تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024
4

عوامل ودرمان موثر در ایجاد آفت دهانی

عوامل ودرمان موثر در ایجاد آفت دهانی

آفت دهانی قطعا تا به حال باعث آزار شما نیز بوده است. از شیرنارگیل به عنوان دهانشویه، ۳ تا ۴ بار در روز استفاده کنید و تا بهبودی آفت های دهانی خود ادامه دهید.

عوامل ودرمان موثر در ایجاد آفت دهانی

نقش تغذیه در آفت های دهانی

آفت دهان جزو بیماری های سیستم ایمنی بدن است. در بیماری های سیستم ایمنی، شناخت بافت های آشنا از بیگانه مختل می شود. در آفت، سلول های دفاعی بدن به قسمتی از مخاط دهان حمله ور شده و باعث زخمی شدن آن ناحیه می شوند که موقتی است و خود به خود بهبود می یابد.


شکلات و فست فود

افرادی که بیش از حد معمول دچار آفت های دهانی می شوند، می توانند با بررسی رژیم غذایی خود از ابتلای مجدد به این بیماری جلوگیری کنند. مصرف شکلات و فست فودها از عوامل موثر در ایجاد آفت های دهانی است.

براساس تحقیقات انجام شده، هیچ علت خاصی برای ابتلا به آفت های دهانی مشخص نشده است اما قرار گرفتن در شرایط استرس آور یا مصرف شکلات، مواد حاوی پروتئین، گردو و فست فودها می تواند در ایجاد آفت موثر باشد.

حساسیت های غذایی در برخی از افراد می تواند منجر به ابتلا به این بیماری شود. ایجاد آفت بر روی زبان چندان شایع نیست. بروز این بیماری احتیاج به بررسی پزشک دارد. در صورت عدم بهبود این بیماری پس از چند روز مراجعه به پزشک الزامی است.

کمبود آهن و اسیدفولیک

کمبود آهن و اسیدفولیک از دیگر عوامل موثر در ایجاد آفت های دهانی است و افرادی که به صورت متعدد به این بیماری مبتلا می شوند، باید به پزشک متخصص بیماری های دهان مراجعه کنند. انجام آزمایش جهت تشخیص عواملی که موجب ابتلای متعدد به این بیماری می شود نیز الزامی است. روش های درمان این بیماری برای درمان زودهنگام و کاهش درد بیماران است، چراکه ابتلا به این بیماری ممکن است منجر به مشکل شدن مصرف مواد غذایی یا حساسیت دهان به ادویه شود که پس از بهبود، این مشکلات برطرف می شود.

درمان آفت دهان

شیر نارگیل برای درمان آفت

از شیرِنارگیل به عنوان دهانشویه، ۳ تا ۴ بار در روز استفاده کنید و تا بهبودی زخم ها ادامه دهید. می توانید مقدار کمی عسل را با شیرِنارگیل مخلوط کنید و از آن برای دهانشویه استفاده کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117958

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0