تاریخ : پنجشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024
0

دلیل اصلی کم بودن وزن هنگام صبح

دلیل اصلی کم بودن وزن هنگام صبح

تغییرات وزن در طول روز برای بسیاری از افراد نگران کننده است. پایین آمدن وزن هنگام صبح دلیل خاصی دارد که آگاهی از آن نگرانی ها را رفع خواهد کرد.

دلیل اصلی کم بودن وزن هنگام صبح

دلیل پایین‌تر بودن وزن هنگام صبح

نوسانات وزن در طول روز نرمال و طبیعی است و همه چیز بستگی به نوع غذا، مقدار غذا، نوشیدنی ها، ورزش و خواب شما دارد و طبق اطلاعات موجود؛ وزن میانگین یک فرد جوان ممکن است در طول روز حتی به اندازه یک کیلو نوسان داشته باشد و شاید متوجه شدید که در عرض یک یا دو روز به یکباره یک یا دو کیلو اضافه وزن داشته اید. این احتمالا به خاطر کم و زیاد شدن آب بدن است و کاملاً طبیعی است که این تغییرات را احساس کنید.

کمبود وزن هنگام صبح به خاطر کم آبی است

چنانچه در نمناک میخوانید و طبق اطلاعات موجود، افراد هنگامی که از خواب بیدار می شوند، وزن کم تری دارند زیرا بدن شان خشک و کم آب است. آب حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد وزن بدن را تشکیل می دهد و هرگونه تغییر کوچکی در آن می تواند وزن ما را تحت تاثیر قرار دهد.

به خاطر همین توصیه می کنند که شب ها قبل از خواب آب بنوشید یا چیزی نخورید یا حتی اگر می خواهید وزن کم کنید، شب به حمام بروید تا صبح روز بعد وزن کم تری داشته باشید. نکته مهم اینجاست که نباید در وزن کردن خودتان خیلی وسواس به خرج دهید و هر دقیقه این کار را انجام ندهید.

حمام کردن

دلیل تغییر وزن در دوران قاعدگی

خانم‌ ها معمولاً در دوران قاعدگی، ورم و نفخ بیشتری دارند و وزن آب بدن آن ها به خاطر تغییرات هورمونی، زیاد غذا خوردن یا ورزش نکردن و مشکلات روحی افزایش پیدا می‌ کند.

این نوسانات وزن موقتی هستند و ممکن است ۳ الی ۵ روز بعد از پریود هم ادامه داشته باشند؛ بنابراین ممکن است شما بسته به تایم قاعدگی تان، این نوسانات وزنی را به طور منظم تجربه کنید. باید در این زمان با خودتان مهربان باشید، زیرا این اتفاق طبیعی است و ربطی به سبک زندگی شما ندارد و برای همه رخ می دهد.

ورزش باعث می‌ شود تا عضلاتی که پاره و ملتهب شده‌ اند، آب را داخل خودشان نگه دارند که همین باعث اضافه وزن می شود. البته که نگه داشتن آب در بدن در طول روز وزن را تغییر می‌ دهد. کمبود آب هم می‌ تواند باعث تغییر در وزن شود. احتمالا شما هم متوجه شده اید صبح ها که از خواب بیدار می شوید، و روی ترازو می روید، حال تان خوب می‌ شود، زیرا وزنتان کم‌تر از همیشه است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=118291

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0