تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
1

تفاوت های تزریق ژل و بوتاکس

تفاوت های تزریق ژل و بوتاکس

افراد در سال های اخیر بیش ازپیش به زیبایی خود اهمیت می دهند . از طرف دیگر به کمک پیشرفت علم و به خصوص علم پزشکی راه های زیادی پیش روی این افراد است. دو روش از میان این روش ها که امروزه طرفداران خاص خود را پیداکرده اند تزریق ژل و بوتاکس می باشد.

تفاوت های تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس چه فرقی با یکدیگر دارد

افراد در سال های اخیر بیش ازپیش به زیبایی خود اهمیت می دهند و همواره به دنبال راه های برای هرچه زیباتر به نظر رسیدن می باشند، درنتیجه امروزه افراد زیادی به عمل های جراحی و غیر جراحی زیبایی روی آورده اند. از طرف دیگر به کمک پیشرفت علم و به خصوص علم پزشکی راه های زیادی پیش روی این افراد است. دو روش از میان این روش ها که امروزه طرفداران خاص خود را پیداکرده اند تزریق ژل و بوتاکس می باشد. در این مقاله سعی شده است اطلاعاتی را در مورد این دو روش در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از اقدامات زیبایی غیرتهاجمی در دنیا است که در حال حاضر طرفداران زیادی در دنیا دارد. این روش یکی از تکنیک های تزریقی بسیار مؤثر است که به منظور از بین بردن عوامل پیری و همچنین اصلاح برخی از ایرادهای چهره مورداستفاده قرار می گیرد، به طوری که افراد می توانند به کمک این روش به ظاهری زیبا و جوان دست یابند. همچنین از این روش برای برجسته کردن، حجم دهی و فرم دهی به نقاط مختلف بدن استفاده می شود. به طورمعمول در تزریق ژل به صورت و نواحی مختلف بدن از ژل های هیالورونیک اسید استفاده می شود. این ماده حدود ۶ الی ۱۸ ماه ماندگاری دارند و پس ازآن رفته رفته به صورت طبیعی جذب می شوند و باید از تزریق مجدد، تمدید شوند. مزیت دیگر این ژل ها این است که اگر پس از تزریق، فرد به هر دلیلی پشیمان شود یا از نتیجه حاصله راضی نباشد، با تزریق یک آنزیم، فرم و ظاهر آن قسمت کاملاً به حالت اول بازمی گردد (تزریق این آنزیم هیچ عارضه ای ندارد).

انواع مختلف ژل ها در قسمت های مختلف صورت و بدن کاربرد دارد. متخصص پوست باتوجه به ناحیه موردنظر و مقدار موردنیاز ژل از برندهای مختلف استفاده می کند. معمولاً این تزریق برای رفع چین وچروک و حجیم شدن نواحی مختلف صورت و بدن استفاده میشود که در لینک زیر می توانید جزئیات بیشتری را بخوانید:

تزریق ژل، روشی مطمئن برای زیبایی صورت و بدن

بوتاکس

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با کاهش تحرک عضلات، باعث از بین بردن خطوط پوستی می شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده که به صورت موقتی باعث کاهش حرکت یا فلج شدن عضلات می شود. علت اصلی ایجاد چین وچروک های صورت، حرکت عضلات است. پس اگر آن ها را فلج کنیم، خطوط صورت هم محو می شوند. این ترکیب به یک منطقه خاص تزریق می شود و در داخل آن منطقه، خود را به گیرنده های موجود در عضله متصل می کند که بر عصب تأثیر می گذارد؛ بنابراین درنتیجه عملکرد عضلات پس از تزریق بوتاکس کاهش می یابد و زمانی که پیوند های عضله کاهش می یابد، یا به طور کامل از بین می روند چین وچروک ها کمتر می شوند.

تفاوت های تزریق ژل و بوتاکس

این دو روش پرطرفدار شاید در مواردی شباهت هایی با هم داشته باشند؛ ولی تفاوت های بسیاری هم دارند و هرچه افراد در مورد این دو روش و تفاوت هایشان اطلاعات بیشتری داشته باشند، بهتر می توانند از بین این دو عمل زیبایی، گزینه بهتری را نسبت به شرایط خود انتخاب کنند. در ادامه به مقایسه و بررسی تفاوت های این دو روش می پردازیم:

روش های تزریق بوتاکس و تزریق ژل

روش ها و متدهای تزریق این دو ماده بسیار مشابه یکدیگر است و تفاوت زیادی با هم ندارند. روش های ذکرشده در زیر اصولی ترین و عمومی ترین روش های مورداستفاده برای تزریق بوتاکس و تزریق ژل می باشند؛ اما ممکن است برخی از پزشکان سلیقه و متد خاص خود را داشته باشند و کمی متفاوت تر عمل کنند.

تاثیر بوتاکس

در تزریق بوتاکس ابتدا پزشک معالج قبل از تزریق بوتاکس ناحیه موردنظر را با دقت معاینه و بررسی می کند تا از میزان داروی بوتاکس موردنیاز مطمئن شود و اینکه دارو را باید به چه نقاطی تزریق کند تا نتیجه ای مطلوب و خوب برای شخص رقم بخورد. پس ازآن پزشک با استفاده از یکی داروی بی حس کننده موضعی ناحیه هدف را بی حس می کند تا هنگام فروکردن سرنگ به ناحیه موردنظر دردی احساس نشود. سپس پزشک با استفاده سرنگ داروی بوتاکس را به صورت هدفمند و با دقت به نواحی موردنیاز تزریق می نماید و به این صورت فرایند تزریق بوتاکس به اتمام می رسد. در تزریق ژل نیز پزشک قبل از تزریق همانند مراحل و روش تزریق بوتاکس ناحیه را بررسی می کند و مقدار ژل موردنیاز را تعیین می کند و سپس با تزریق بی حس کننده به ناحیه موردنظر، ناحیه را بی حس کرده و سپس ژل را تزریق می کنند و پس از پایان تزریق ژل، پزشک ناحیه را برای شکل گیری و فرم بهتر ماساژ می دهد. درنتیجه تفاوت بسیاری میان روش و نحوه تزریق این دو ماده وجود ندارد و به نوعی می توان گفت تنها تفاوت بین تزریق بوتاکس و ژل ماده تزریقی می باشد.

عوارض تزریق ژل کمتر از بوتاکس است؟

همانند اغلب اقدامات پزشکی، تزریق ژل و بوتاکس می توانند با عوارض پیش بینی نشده ای همراه باشند؛ اما به طورکلی این تکنیک ها نسبت به عمل های جراحی که برای جوان سازی و بهبود پوست انجام می شوند بسیار کم خطرتر و ایمن تر هستند و در قریب به اتفاق موارد، بدون هیچ گونه عوارضی به نتیجه مطلوب می رسند. همچنین انجام این دو روش دوره نقاهت به شدت کمتری را نسبت به عمل های جراحی زیبایی دارند. عوارضی که بوتاکس می تواند به همراه داشته باشند به موارد خفیفی مانند کبودی و قرمزی پوست محدود می شوند که پس از مدتی از بین می روند. فیلرهای پوستی خطرات و عوارض جانبی بیشتری نسبت به بوتاکس دارند. عوارض جانبی شدید نادر هستند اما عوارض جانبی شایع هم معمولاً در عرض دو هفته از بین می روند.
برخی از این عوارض جانبی عبارت اند از کبودی و قرمزی در محل تزریق و همچنین عفونت، خارش، زخم و درد. البته اگر شما کاندیدای مناسبی برای استفاده از این ماده ها نباشید، ممکن است بدن شما واکنش های منفی به تزریق نشان دهد و به عنوان مثال دچار سردرد یا واکنش آلرژیک شوید. به همین جهت بررسی سوابق پزشکی قبل از انجام تزریق بسیار مهم است. باید توجه داشت که انجام این دو روش زیبایی در دوران بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی شود و ممکن است دارای عوارض برای جنین باشد.

تفاوت هزینه ی تزریق ژل و بوتاکس

به طورکلی هزینه تزریق بوتاکس نسبت به تزریق ژل ارزان تر است. البته هزینه تزریق هرکدام از این دو ماده، به عوامل مختلفی بستگی دارد. از نمونه این موارد می توان به ناحیه تزریق و مقدار تزریق اشاره کرد زیرا تنوع ژل ها زیاد است و در نواحی مختلف بدن و با اهداف متفاوت تزریق می شوند، هزینه تزریق ژل می تواند طیف بسیار گسترده ای داشته باشد. همچنین باید توجه کرد که هیچ یک از این روش ها تحت پوشش بیمه های درمانی قرار ندارد اما ممکن است مراکز زیبایی گزینه های پرداختی ویژه ای را برای افراد در نظر بگیرند.

ماندگاری ژل و بوتاکس

موضوع مهمی که در مورد تزریق ژل و بوتاکس برای کاندید های انجام آن اهمیت دارد، مدت زمان ماندگاری آن ها است.
ماندگاری ژل و بوتاکس به عوامل متعددی مثل کیفیت ژل و یا بوتاکس، حجم مورداستفاده، شرایط بدنی شخص و موارد مختلف دیگر بستگی دارد. در حالت کلی هر دو روش ماندگاری بین ۶ تا ۱۲ ماه را دارند. به منظور رسیدن به بهترین نتیجه با ماندگاری بالا توصیه می شود در انتخاب کلینیک تزریق ژل و بوتاکس دقت نمایید.

سخن پایانی

قطعاً این سؤال برای افراد مختلف ایجادشده است که چه روشی برای تزریق جهت رفع چین وچروک و فرم دادن به صورت مناسب می باشد و با استفاده از آن می توان نتایج بهتری کسب کرد؛ اما قبل از اینکه شخص تصمیم بگیرد که از تزریق بوتاکس استفاده کند و یا تزریق ژل، بهتر است خواسته ها و انتظارات خود را تعیین کند و تمامی نکات و جزئیاتی که دوست دارد پس از تزریق در ظاهر خود ایجاد شود را به متخصص اعلام کند. انتخاب بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل می تواند کار بسیار دشواری برای هر شخصی باشد ولی افراد می توانند با مراجعه به پزشک متخصص و مشاوره با او این انتخاب را آسان تر کنند. پزشک متخصص با توجه به خواسته و انتظارات شما از انجام عمل و اینکه میزان چین وچروک و یا سایر موارد دیگر در پوست شما چقدر است می تواند گزینه مناسب را برای شما توصیه کند. برای یافتن بهترین پزشک های مناسب تزریق بوتاکس و ژل و همچنین کسب اطلاعات کامل در این زمینه می توانید به بخش زیبایی بلاگ دکترتو در سایت doctoreto.com مراجعه کنید. سعی کنید حتماً به توصیه پزشک در مورد تزریق بوتاکس و ژل توجه کنید زیرا آن ها دارای تجربه بیشتر در این زمینه هستند و تصمیماتی که می گیرند عمدتاً منطقی و بر اساس تجربه کافی است که اکثراً دارای نتایج بهتری می باشند.
 
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=118013

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0