تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
0

تکنیک های معجزه آسا برای از بین بردن لکه لاک از روی فرش

تکنیک های معجزه آسا برای از بین بردن لکه لاک از روی فرش

لاک زدن یکی از دلخوشی‌ های بانوان است. اما همین دلخوشی گاهی می‌تواند ما را در دردسر بیندازد. لحظه‌ای غفلت باعث شود لاک روی فرش اتاق شما بریزد و شما را از این کار پشیمان کند. با این راهکار ها دیگر نگران باقی ماندن لکه لاک روی فرش نباشید.

تکنیک های معجزه آسا برای از بین بردن لکه لاک از روی فرش

پاک کردن لکه لاک از روی فرش

راه حل های زیر کمک می کند لاکِ ناخن را از روی فرش پاک کنید:

۱٫ پاک کردن لاک از روی فرش به کمک اسپری مو

  1. به‌ محض مشاهده لکه لاک ناخن ایجاد شده روی فرش، قسمت لک شده را با آب سرد مرطوب کنید.
  2. به اندازه ۱۵ تا ۲۰ پمپ اسپری مو را روی آن بپاشید و پس از آن ۳ تا ۵ پاش از الکل مالشی روی آن بریزید. این بهترین کاری است که می‌توانید برای از بین بردن لکه لاک روی فرش انجام دهید.
  3. با استفاده از یک برس مالشی، حدود یک دقیقه مستقیماً روی لکه لاک ناخن ایجاد شده بکشید. در حین مالش با برس، آب سرد و تمیز را روی لکه بریزید.
  4. این روند را تکرار کنید تا دیگر اثری از لکه لاک ناخن باقی نماند.

پاک کردن لکه فرش

۲٫ پاک کردن لاک از روی فرش به کمک پاک کننده لاک

  1. همین که متوجه لکه لاک ناخن روی فرش شدید برای پاک کردن لکه، تا جایی که می‌ توانید با استفاده از دستمال توالت یا حوله ظرف‌ شویی لکه را جذب کنید. دستمال یا حوله را روی قسمت لک شده نمالید چون آن را بدتر می‌کنید.
  2. اگر از حوله ظرف‌ شویی استفاده می‌کنید، به‌طور مداوم پس از کثیف شدن هر قسمت آن، از جای تمیزش استفاده کنید تا لکه را به فرش پس ندهد.
  3. مقداری از پاک‌کننده غیر استونی لاک ناخن را مستقیماً روی قسمت لک شده بگذارید. با انجام این کار لکه لاک ناخن باید کم‌کم از روی فرش بلند شود.

پاک کردن لکه لاک

۳٫ پاک کردن لکه لاک از روی فرش به کمک شیشه پاک کن

پس از مشاهده لکه لاک ناخن ایجاد شده روی فرش، با دستمال نرم روی آن به‌ آرامی ضربه بزنید و تا جایی که می‌شود لکه لاک ناخن را جذب کنید. حال اسفنج یا حوله ظرف‌ شویی را به مقداری مایع شیشه‌ پاک‌ کن آغشته کرده و به‌صورت دایره‌ وار روی قسمت لک شده بمالید.

سپس آن قسمت را آب بکشید و بگذارید خشک بشود. لکه باید ناپدید شده باشد.

پاک کردن لکه لاک از روی فرش

پاک کردن لاک از روی فرش

پاک کردن لکه لاک خشک شده از روی فرش

برای این موضوع باید بدانید که حلال لاک چیست؟ الکل یکی از حلال‌ های لاک است. در روش اول شما می‌ توانید با اسپری الکل و آب سرد به پاک کردن لاک از روی فرش بشتابید. به این صورت که در ابتدا لکه را با آب سرد خیس کنید، سپس کمی الکل بر روی آن اسپری کنید.

سپس به کمک یک دستمال نرم به آرامی روی آن بکشید. اما دقت کنید که لاک بر روی قسمت‌های دیگر پخش نشود.

روش دیگری برای پاک کردن لاک از روی فرش وجود دارد که مثل روش بالا ساده است. اما باید عجله کنید و به محض ریختن روی فرش دست بجنبانید. سریعا با کمک یک دستمال، سعی کنید قسمتی از لاک را از روی فرش پاک کنید و قسمتی که با دستمال پاک نمی‌شود را به کمک یک لاک پاک کن ادامه دهید.

نحوه برداشتن لاکی که تازه بر روی فرش ریخته به این صورت است که دستمال را به صورت عمودی به آرامی بر روی لکه بگذارید و بردارید. اگر دستمال را بر روی لکه بکشید، لکه را پخش‌ تر می‌کنید و سپس پاک کردن آن از شما انرژی بیشتری خواهد گرفت.

البته من پیشنهاد دیگری هم دارم. برای برداشتن لکه، از یک چاقو که آسیب به بافت فرش نزند هم می‌توانید استفاده کنید.

اگر لاک پاک کن در دسترس ندارید، از مایع شیشه شوی به دلیل داشتن الکل کمک بگیرید. به عنوان یک راه حل خوب که تکمیل کننده راه‌ های بالاست، از یک مسواک برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

اگر با انجام روش‌ هایی که در بالا توضیح دادیم لکه لاک ناخن از روی فرش پاک نشد، بهتر است فرش را برای شستشو به یک قالیشویی حرفه‌ای بسپارید تا از آسیب به فرش جلوگیری شود؛

زیرا در یک شرکت قالیشویی فرش حرفه‌ای ابزار مناسب برای پاک کردن انواع لکه‌ها به‌ویژه لکه لاک ناخن وجود دارد و کارکنان آن‌ها با روش‌ های پاک کردن لکه‌ ها به‌ خوبی آشنایی دارند.

همواره به یاد داشته باشید که مواد شوینده یا پاک‌ کننده لکه را ابتدا در قسمتی از فرش امتحان کنید که چندان جلوی چشم نیستند و در صورت موفق بودن روش، آن را روی قسمت لک شده اجرا کنید.

پاک کردن لکه های فرو رفته در فرش

بعد از پاک کردن لاک از روی فرش چه باید کرد؟

زمانی که روشی را برای پاک کردن لکه لاک از روی فرش انتخاب کردید و به کمک آن از شر این موضوع رها شدید کار شما تمام نشده است. چرا که ممکن است مقداری از لکه در بین تار و پود فرش باقی مانده باشد.

یک ظرف کوچک از آب سرد و مایع شوینده مخصوص فرش آماده کنید. این ترکیب را با هم مخلوط کنید تا کف کند. سپس به کمک یه دستمال چندین بار در محل مورد نظر بکشید تا باقی مانده لاک از روی فرش پاک شود.

پس از این حتما قدر تمیزی فرش خود را بیشتر می‌دانید. وقتی قرار است بر روی ناخن‌ های خود بزنید این بار بیشتر مراقب هستید. این کار را دور از فرش و بر روی موزاییک یا سنگ خانه انجام می‌دهید. یا حداقل یک پارچه زیر دست خود پهن و تا زمان خشک شدن آن صبوری می‌کنید.

بیشتر بخوانید:

پاک کردن لکه لاک ناخن

راه های از بین بردن تمام لکه ها اینجاست!

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=121412

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0