تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023
2

تب باورنکردنی یک مرد همه را شوکه کرد

تب باورنکردنی یک مرد همه را شوکه کرد

تب بالای یک مرد همگان را به طور عجیبی شوکه کرد، به طوری که این مرد رکورد بیشترین دمای ثبت شده در کتاب جهانی گینس را ثبت کرد!

تب باورنکردنی یک مرد همه را شوکه کرد

رکورد بیشترین دمای بدن

دمای طبیعی بدن انسان طیف مشخصی دارد و معمولاً برابر با ۳۶٫۵–۳۷٫۵ درجه سانتی گراد یا ۹۷٫۷–۹۹٫۵ فارنهایت است. هر گونه افزایش دمای بدن بیش از این مقدار تب محسوب می شود، تب معمولاً در اثر عفونت ویروسی یا باکتریایی ایجاد می شود و روش بدن برای مبارزه با عفونت است. تب بالای ۴۰ درجه بسیار خطرناک و آسیب زننده می باشد. دنیای پزشکی پر از شگفتی است و در این میان برخی از آن ها بسیار غیرقابل باور هستند. در ادامه این بخش از نمناک ماجرای فردی را می خوانید که پزشکان به او لقب مشعل انسانی دادند.

بیشترین دمای بدن ثبت شده در کتاب رکورد های جهانی گینس

به نظر شما بیشترین دمای بدن ثبت شده در کتاب رکورد های جهانی گینس چقدر است؟ فردی به نام ” ویلی جونز ” در سن ۵۲ سالگی در ۱۰ جولای سال ۱۹۸۰ به بیمارستان مراجعه کرد که به دلیل دمای بالای بدن سکته کرده بود.

دمای بدن او در آن لحظه ۱۱۵٫۷ فارنهایت و ۴۶٫۵ درجه سانتیگراد بود و ۲۴ روز در بیمارستان بستری شد و در نهایت زنده ماند و موفق شد تا بالاترین دمای بدن را در کل جهان به خودش اختصاص دهد و نامش را در گینس به ثبت برساند.

هر دمای بالاتر از ۹۸٫۶ درجه فارنهایت یا ۳۷ درجه سانتی گراد در انسان ها تب تلقی می شود اما معمولاً پزشکان این تجربه ها را خیلی مهم نمی دانند تا اینکه به ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت یا ۳۸ درجه سانتی گراد برسد اما دمای بدن این فرد آنقدر زیاد بود که توجه همه را به خودش جلب کرد و پزشکان نیز به او لقب مشعل انسانی دادند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117799

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0