تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
3

زیرسازی حرفه ای انواع پوست قبل از آرایش

زیرسازی حرفه ای انواع پوست قبل از آرایش

زیرسازی پوست صورت قبل از آرایش باعث دوام و ماندگاری بیشتر آرایش می شود و روش انجام آن برای هر نوع پوستی متفاوت است.

زیرسازی حرفه ای انواع پوست قبل از آرایش

مراحل مهم زیرسازی انواع پوست قبل از آرایش

برای اینکه یک آرایش صحیح و بدون نقص داشته باشیم، باید زیرسازی پوست به خوبی انجام نشود زیرا عدم زیرسازی پوست سبب می شود آرایش بخوبی روی پوست شما ماسیده و به خوبی ننشیند و جلوه نازیبا به پوست شما بخشد. در این بخش از دنیای مد نمناک به مراحل مهم زیرسازی انواع پوست می پردازیم.

زیرسازی صورت چیست؟

کارهایی که پوست شما را برای آرایش آماده می کند را زیرسازی پوست می گویند که باعث شاداب، با طراوت و صاف شدن پوست و بهتر شدن آرایشتان خواهد شد.

زیرسازی پوست صورت

روش زیرسازی صورت قبل از آرایش

قبل از آرایش بهتر است با زیرسازی پوستتان موجب زیباتر و طبیعی شدن آرایش شوید. توجه داشته باشید هرگز روی آرایش قبلی، پوست را زیر سازی نکنید.

پوست را لایه برداری کنید:

پوست دائما سلولهای زنده تولید می کند و سلولهای مرده بصورت پوسته پوسته درمی آیند و پوست قدیمی از بین می رود. آرایش روی سلولهای مرده پوست نمی نشیند. پس پوستتان را هفته یا ماهی یک بار لایه برداری کنید.

صورت خود را بشویید:

قبل از انجام آرایش پوستتان باید تمیز باشد پس پوست خود را بشویید و با حوله خشک کنید.

شستشوی صورت

از کرم های آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید:

در این مرحله روی پوست تمیز و لایه برداری شده خود کرمهای آبرسان و مرطوب کننده بزنید و کمی صبر کنید و کرم را روی پوست ماساژ دهید تا بخوبی جذب پوستتان شود.

نوع پوستتان را در نظر بگیرید:

قبل از اینکه از پرایمر، کرم پودر و لوازم آرایشی دیگر استفاده نمایید باید نوع پوستتان را بشناسید تا بتوانید صحیح ترین لوازم آرایشی که مناسب پوستتان هستند را انتخاب کنید.

برای اینکه آرایشتان طبیعی به نظر برسد باید قبل از انتخاب کانسیلر و کرم پودر، از فروشنده کمک بگیرید تا شما را در انتخاب کانسیلر و کرم پودر متناسب با پوستتان راهنمایی نماید.

زیرسازی آرایش صورت برای پوست طبیعی

پوست طبیعی دارای منافذ باز کوچک بر روی پوست است که در زیرسازی ، منافذ باید بسته و پوست کاملا نرم و مرطوب شود پس باید دقت کنید زیرسازی بافت سبک و نرمی داشته باشد و همه معایب پوست پوشانده شوید.

پرایمر قبل آرایش

زیرسازی آرایش صورت برای پوست های چرب

برای مسدود کردن منافذ باز روی پوست چرب، یک زیرسازی مات انتخاب نمایید. زیرسازی مات برای کنترل تولید سبوم بیش از حد در پوست چرب است. برای زیر سازی پوست چرب باید موادی را انتخاب کنید که چربی نداشته باشند.

پرایمرها مدل های مختلفی دارند که متناسب با پوست خود یکی را انتخاب کنید. اگر پوست تان چرب است از پرایمرهای مخصوص پوست خود و پرایمرهای مات استفاده کنید. در صورت داشتن پوست چرب از کرم پودرهای پوست چرب استفاده نکنید. کرم پودرهای پودری میزان چربی پوست را گرفته و برای پوستهای چرب مناسبند.

زیرسازی آرایش صورت برای پوست های خشک

اگر پوست خشک دارید، برای اینکه چین و چروک پوست کمتر دیده شود، باید زیر سازی مرطوب باشد. کرم پودرهای مایع و کرم پودرهایی که حالت کرمی دارند برای پوستهای خشک مناسب ترند.در صورت داشتن پوست خشک، از پنکیک های فشرده استفاده کنید.

زیرسازی آرایش صورت برای پوست ترکیبی

قبل از آرایش پوستتان اگر پوست ترکیبی دارید بهتر است برای زیرسازی از یک مرطوب کننده مات استفاده نمایید و منافذ بازپوست را مسدود کنید.

روش زیرسازی آرایش صورت

از پرایمر استفاده نمایید:

برای اینکه آرایش شما همیشه در همه وقت زیبا به نظر برسد و خیلی زود از بین نرود از پرایمر استفاده کنید پس قبل از هر آرایش غلیظ یا ملایمی از پرایمر استفاده کنیدتا دوام آرایش شما بیشتر شود.

استفاده از پرایمر سبب پوشاندن چروکهای سطحی و روزنه ها و صاف و یکدست شدن پوست می شود . می توانید از پرایمرهایی مخصوص چشم نیز استفاده کنید تا آرایش چشم ماندگارتر شود.

از کرم پودر استفاده نمایید:

اگر آرایش خوب و تمیزی می خواهید از کرم پودر برای پوشاندن لکه ها و جلا دادن به پوست استفاده نمایید. برخی کرم پودرها حاوی ضدآفتاب هستند و حتی به پوست رطوبت هم می دهند. استفاده از کرم پودر مناسب سبب پنهان شدن چین و چروک پوست می شود.

برای زیرسازی خوب از کرم پودر مایع یا پودری استفاده کنید. در صورتی که کرم پودر سریع جذب پوستتان می شود، کرم پودری چرب تر انتخاب کنید و آن را با ابر آرایشی پخش کنید و چربی آن را از روی پوست بگیرید.

کرم زیرسازی آرایش

از کانسیلر استفاده کنید:

کانسیلر مناسب پوست خود را انتخاب کرده و آن را بعد از کرم پودر بزنید. کانسیلر عیوب پوست مانند لکه ها، تیرگیها، قرمزیها را می پوشاند. در صورت داشتن پوست چرب کانسیلر چرب نزنید.

از فیکساتور استفاده نمایید:

بعد از انجام آرایش چشمها و لب و ابرو ، برای ثابت ماندن آرایشتان و تغییر نکردن آن از فیکساتورها کمک بگیرید تا در کل روز آرایش شما تغییر نکند و صورتی صاف و یکدست داشته باشید.

نکات مهم هنگام زیرسازی پوست

  • در نظر داشته باشید که کرم پودر و یا پنکیک شما علاوه بر متناسب بودن با نوع پوست شما باید با رنگ پوست شما تطابق داشته باشد تا آرایش طبیعی به نظر برسد.
  • برای پخش کردن کرمها از پدهای مخصوص مانند پدهای اشکی یا مثلثی شکل استفاده کنید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117874

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0