوای خنک خشک کنید

۷٫ برق ناخن بزنید

۸٫ تقویت کننده ناخن بزنید

۹٫ برای شستن ظروف دستکش بپوشید

فیکساتور لاک ناخن

نکات مهم در ماندگاری لاک روی ناخن

۱۰ نکته مفید در مورد چگونگی لاک زدن ناخن برای اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشد 

۱٫ ناخن های کوتاه

ناخن های بلند رسیدگی بیشتری می خواهد و مشکلات بیشتری به همراه دارد، این نکات بیشتر برای ناخن های بلند تر بیان شده و به طور طبیعی شما بر طبق عادت، استفاده های زیادی از این ناخن های بلند می کنید، اگر ناخن هایتان کوتاه ترباشد، کوتاه تر از نوک انگشتان، انگشت ها به جای ناخن هایتان، در فعالیت های شما بیشتر از لاک زدن آسیب می بیند. 

۲٫ اجازه دهید لاکتان خشک شود

هر تماس و برخوردی در طول زمان خشک شدن، به کم دوام شدن مانیکور و لاک زدن خانگی شما منجر می شود، یکی از بهترین روش ها برای مطمن شدن از این که آیا لاکتان خشک شده، این است که سطح هر دو ناخن ها انگشت کوچک خود را به آرامی با هم تماس دهید ، اگر بتوانید آن ها را از هم جدا کنید بدون این که کمی احساس چسبندگی داشته باشید، ناخن هایتان خشک شدند،اما در غیر این صورت ، احتمالا ً نیاز به زمان بیشتری دارند. 

۳٫ هرگز پوستک دور ناخن را جدا نکنید

ناخن خوب از سالم بودن پوستک دور ناخن شروع می شود، کندن پوستک دور ناخن ممکن است منجر به ترک لاک از زیر شود که پخش خواهد شد و منجر به شکستن آن می شود، وقتی در حال تغییر و یا تجدید لاک هستید، پوستک روی پوست با پوشش زیرین تداخل پیدا می کند، به جای آن می توانید لبه های بلند شده را با زدن کرم نرم کننده، شل کنید و سپس به آرامی این لبه ها را به عقب بر گردانید. 

۴٫ سرانگشتان را خشک کنید

هیچ اصلی وجود ندارد که سرانگشتان خیس را برای زدن لاک ناخن بهتر است، سالن ها و مانیکورکاران برای اقناع کردن (سیراب کردن ) ناخن ها این کار را انجام می دهند؛ که در عوض می تواند اثر منفی داشته باشد، ناخن های خیس شده آب را جذب می کنند، آن ها را به طور موقت باد می کنند، سپس وقتی آب تبخیر می شود دوباره به شکل اولیه خود برمی گردد، این انبساط و انقباض منجر به ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن و شکسته شدن ناخواسته لاک می شود، سرانگشتان خود را برای داشتن ناخن های بلند با ماندگاری طولانی خشک کنید.

نگهداری از لاک ناخن

چه کنیم ماندگاری لاک ناخن بالا برود؟

افزایش ماندگاری لاک ناخن

۵٫ از دستکش استفاده کنید

اگر این سوال را دارید که چگونه ماندگاری لاک ناخن خود را بیشتر کنید ، این بهترین کار برای شما است. زمانی که ظرف ها را می شویید و یا خانه خود را تمیز می کنید، از دستکش برای محفاظت از مانیکور ( یا به حداقل رساندن آسیب ) استفاده کنید ، مایع ظرفشویی و آب می تواند مواد لاک ناخن را خشک کند و باعث شود که درخشش خود را از دست بدهد و به احتمال زیاد خراشیده شود، برای جلوگیری از این کار از یک جفت دستکش لاستیکی استفاده کنید. 

۶٫ حرارت را کنترل کنید

سالن ها از لامپ های فرابنفش استفاده می کنند تا لاک سریع تر خشک شود، اما زودتر ترک می خورد و خراش بر می دارد، در حقیقت حدود ۱۲ ساعت طول می کشد تا لاک ناخن کاملا ً خشک و سفت شود ، حرارت شدید در طول این دوره می تواند تاثیر منفی بر فرآیند مقاوم سازی از طریق خشک کردن داشته باشد، خشک کردن در معرض هوای خنک، برای خشک کردن سریع اولیه توصیه می شود، پس از آن، از تماس با محیط گرم یا گرما جلوگیری کنید که شامل شستن دست ها ( استفاده از آب سرد ) ، دوش آب گرم ، گرم کردن و یا فوت کردن تنفس گرم برای خشک کردن است. 

۷٫ محصولات آرایشی و بهداشتی

ضد عفونی کننده های دست، راه حل کاملی برای مشکلات میکروبی شما نیست، بلکه باید از شر مانیکور خود خلاص شوید، ضد عفونی کننده های دست حاوی الکل هستند، که پوشش بیرونی را نازک و رنگ ها را محو می کند ( که آن را به لاک پاک کن قوی نیز تبدیل می کند) .

اسکراب های بدن و صورت که حاوی لایه بردارها هستند، نه تنها لایه بالایی از پوست را از بین می برد، بلکه لاک محبوب شما را نیز از بین خواهد برد، برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن یا خشک شدن از لوسیون بدون الکل استفاده کنید ( قانون کلی , نداشتن عطر مساوی با نداشتن الکل است ) و دست های خود با استفاده از صابون های ضد باکتری ملایم بشویید. 

۸٫ ناخن های سالم

اگر ناخن ها سالم نباشد، لاک مدت زیادی باقی نمی ماند. آرایشگر ما در بخش دنیای مد نمناک پیشنهاد می کند اگر شما با شکسته شدن، پوسته پوسته شدن، موجدار بودن و دیگر مشکلات ناخن، مشکل دارید، ابتدا آن ها را برطرف کنید و بعد لاک ناخن آن را ماندگارتر کنید.، از جمله تقویت ناخن یا پر کردن برجستگی های ناخن برای جلسه مانیکور خود داشته باشید.

فراموش نکنید که مطمئن شوید ناخن هایتان همیشه در حالت اوج خود در جریان زیبایی شما قرار دارند.

ناخن زیبا

ماندگاری لاک ناخن به چه عاملی بستگی دارد؟

راهکار ماندگار کردن لاک روی ناخن

۹٫ لایه نازکتری لاک بزنید

لاک ناخن ضخیم آسانتر کنده می شود، چون شما لاک را روی لاک می زنی، از زدن چند لایه نازک لاک روی ناخن هایتان اجتناب کنید، هم چنین این روش برای جلوگیری از ایجاد حباب در شیشه جدید لاک است.

زمانی که یک قطره یا دو قطره لاک پاکن به شیشه لاک اضافه می کنید تا آن را نازکتر کنید، یک پیوند ضعیف بین ناخن و لاک ناخن شما ایجاد خواهد شد . آن وقت ، لاک شما زودتر خراش و ترک برمی دارد. 

۱۰ . لبه ها را چسب بزنید

این یکی از اشتباهات افراد تازه کار هنگام لاک زدن است ، فراموش نکنید که هنگام زدن پوشش بالایی لاک به لبه های ناخن چسب بزنید. لبه های ناخن شما بیش ترین آسیب را هنگام لاک زدن وارد می کند. چسب زدن لبه ها، آسیب وارده به یک لایه خارجی لاک را کاهش خواهد داد.

 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=5168

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0