تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
1

ترفند تمیز کاری که به درد هر راننده ای میخوره

ترفند تمیز کاری که به درد هر راننده ای میخوره

چند ترفند تمیزکاری بسیار مناسب برای خودروها وجود دارد، ترفندهای جالب تمیزکاری ماشین که هر راننده ای به آن ها نیاز خواهد داشت.

ترفند تمیز کاری که به درد هر راننده ای میخوره

چند ترفند تمیزکاری مفید و مناسب خودرو

اگر رانندگی می کنید قطعا باید مسئولیت سلامت خودروی خود را نیز در نظر بگیرید که نیازمند رعایت نکاتی است که در این قسمت از نمناک آن ها را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود طول عمر خودروی شما نیز افزایش پیدا کند.

برق انداختن چراغ جلوی ماشین

بعد از یک رانندگی طولانی، حتماً باید چراغ جلوی ماشین را تمیز کنید، زیرا کثیف می شود. شما می توانید خیلی راحت با خمیر دندان سفید کننده این ناحیه را تمیز کرده و برق بیندازید.

حتی می توانید با نوک انگشتان خود کثیفی و آلودگی ها را بردارید و اجازه دهید که خمیر دندان ۱۵ دقیقه در این ناحیه بماند و سپس آن را اسکراب کنید. بعد از پاک کردن خواهید دید که خمیر دندان قهوه ای رنگ می شود و آلودگی ها را به خودش جذب می کند. سپس یک دستمال مرطوب روی آن بکشید تا شاهد برق زدن چراغ باشید.

تمیز کردن خودرو

محلول دست ساز تمیز کننده خودرو

با یک محلول خانگی دست ساز میتوانید بدنه ی خودروی خود را برق بیندازید. در این محلول باید ۱۲۰ میلی لیتر سرکه، با ۲۴۰ میلی لیتر نوشابه و ۶۰ میلی لیتر آب لیمو را ترکیب کنید. داخل یک بطری بریزید و کاملا هم بزنید.

بهتر است که بطری با سری اسپری دار باشد تا بتوانید روی هر جایی که می خواهید آن را اسپری کنید و سپس با یک براش یا فرچه روی آن بکشید تا کاملاً تمیز شود و بعد از آن برای حرکت آخر، دستمال خیس شده را روی قسمت مورد نظر بزنید.

تمیزکاری ماشین

خط و خش ها را از بین ببرید

این روش برای هر گونه خط و خش به دلیل آلودگی ایجاد شده است و بسیار عالی عمل می کند و به صورت تخصصی آن ها را از بین می برد. می توانید از پاک کننده لاک ناخن بدون استون همراه با یک دستمال میکروفیبر استفاده کنید و آن را روی خطوط بکشید تا از بین بروند.

تمیزکاری خودرو  

رفع روغن ماشین از کف پارکینگ

آیا روغن ماشین از خودرو شما سرریز می شود و داخل کف پارکینگ می ریزد؟ نگران نباشید می توانید مقداری زغال را روی این لکه بریزید و به طور کامل آن را پوشش دهید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد از بعد؛ با استفاده از یک فرچه با دندانه های سفت و سخت، این ناحیه را اسکراب کنید و بعد روی آن تی بکشید و با آب بشویید تا روغن به طور کامل پاک شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117172

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0