تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

ساخت سریال شهید حججی به کجا رسید؟!

ساخت سریال شهید حججی به کجا رسید؟!

سریال شهید حججی به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی رسول صانعی در مرحله تایید نهایی فیلمنامه از سوی سازمان صدا و سیما قرار دارد.

ساخت سریال شهید حججی به کجا رسید؟!

سریال شهید حججی در مرحله تایید نهایی فیلمنامه

بعد از شهادت دلخراش شهید حججی انگیزه ساخت سریالی برای بزرگداشت مقام این شهید مدافع حرم در ذهن ها ایجاد شد و رسول صانعی ساخت سریال شهید حججی را برعهده گرفت و قرار است این سریال در سالروز درگذشت شهید حججی پخش شود.

احمد صانعی دستیار کارگردان و برنامه ریز سریال ده قسمتی شهید حججی درباره آخرین روند طی شده این سریال تا امروز گفت:سازمان صدا و سیما هنوز فیلمنامه شهید حججی را تایید نکرده است.

وی درباره بررسی فیلمنامه سریال شهید حججی اظهار کرد:تحقیقات جدیدی مربوط به دوران کودکی شهید حججی تا سن بیست سالگی و قبل از ورود وی به سپاه انجام شده است و نکات مهمی در این باره باید به فیلمنامه اضافه شود.

سریال شهید حججی

پخش سریال شهید حججی در سالروز درگذشت این شهید مدافع حرم

این دستیار کارگردان تصریح کرد:شهید حججی قبل از ورود به سپاه در جایی مشغول به کار بوده است که جزئیات جدیدی در این باره قرار است به فیلمنامه سریال “شهید حججی” اضافه شود.

صانعی به اهمیت شخصیت شهید حججی و حساسیت ها در تولید این سریال اشاره کرد و توضیح داد:با توجه به بعد خبری شخصیت شهید حججی و حساسیت ناظران روی متن فیلمنامه، با بررسی دقیق تر روبرو هستیم و تغییراتی در فیلمنلمه داریم که حال انجام است.

وی ادامه داد:متن سریال شهید حججی در مرحله آماده سازی و در رفت و برگشت به سازمان صدا و سیما برای نظارت و بررسی است. البته کار زیادی برای بررسی فیلمنامه این سریال باقی نمانده و قطعا در سال ۹۶ وارد مرحله پیش تولید خواهیم شد.

این دستیار کارگردان درباره زمان پیش تولید سریال شهید حججی بیان کرد:بستگی به نظر مدیران دارد که چه زمانی پیش تولید شروع شود چون به لحاظ متنی پیچیدگی زیادی در فیلمنامه باقی نمانده است. برنامه ریزی ما شروع پیش تولید قبل از ماه بهمن بود اما به دلیل جزئیات جدید از زندگی و شخصیت شهید حججی که با قصه ترکیب شود، در کنار امور اداری و کمیسیون های بررسی محتوای فیلمنامه، برآورد بودجه و حساسیت درباره شخصیت شهید ححجی، با نظارتی فراتر از یک اثر معمولی روبرو هستیم بنابراین باید این مراحل مختلف طی شده تا بتوانیم وارد مرحله پیش تولید شویم.

صانعی خاطرنشان کرد:امیدواریم با سپری شدن مراحل نظارت و بررسی فیلمنامه و اضافه شدن جزئیات، بتوانیم در ماه اسفند پیش تولید سریال شهید حججی را شروع کنیم.

گفتنی است سریال “شهید حججی” به سفارش سیما فیلم و شبکه یک سیما تولید و در سالگرد شهادت شهید حججی پخش می شود. نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی سریال “شهید حججی” بر عهده رسول صانعی است و وی به همین دلیل تحقیقات بسیار زیادی برای این مجموعه انجام داده است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=26573

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0