تاریخ : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024
1

برای جوش نزدن صورتت، این رازها به دردت میخوره

برای جوش نزدن صورتت، این رازها به دردت میخوره

اگر پوست شماهم حساس است و مدام جوش میزنید نگران نباشید! میتوانید با رعایت یک سری نکات بسیار ساده پوستی شفاف و صاف داشته باشید.

برای جوش نزدن صورتت، این رازها به دردت میخوره

چند راز پوست قشنگ ها برای جوش نزدن صورتشان

۸۵ درصد از افراد به مشکلات پوستی مثل جوش و آکنه دچار هستند اما میلیون ها نفر هم در دنیا زندگی می کنند که هیچ عیب و نقصی روی پوستشان ظاهر نمی شود و اصلاً جوش نمی زنند. به نظر شما راز زندگی این افراد چیست که هیچ جوشی روی پوستشان دیده نمی شود؟

بعضی از افراد هرگز با هیچ مشکلی روی پوست مواجه نمی شوند و مجبور نیستند که شرایط مختلف مثل اکنه و جوش را مدیریت کنند که در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک راز پوست بی عیب و نقص آنها را به شما معرفی می کنیم.

استفاده از پاک کننده های با کیفیت صورت

هرگز نباید استفاده از پاک کننده صورت را نادیده بگیرید و حتما بعد از آرایش باید آن را استفاده کنید. شستن صورت به از بین بردن جوش ها کمک می کند، چربی و آلودگی های اضافه و بقایای آرایشی را از روی پوست پاک می کند؛ بشرطی که از پاک کننده ملایم استفاده کنید.

پاک کردن آرایش

تمیز کردن گوشی موبایل

صفحه گوشی موبایل کثیف تر از آن چیزی است که فکر می کنید و زمانی که به آن دست می زنید و به صورت تان برخورد می کند، جوش می زنید. پس گوشی موبایل خود را تمیز نگه دارید.

لمس نکردن صورت

لمس کردن زیاد صورت باعث انتقال آلودگی از دست به پوست صورت می شود و التهابات، کثیفی و آلودگی ها را به آن منتقل می کند و باعث جوش خواهد شد.

لمس کردن صورت

عوض کردن روبالشی

بالش در طولانی مدت کثیف می شود و چربی و آلودگی پوست ما را به خودش جذب می کند و دوباره آن را به پوستمان انتقال می دهد. پس عوض کردن منظم آن عاملی برای جلوگیری از جوش است.

رژیم غذایی مدیترانه ای

رژیم غذایی مدیترانه ای که سرشار از سبزیجات، روغن زیتون، غلات کامل و پروتئین است، می تواند به داشتن پوست سالم بدون جوش کمک کند.

سالاد

ور نرفتن با جوش ها

این افراد اگر هم جوش بزنند، اصلا با آن ور نمی روند و آن را نمی ترکانند و بیرون نمی کشند و در نتیجه باکتری به پوستشان انتقال پیدا نمی کند و دیگر جوش نمی زنند.

مراقبت از وزن

اضافه وزن یا چاقی خطر اصلی بیماری ها است و همچنین جوش و مشکلات پوستی را ایجاد می کند. پس این افراد وزن خود را کنترل می کنند.

چاقی

تعادل میکروبیوم

میکروبیوم مجموعه ای از باکتری های طبیعی، قارچ و ویروس ها است که روی پوست زندگی می کنند. این افراد با رژیم غذایی مناسب، مصرف پروبیوتیک و همچنین محصولات پوستی میکروبیوم را متعادل نگه می دارند.

شستشوی منظم مو ها

چربی هایی که توسط پوست سر تولید می شوند، ممکن است وارد منافذ پوست شده و جوش و آکنه را ایجاد کند. این افراد به شستشوی منظم موها اهمیت زیادی می دهند.

شستن موها

دوری از بعضی از انواع شیر

افرادی که شیر گاو استفاده نمی کنند، کمتر در معرض جوش و آکنه هستند. معمولاً کسانی که شیر کم چرب را به مقدار زیاد استفاده می کنند؛ بیشتر جوش می زنند.

شستن دست ها بعد از ورزش

ورزش به تناسب اندام ما کمک می کند اما ممکن است عامل انتقال آلودگی و باکتری باشد. این افراد بعد از ورزش سریع دست خود را می شویند تا برخورد دست آلوده با صورت شان، عامل ایجاد جوش نباشد.

شستن دست

به اشتراک نگذاشتن لوازم آرایشی

هنگامی که شما لوازم آرایشی خود را به اشتراک می گذارید، باکتری و آلودگی ها را به یک دیگر منتقل می کنید که این افراد هرگز این کار را نمی کنند و در نتیجه جوش نمی زنند.

سیگار نکشیدن

سیگار عاملی برای انتقال آلودگی به پوست و جوش زدن است. این افراد برای جلوگیری از ایجاد جوش روی پوست و سلامتی کلی بدن شان، هرگز سیگار نمی کشند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=118127

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0