تاریخ : پنجشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024
3

ماجرای غم انگیز پیرزن ۱۶ ساله!

ماجرای غم انگیز پیرزن ۱۶ ساله!

ماجرا به یکباره شرایط را تغییر داد و برایش همه چیز سخت و غیرقابل تحمل شد. به دلیل خجالت و زندگی راحت تر حالا مجبور است از دوستان و اقوامش دوری کند.

ماجرای غم انگیز پیرزن ۱۶ ساله!

مادربزرگی که تنها ۱۶ سال دارد!

“رایزل کالاگو” دختری که تنها ۱۶ سال سن دارد اما هرگز از ظاهرش نمی توانید این موضوع را بفهمید. او از یک بیماری نادر به نام پیری زودرس رنج می برد و همین باعث شده است که ظاهرش چندین برابر سنش را نشان دهد. تنها در عرض دو سال صورت زیبای این دختر کوچک شبیه به یک پیر زن شد و بسیاری از افراد او را با یک مادر بزرگ اشتباه می گیرند برای همین چنانچه در بخش گوناگون نمناک میخوانید، نامش به عنوان مادربزرگ ۱۶ ساله در بسیاری از رسانه های خبری منتشر شده است.

بعد از این که عوامل حساسیت زا، خودشان را در پوست او نشان دادند و ظاهر شدند، کم کم در عرض چند روز چین و چروک ها هم روی پوستش ظاهر شدند. تکه های خارش زا و قرمز روی پوست او بسیار دردناک بودند و اگر آن ها لمس می شدند، او اذیت می شد.

هنگامی که او را برای چکاپ نزد پزشک بردند، پزشکان به او گفتند که علت این اتفاق نیش یک حشره است. سپس برای او دارو تجویز کردند اما این دارو ها هیچ کمکی نکرد و به سرعت تغییرات فیزیکی و ظاهری روی صورتش اتفاق افتاد و کم تر کسی باور می کند که او فقط ۱۶ سال سن دارد.

مادر رایزل در این باره می گوید :” بسیار برایم دردناک است که دیگران به من می گویند دخترت پیرتر از توست و گاهی اوقات تصور می کنم که اگر دخترم رشد طبیعی داشت، می توانست چقدر زیبا باشد. او در دوران کودکی بسیار زیبا بود اما اکنون صورتش از زیبایی یک دختر جوان به شدت فاصله دارد.

این دختر ۱۶ ساله به خاطر تغییرات ظاهری که دارد خجالت می کشد که با دوستانش رفت و آمد کند و همچنین بدون ماسک روی صورت بیرون نمی رود، زیرا به شدت از ظاهر خودش خجالت زده است.

تغییر زندگی دختر ۱۶ ساله پس از پیری زودرس

او در مصاحبه ای این گونه صحبت کرد:” دیگران از من می پرسند که چرا صورتم پیر شده است و من به آنها پاسخ نمی دهم، زیرا خودم هم دقیقاً نمی دانم چه اتفاقی رخ داده است. همیشه دعا می کنم که حالم بهتر شود و پوست پیرم دوباره جوان شود. زیرا اگر این اتفاق برایم بیفتد، می توانم دوباره با دوستانم رفت و آمد کنم اما اکنون به خاطر این که از آن خجالت می کشم، این اتفاق برایم ممکن نیست. “

پیرزن 16 ساله

دختر ۱۶ ساله ای که با پیری زودرس مواجه شده!

بعد از این که مصاحبه او در شبکه های مختلف پخش شد، یک پزشک تشخیص داد که او به سندروم پیری زودرس دچار شده است که وضعیتی نادر است و باعث ایجاد چین و چروک و پیری زودرس پوست می شود و خطر ابتلا به مشکلات قلبی، نارسایی قلبی و سکته را بالا می برد. متاسفانه تغییرات فیزیکی و ظاهری به دلیل سندروم پیری زودرس غیرقابل بازگشت هستند اما در هر صورت پزشکان همه تلاش شان را می کنند تا از مشکلات قلبی عروقی جلوگیری شود.

مشکلات رایج دیگری هم بعد از این سندروم مثل پوکی استخوان و مشکلات مفصلی هم وجود دارد. خانواده این دختر هم به اندازه کافی توانایی مالی ندارند که بخواهند هزینه درمان های او را پرداخت کنند و ظاهرا قرار است که با کمک های مردمی این درمان ها به انجام برسد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=117479

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0