تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
3

برس های آرایشی را مثل روز اول تمیز کنید

برس های آرایشی را مثل روز اول تمیز کنید

امروزه استفاده از برس های آرایشی بسیار مرسوم است همچنین به دلیل تماس مستقیم برس ها با پوست باید توجه زیادی به تمیزی و نگه داری آن ها کرد.

برس های آرایشی را مثل روز اول تمیز کنید

چطور برس ها و قلموهای آرایشی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن برس آرایشی به طور مرتب مهم است چراکه وجود هر گونه آلودگی در این براش ها برای پوست مضر است. همانطور که در این بخش از دنیای مد نمناک خواهیم گفت، برای پاک کردن قلمو هایی که برای لوازم آرایش های پودری مورد استفاده قرار می گیرند میتوانید از چند روش ساده خانگی استفاده کنید، به خواندن این مطلب ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه قلمو هایی که برای آرایش استفاده می شود را به شکلی مطمئن بشویید.

تمیز کردن قلمو

ترتیب و دفعات شستوی برس های آرایشی

تمیز نگه داشتن قلمو باعث صرفه جویی در زمان و انرژی هنگام شستن آن ها می شود. قلموها که با بسیاری از محصولات، مانند پودر، کرم زیر ساز برخورد می کنند، به شستن مکرر بیشتر نیاز دارند نسبت به قلموهایی کم تر استفاده می شوند. برای شستشوی این قلمو و براش ها ترتیب زیر را برای شستشوی آنها رعایت کنید:

برس مخصوص کرم زیر ساز و پودر:هفته ای یک بار

برس مخصوص آرایش چشم و برس کانسیلر:هفته ای یکبار

برس های دیگر:ماهی یک بار

قلموی آرایشی

راه کارهای تمیز کردن برس و قلموهای آرایشی

روش اول:شستشوی براش های آرایشی با آب ولرم

از گرفتن آب زیر قسمت فلزی دسته خودداری کنید چون این کار چسبی که موها را به هم نگه می دارد خراب خواهد کرد. آب را روی قلمو بگیرید تا اینکه اکثر لوازم آرایش قدیمی را پاک کند. دقت کنید که موها عمودی به سمت پایین جریان آب خم شود. اگر آب با فشار وارد شود ، ممکن است به قلمو آسیب بزند.

از آب داغ استفاده نکنید چون گرما ممکن است به قلمو آسیب بزند.

وقتی که آب به داخل مرکز برس سرازیر می شود، موها را حرکت داده و از هم جدا کنید.

شستن برس آرایشی

روش دوم:آب و شامپو بچه

برای شستشوی راش ها و قلموهای آرایشی با شامپو بچه، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ابتدایی شستشو

ابتدا قسمت مویی قلم مو را در آب ولرم خیس کنید . بعد، کاسه ای کوچک را با ۱/۴ فنجان آب و ۱ قاشق چای خوری شامپو بچه پر کنید.

نیمه پایینی برس را با مخلوط بشویید و سپس از انگشتان خود استفاده کنید تا از قلمو هرگونه آلودگی یا آرایش را بشویید و دوباره آنها را در آب ولرم شستشو دهید. با انگشتان دست قلم مو را حالت دهید و بگذارید خشک شود.

اگر از کاسه استفاده نمی کنید، می توانید شامپو بچه را با استفاده از انگشتان به کار ببرید.

آرایش و کثیفی ها را با مالش ملایم و آب کف حاصل از شامپو بچه با انگشتان بشویید.

شستن قلموی آرایشی

تمیز کردن برس آرایشی با شامپو

پس از انجام مراحل شستشو با شامپو بچه، به ماساژ دادن موهای براش ادامه دهید در حالی که آن ها را زیر آب می شویید تا کاملا پاک شود. شاید لازم باشد چندین بار قلمو را را با آب بشویید تا تمیز شود. اگربعد از آبکشی بسیار کدر به نظر برسد، قلمو را دوباره بشویید. قلمو کاملا تمیز نیست تا زمانی که آبی که از میان موها عبور می کند تمیز باشد.

شستن قلموی آرایشی

قلمو را خشک کنید

از یک حوله برای پاک کردن رطوبت استفاده کنید. آن را به اطراف موهای خیس بپیچید و با انگشتان خود به آرامی آن را فشار دهید.

موهایش را دوباره شکل دهید

اگر موها شکسته باشد، باید تغییر شکل دهید. از انگشتان برای صاف کردن، پخش، برگرداندن موها به شکل اصلی خود استفاده کنید.

قلمو را رها کنید تا خشک شود

آن ها را روی حوله نگذارید چراکه این می تواند باعث کپک شود. به جای آن، قلمو را روی پیشخوان، بطور آویزان قرار دهید.

خشک کردن قلمو

روش سوم:تمیز کردن براش ها با روغن

اگر از قلم خود برای آرایش کرم استفاده می کنید، صابون و آب به تنهایی برای پاک کردن مواد آرایش کافی نخواهد بود. شما برای پاک کردن مواد آرایشی به کمی روغن نیاز دارید – به خصوص اگر مدتی روی قلم مو بوده است.

کمی روغن روی دستمال کاغذی بریزید

دستمال کاغذی را تا کنید و قطره کوچکی از روغن روی آن بریزید. می توانید از روغن زیتون یا روغن بادام استفاده کنید. موهای قلمو را در روغن فرو کنید و بچرخانید . قلمو را در روغن خیس نکنید. قلمو را به آرامی به عقب و جلو روی دستمال حرکت دهید تا کثیفی از بین برود.

موهای برس را زیر آب ولرم بشویید

دقت کنید قلمو به سمت پایین در جریان آب خم شود. از مرطوب کردن دسته آن خودداری کنید چون می تواند باعث زنگ زدن اهن و یا شل شدن چسب درون آن شود شود. آب را از میان موها بیرون دهید تا اینکه اکثر مواد آرایشی قدیمی را پاک کنید. از آب داغ استفاده نکنید چون گرما ممکن است به آن آسیب بزند.

تمیز کردن برس آرایشی

با آب و شامپو قلمو را بشویید

اگر شامپو ندارید، می توانید به جای آن از صابون استفاده کنید. صابون را دم دست نگه دارید، ممکن است نیاز به استفاده بیشتر داشته باشید در بسیاری از موارد، باید قلمو را بیش از یک بار بشویید.

قلمو را در کف دست بچرخانید

قلمو را کف دست روی شامپو فرو کنید. قلمو را به آرامی با استفاده از حرکات دایره ای به چرخش در بیاورید. موهای باید به طور مداوم به پوست دست بخورند. خواهید دید کف دست کثیف می شود. این به خاطر کثیفی های موهای قلمو است.

قلمو را زیر آب ولرم بشویید

از انگشتان برای ماساژ دادن موها استفاده کنید درحالیکه با شامپو و آب تمیز می کنید.این کار را تا زمانی که آب تمیز شود ادامه دهید. اگر قلمو خیلی کثیف است ، ممکن است لازم باشد بیش از یک بار آن را بشویید. اگر آب خارج شده هنوز کدر است، برای بار دوم صابون بزنید، سپس دوباره با آب بشویید. ادامه دهید تا اینکه آبی که از میان قلم مو عبور میکند تمیز شود.

نگهداری از برس آرایشی

در صورت لزوم آن را خشک کنید و دوباره شکل دهید

زمانی که آب تمیز می شود، قلمو را از زیر آب بردارید و به آرامی یک دستمال در اطراف موها ببندید. آب اضافی را با استفاده از انگشتان فشار دهید. دستمال را بر دارید و در صورت نیاز قلمو را شکل دهید. می توانید این کار را با فشار دادن ، باد زدن آن ها، یا کشیدن آن ها به یک نقطه انجام دهید. سعی کنید شکل اصلی را تا جایی که ممکن است بازسازی کنید.

قلمو را روی سطحی قرار دهید تا خشک شود

برس را روی دستمال قرار ندهید چون می تواند منجر به کپک زدن شود . در عوض، برس را بر روی پیشخوان یا میز قرار دهید و بگذارید خشک شوند.

موهایش را پوش دهید

ممکن است برخی موها به هم چسبیده باشند، حتی پس از خشک شدن. اگر این اتفاق بیفتد، قلمو را بردارید و یک تکان سریع به آن بدهید.

خشک کردن برس آرایشی

چند نکته مهم

در صورت استفاده از هر یک از روش های شستشوی قلمو برس های آرایشی، لازم است نکات زیر را دانسته و رعایت کنید:

قلمو ها را عمودی هنگام خشک کردن نگه ندارید

آب به درون قلمو می رود و باعث زنگ زدن یا پوسیدگی می شود. هم چنین می تواند باعث شود چسبش شل شود. زمانی که آن ها به طور کامل خشک شدند، عمودی نگه داشتن آن ایمن است.

از سشوار یا اتو برای خشک کردن استفاده نکنید

گرمای شدید فیبرها را خراب خواهد کرد حتی اگر فیبرها طبیعی باشند مثل موی سمور

قلمو ها را در یک ناحیه با تهویه خوب خشک کنید

اگرقلمو ها را در یک محوطه محصور مانند حمام خشک کنید قلمو ممکن است به اندازه کافی تحت جریان هوا نباشد که ممکن است باعث کپک شود. این باعث بد بویی می شود

قلمو را به درستی نگهداری کنید

زمانی که قلموها خشک می شوند آن ها را در فنجان عمودی نگه دارید و یا آن ها را افقی قرار دهید آن ها را به سمت پایین نگذارید چون کج می شود. اگر می خواهید آنها را در کیف حمل کنید آن ها را افقی قرار دهید.

پاک کردن برس آرایشی

ضد عفونی کردن قلم مو را جدی بگیرید

قبل از اینکه قلمو آرایش را خشک کنید یا حتی بین شستشو آن را با محلول سرکه – آب ضد عفونی کنید. نگران نباشید بوی تند سرکه به محض خشک شدن موها از بین می رود. یک کاسه یا یک فنجان را با دو قسمت آب و یک قسمت سرکه پر کنید قلمو را در محلول تمیز کنید اما از مرطوب کردن قسمت فلزی خودداری کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117995

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0