تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
1

برنامه فوق العاده فیتنس و تناسب اندام مغز!!

برنامه فوق العاده فیتنس و تناسب اندام مغز!!

انجام چندین ایده مناسب راز فیتنس و تناسب اندام مغز می باشد، پیروی از این ایده ها در زندگی به تناسب اندام مغز برای باهوش شدن کمک فوق العاده ای می کند.

برنامه فوق العاده فیتنس و تناسب اندام مغز!!

برنامه فیتنس مغز؛ دوست داری تناسب اندام مغزت رو حفظ کنی؟

برای داشتن تناسب اندام مغز به دو اصل مهم تنوع و کنجکاوی توجه داشته باشید؛ اگر می توانید در خواب پازل جدول کلمات متقاطع را انجام دهید، وقت آن است که به سراغ یک چالش جدید بروید تا بهترین تمرین را برای مغز خود داشته باشید. کنجکاوی در مورد دنیای اطراف شما، نحوه کار و نحوه درک آن باعث می شود مغز شما سریع و کارآمد کار کند. از ایده های این بخش از نمناک برای کمک به رسیدن به آمادگی ذهنی یا همان به اصطلاح فیتنس مغز خود استفاده کنید.

بازی کنید

برنامه ها و بازی های تناسب اندام مغز روشی فوق العاده برای تحریک و به چالش کشیدن مغز است. سودوکو، کلمات متقاطع و بازی های الکترونیکی همگی می توانند سرعت و حافظه مغز شما را بهبود ببخشند. این بازی ها بر منطق، مهارت کلمه، ریاضی و موارد دیگر تکیه می کنند. باصرف فقط ۱۵ دقیقه در روز به بهبود مغز خود کمک کنید.

مدیتیشن انجام دهید

مدیتیشن روزانه شاید تنها بزرگترین کاری باشد که می توانید برای سلامت ذهن و بدن خود انجام دهید. مدیتیشن نه تنها شما را آرام می کند، بلکه به مغز شما تمرین می دهد. با ایجاد یک حالت ذهنی متفاوت به کمک مدیتیشن، شما مغز خود را به شیوه های جدید و جالب درگیر می کنید و در عین حال آمادگی مغز خود را افزایش می دهید.

مدیتیشن کردن

غذای مفید برای مغز بخورید

مغز شما هم مثل اندام های دیگر بدنتان به چربی های سالم نیاز دارد، این چربی ها را میتوان در روغن ماهی های سالمون، آجیل هایی مانند گردو، دانه هایی مانند تخم کتان و روغن زیتون یافت. بیشتر از این غذاها و چربی های اشباع کمتر بخورید.

خاطرات خوب خود را بازگو کنید

بازگویی خاطرات به ما کمک میکنند تا آن خاطرات را در ذهنمان نهادینه کنیم، رویدادها را تفسیر کنیم و لحظات را با دیگران به اشتراک بگذاریم، بنابراین تمرین کنید خاطرات و قصه های خود را، چه جدید و چه قدیمی خیلی جالب، جذاب و سرگرم کننده بازگو کنید. برخی از تکنیک های اساسی قصه و خاطره گویی تا حد زیادی در حفظ علاقه مردم به شما و آنچه شما باید بگویید کمک می کند.

برنامه ریزی برای مغز

تلویزیون را خاموش کنید

اغلب افراد روزانه بیش از ۴ ساعت از وقت خود را به تماشای تلویزیون می پردازند. تماشای تلویزیون می تواند مانعی برای یک زندگی خوب و همچنین روابطی خوب بین افراد خانواده باشد.پس تلویزیون را خاموش کنید و زمان بیشتری را صرف زندگی، ورزش و بدن خود کنید.

ورزش کنید

تمرینات بدنی می توانند به عنوان تمرینات مغزی نیز تلقی شوند، بنابراین با حرکت دادن بدن خود، مغز شما نیز مهارت های جدید عضلانی را می آموزد، فاصله را تخمین زده وتعادل را تمرین می کند. برای به چالش کشیدن مغز خود انواع تمرینات ورزشی را انجام دهید.

ورزش کردن

چیزی متفاوت بخوانید

از خواندن کتاب ها با موضوعات تکراری و همیشگی خودداری کنید. اگر معمولا کتاب های تاریخ می خوانید، یک رمان معاصر را امتحان کنید. آثار نویسندگان قدیمی و جدید را بخوانید، کتاب های تصادفی را بخوانید و مغز خود را به چالش بکشید، مغز شما نه تنها با تصور دوره های زمانی مختلف، فرهنگ ها و مردم مختلف تمرین میکند، بلکه داستان های جالبی برای خواندن و ارتباطاتی که بین زندگی مدرن و کلمات برقرار می کنید، خواهد داشت.

مهارتی جدید بیاموزید

یادگیری یک مهارت جدید مناطق متعددی از مغز را فعال می کند.حافظه شما نقش مهمی ایفا می کند، حرکات جدیدی را فرا می گیرید وکارهای مختلف را متفاوت تجربه می کنید.

به عنوان مثال، اگر احتمالا فردی راست دست هستید و اغلب همه امور را با دست راست انجام می دهید این بار با دست چپ مسواک بزنید، تا مغز خود را به چالش بکشید. یادگیری یک مهارت جدید مثل آشپزی، البته با این شرط که قبلا آن را انجام نداده باشید هم می تواند راهی برای به چالش کشیدن مغز شما باشد.

آشپزی کردن

تغییرات ساده ایجاد کنید

ما اغلب عاشق کارهای روزمره خود هستیم ومی توانیم ساعت ها بدون وقفه به انجام آن ها بپردازیم اما هرچه بیشتربه انجام کاری بپردازیم، مغز ما کمتربرای انجام آن فعالیت می کند. برای اینکه به مغز خود کمک کنید تاجوان بماند، آن را به چالش بکشید. بنابراین برای جوان ماندن مغز خود باید تغییراتی به وجود آوریم، به عنوان مثال از دست مخالف خود برای باز کردن درها و یا خوردن غذا استفاده کنیم. این قبیل کارها به مغز ما کمک می کند تا فعالیت بیشتری انجام دهد و برای انجام کارهای جدید به چالش کشیده شود.

مغز خود را آموزش دهید

روال رشد مغز هرگز متوقف نمی شود.دوره های رسمی، وب سایت ها و کتاب هایی با برنامه هایی در مورد نحوه آموزش مغز برای عملکرد بهتر و سریعتر وجود دارد. برخی تحقیقات در پشت این برنامه ها وجود دارند، اما اصول اساسی عبارتند از حافظه، تجسم و استدلال. هر روز روی این سه مفهوم کار کنید تا مغز شما بهتر بتواند آماده هر چیزی باشد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117214

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0